Vaja EU DANEX 2006

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Vaja EU DANEX 2006

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Za vajo tečejo priprave na vseh nivojih. Poleg CZ vadijo tudi gasilci.
No pa imamo nov termin: Vaje za vajo ! :D :D :D

Ja ja , porabili bodo goro denarja, ko bo po Dravi plaval poginuli labod pa hajd gasilci v akcijo, saj ni važno kdo bo plačal. :evil: :evil:

Temo sem odprl z namenom , da bomo vsi seznanjeni kaj se bo na Danskem dogajalo. Naj nekdo kaj pripiše o sami vaji prosim.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003
Prispevkov: 4959
Pridružen: 23. September 2002, 10:37
Kraj: Volčja Draga
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mitja Gregorič »

NEKAJ O TEJ VAJI.....
sem našel ...
19. - 24. september - Danska
Mednarodna vaja EU-DANEX 2006
Na Danskem se bo 20 pripadnikov slovenskih enot za zaščito, reševanje in pomoč (enota za RKB-zaščito in gasilska enota) udeležilo vaje EU – DANEX, ki bo potekala v okviru Mehanizma Skupnosti na področju civilne zaščite. Vaje se bodo udeležili tudi predstavniki Danske, Estonije, Madžarske, Nemčije, Litve in Švedske. V vaji bodo preigravali scenariji ukrepanja ob nesreči vlaka v predoru in izpustu nevarnih snovi (klora idr.), ob eksploziji zemeljskega plina, ob nesreči jedrske elektrarne in izpustu radioaktivne snovi ter ukrepanje v primeru kemičnega napada v letalu.
http://www.sos112.si/slo/clanek.php?catid=27&id=1090



link na strani projekta eu danex 2006

http://www.brs.dk/eudanex/
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabniški avatar
Tomkat
Prispevkov: 1870
Pridružen: 4. Marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas
Kraj: Celje - Škofja vas

Odgovor Napisal/-a Tomkat »

Verjetno bo o tem vedel kaj povedati tudi naš Milan.

Mene pa sicer zanima, katera je ta gasilska enota, ki bo sodelovala?
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
instructor-staff

Odgovor Napisal/-a instructor-staff »

fantje iz iga :lol:
Uporabniški avatar
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org
Prispevkov: 1865
Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
Kraj: smokuč

Odgovor Napisal/-a Milan Dubravac »

Ja na vajo gre gasilska enota sestavljena v glavnem iz inštruktorjev z Iga in mariborska RKB enota.
Na vaji bo 6 scenarijev: nesreča v železniškem predoru, požar plina, teroristični napad na letališču, nesreča v jedrski elektrarni, nesreča z amonijakom in napad na poveljniško mesto s kemičnim strupom.
Več podrobnosti pa prihodnjič.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Rafter
moderator
moderator
Prispevkov: 2948
Pridružen: 10. Junij 2003, 0:06
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rafter »

Milan Dubravac napisal/-a:Ja na vajo gre gasilska enota sestavljena v glavnem iz inštruktorjev z Iga in mariborska RKB enota.
Kdo pa so to, če ni skrivnost?
Uporabniški avatar
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org
Prispevkov: 1865
Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
Kraj: smokuč

Odgovor Napisal/-a Milan Dubravac »

Pozdrav z Danske. Srečno prispeli. Se bomo redno javljali v kolikor bo povezava OK.
Pot za fante je bila dolga. Jutri sta prva dva scenarija, nesreča v predoru in požar plina.
lp
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabniški avatar
boštjančk
Prispevkov: 430
Pridružen: 3. November 2003, 0:46
Kraj: povžarija

Odgovor Napisal/-a boštjančk »

Izkažite se ( sicer me pa sploh ne skrbi, da se nebi ), pa poročajte kako pa kaj!
Gobc me je zmer tepu!
Bivši član povžarske konjenice
Uporabniški avatar
aljoša zver
Prispevkov: 72
Pridružen: 7. Marec 2006, 16:27
Kraj: Radlje ob Dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a aljoša zver »

Ja veliko sreče pri opravljanju teh scenarijev,in pa poročajte malo kako je kaj bilo.
Janez T

Sodelovanje Evrope??

Odgovor Napisal/-a Janez T »

Neki me zanima?
Kdo so te osebe ki sodelujeo na vaji? Ali jih nocete razkriti ali se bojite da se ne bo siril slab glas o kakem kiksu?
Zanimam me pa se ena zadeva - koliko bo spet to stalo nasega davkoplacevalskega denarja? Ali v tem grmu tici zajec!

NO pa vsem skupaj SRECNO!
Uporabniški avatar
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org
Prispevkov: 1865
Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
Kraj: smokuč

Odgovor Napisal/-a Milan Dubravac »

Na vaji je inštruktorska ekipa z Iga, pretežno poklicni gasilci iz poklicnih enot. Glede kiksa g.Janez vas žal moram razočarat, danes smo pokazali na vaji v predoru in gašenju plina, da smo med najboljšimi po zaslugi nekajletnega trdnega dela inštruktorjev in povezovanju s tujino.
Ta vaja naše davkoplačevalce ne bo stala niti tolarja, ker je v celoti financirana s strani EU.
No jutri nastopa pa RBK enota iz Maribora, zanjo pa ne jamčim glede kakovosti in usposobljenosti.
Osebe niso tajnost, ker so pravim gasilcem dobro poznane. Pravi operativec jih bo vsaj pol takoj naštel. Se pa g.Janez lahko takoj izogneva tajnostim s tem da se predstavite.
Dolžan sem še nekaj slik.
Jih pripnem kmalu.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabniški avatar
Tomkat
Prispevkov: 1870
Pridružen: 4. Marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas
Kraj: Celje - Škofja vas

Odgovor Napisal/-a Tomkat »

Saj je bilo nekaj objav višje navedeno kdo bo predstavljal Slovenijo na vaji. Nekateri so pa res nepismeni. :roll:

Sicer pa bravo naši! Sploh nisem dvomil v to, da se bodo predstavili v najboljši luči. So pač mojstri svojega poklica.

Milan, zanima me, ali ste na vajo odšli z lastno tehniko / opremo ali pa so to pripravili organizatorji? Glede na to, da praviš, da je pot bila dolga.

Pa lep pozdrav na Dansko!
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabniški avatar
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org
Prispevkov: 1865
Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
Kraj: smokuč

Odgovor Napisal/-a Milan Dubravac »

Da na vajo smo odšli z GVC 16/25 in GV-2 prirejen za nevarne snovi. Zraven še kombi za logistiko. Govorim o gasilskem delu.
Na vaji predor smo rešili 21 oseb iz predora. Na žalost skoraj vse mi, ker kolegi iz Litve niso ravno usposobljeni za tovrstno delo. Delo je bilo težko, ker je bilo treba tudi rezati s hidravliko. Poškodovanci so bili živi in ne lutke.
Na požaru plina je bilo reees vroče. Naloga je bila ne pogasiti ognja dokler se ne rešijo vsi poškodovanci (10). Tu smo bili pa pohvaljeni neuradno celo preveč. Frenki in Gorazd sta držala plamen plina, ki je izhajal z 20 bari nekaj minut in se mu čisto približala. Prav holivudsko!!
Na urgentni točki pa jih je polovica zelo strokovno pomagala pri triaži. No družbo so imeli krasno sicer.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabniški avatar
Tomkat
Prispevkov: 1870
Pridružen: 4. Marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas
Kraj: Celje - Škofja vas

Odgovor Napisal/-a Tomkat »

Milan Dubravac napisal/-a:... No družbo so imeli krasno sicer...
Kakšno litvansko medicinsko sestro? :lol:

Fotke???
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
MarkoŠ
Prispevkov: 1349
Pridružen: 9. April 2005, 16:55
Kraj: Boh. Bistrica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MarkoŠ »

Kaj naj rečem vse pohvale, da ste tako odlično izpeljali tako vajo predor kot tudi vajo požara s plinom.
Ko sem bil na tečaju tehnično reševanje, nevarne snovi, praktičneje vaje za vodje enot in IDA sem takoj videl, da vaši inštruktorji obvladajo znanje, danes so samo to dokazali.
Vsaka čast ekipi. =D> =D> =D>

Danes pa ni bila samo vaja s plinom ampak so imeli kolegi italjani pravo eksplozijo plina v Milanu. :cry: :twisted: lahko si ogledate tukaj:

http://24ur.com/naslovnica/novice/svet/ ... 080567.php

Bomo videli kako se bodo jutri odrezali kolegi iz MB enota RBK

Janez T!
Tudi če bi šla sredstva davkoplačevalcev bi sredstva bila dobro porabljena, ker bi se inštruktorji in ostali nekaj novega naučili oz. tudi nekaj novega videli in kasneje bi to znanje prenašali na druge gasilce oz. druge službe.

Še noben ni prišel pameten z znanjem na svet, še vsak se je moral kaj naučiti, zato imamo gasilci izobraževanje oz. vaje. :wink:
Odgovori