Bazeni za H2O

Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Odgovori
Uporabniški avatar
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003
Prispevkov: 4959
Pridružen: 23. September 2002, 10:37
Kraj: Volčja Draga
Kontakt:

Bazeni za H2O

Odgovor Napisal/-a Mitja Gregorič »

Zanima me če imate v društvu ali enoti zložljive rezervoarje-bazene za vodo (2,3,4- tisoč in več tisoč litrov) za zajemanje oz. zagotavljanje zadostne količine vode (vodni vir).
Npr. zajemanje vode z košaro -helikopter,rezerva vode za GVC (sesanje),itd...
Priročna in uporabna stvar !!!


Kakšne so vaše izkušnje z njimi (mnenja)?
Kje ste jih nabavili?
Kaj pa cena?



p.s.

SlikaSlika
Uporaba bazena za hranjenje vode .Slika je iz petkove intervencije v Kentuckiju - požar skladišča.
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabniški avatar
beko15
Prispevkov: 36
Pridružen: 29. Januar 2004, 8:20
Kraj: Velika Pirešica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a beko15 »

zanimiva zadeva ampak jas ga še vido nisem v živo :oops: pa mislim, da ga v naši gasilski zvezi nima nobeno društvo :roll: , tisti, ki ga pa imajo so pa po moje zelo redki :(
kjer se kadi tam smo pa mi
Aljoša
Prispevkov: 6
Pridružen: 3. April 2004, 15:14
Kraj: Kranjska Gora

Odgovor Napisal/-a Aljoša »

Imamo ga v PGD Kranjska gora(bazen),ki je primeren za prečrpavanje kjer so velike višinske razlike (delo zMB v verigi za razbremenitev verige) . To smo preiskusili na neki vaji Treh dežel pred leti (Austrija Italija inSlovenija) in se je kar obnesel.Primeren pa bi bil tudi pri gozdnih požarih za polnjenje nahrbtnjač na neki skupni točki če je to mogoče.
Je pa iz umetnih mas podobne kot tovornjakarske cerade , z alu nosilci oziroma oporniki in kapacitete cca 3 kubike,tako da je priročno montažen ,hitro sestavljiv in v vozilu ne vzame pretiranega prostora. Za ceno pa ??? Ksreči ga pa v akciji še ni bilo treba uporabiti.

NA POMOČ!
Servus,kar bo pa bo!!!

Aljoša
Uporabniški avatar
lipe
Prispevkov: 445
Pridružen: 15. Marec 2003, 17:20
GE: Preddvor

Odgovor Napisal/-a lipe »

LP!

Pri nas jih ima civilna zaščita 3000l s plavajočim robom.
Zadeva se v redu obnese, če imaš dovolj prostoren raven teren na katerem jih lahko razprostreš.
Uporabniški avatar
Matej K
Prispevkov: 491
Pridružen: 24. Marec 2004, 12:38
Kraj: Prepolje

Odgovor Napisal/-a Matej K »

Ta zadeva bi lahko prišla prav tudi za kakšno namakanje v vročih poletnih dneh in ne samo za intervencije.
Ni bogat tisti ki ima, ampak je bogat tisti ki da!

Vsega ne morem vedeti, toda o vsem nas lahko poučijo.
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odgovor Napisal/-a darko »

razpolagamo z nekaj zaprtimi in dvemi odprtimi rezervoarji. enega od odprtih lahko uporabljamo tudi za nevarne snovi.
so zelo uporabni in praktični. v enem pa smo se tudi že namakali in uporabljali kot rezervo pri gašenju s helikopterji.


zaprte pa smo uporabljali na tovornjaku pri gašenju na Vremščcici in z tomosovo črpalko in primernim ročnikom lahko dobimo učinkovit nadomestek avtocisterne
darko
gasilec112
Prispevkov: 201
Pridružen: 28. Marec 2003, 0:45
Kraj: slo

Odgovor Napisal/-a gasilec112 »

Lani to se pravi v letu 2003 sem bil na vojaškem sejmu v Gornji Radgoni in tam so imeli prikaz gašenja z helikopterjom....

In tam sem posnel nekaj slikic.....pri zajemanju vode.....
:wink:
Priponke
bezen.jpg
gasilec112
Prispevkov: 201
Pridružen: 28. Marec 2003, 0:45
Kraj: slo

Odgovor Napisal/-a gasilec112 »

in še ena.....
Priponke
bazen1.jpg
Vrsho
moderator
moderator
Prispevkov: 1729
Pridružen: 11. Junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid
Kraj: Šentvid pri Ljubljani

Odgovor Napisal/-a Vrsho »

Tak bazen sem jaz videl samo v ICZR Ig, ko sem bil na tečaju za specialnost Strojnik in smo prečrpavali vodo iz enega v drugi bazen. :) Se mi pa zdi tak bazen kar priročen, postavimo ga zelo hitro, ko ga pa ne rabimo pa zavzema malo prostora.
blaz.K
Prispevkov: 163
Pridružen: 27. Januar 2004, 15:09
Kraj: pod Krvavcem

Odgovor Napisal/-a blaz.K »

Bazen kot ga omenja lipe smo kar koristno uporabili na pobočju Krvavca pri požaru nekaj let nazaj. Služil pa je kot razbremenilnik.
Lp! Blaž
Uporabniški avatar
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003
Prispevkov: 4959
Pridružen: 23. September 2002, 10:37
Kraj: Volčja Draga
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mitja Gregorič »

Lani na Krasu...
Priponke
2003-07-29 AS 003.JPG
2003-07-30 LC 068.JPG
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabniški avatar
lipe
Prispevkov: 445
Pridružen: 15. Marec 2003, 17:20
GE: Preddvor

Odgovor Napisal/-a lipe »

LP!

Blaz; govoriva o istih bazenih (last CZ v Kranju).
Nekaj podobnega kot tole z Mitjeve slike (pri nas so črne barve).
blaz.K
Prispevkov: 163
Pridružen: 27. Januar 2004, 15:09
Kraj: pod Krvavcem

Odgovor Napisal/-a blaz.K »

Ista zadeva le v letiu proizvodnje je razlika.
Lp Blaž
Odgovori