No, pa bomo počasi prišli na pravo stezo.Jaka napisal/-a:...Zavedati se je treba, da je operativec v ReCO odvisen od vsebine sporočila. Potem mora ukrepati pač po opomniku za posamezno vrsto nesreče in po planu alarmiranja.
Spet se kaže pomanjkljivost, da nimamo izdelanih standardnih operativnih postopkov za posamezno vrsto nesreče ali požara, kar Milan povdarja že kar nekaj časa...
Saj ni da iščemo krivce. Kvečjemu bi se iz te tragedije radi kaj naučili.
In kot kaže se jih bo v Sloveniji moralo zgoditi še nekaj, preden bo tudi do tistih najbolj trdih buč prišlo spoznanje, da posredovanje v takšnih nesrečah potrebuje premišljen, urejen in varen pristop. Po nekih dorečenih postopkih. Pa smo tu!
Vprašanje je koliko jih bo moralo za to, na žalost, umreti ali kako drugače plačati ceno sprenevedanja.
Sprenevedanja tudi odgovornih v podjetjih, ki v želji po večjem dobičku in zmanjševanju stroškov na kocko postavljajo življenja in zdravje zaposlenih, posledično pa tudi ostalih občanov.
Potem pa se dogajajo Kemiplasi, Fenoliti, Leki, ..., čakanja pred vrati, onemogočanje posredovanja, ....
Potem se pa človek še vpraša kje hudiča so inšpektorji in kaj počnejo?
Saj vem, stojijo zraven pred vrati, ker nimajo j..c udariti po mizi in narediti red.

