SRŠENI???

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Rafter
moderator
moderator
Prispevkov: 2948
Pridružen: 10. Junij 2003, 0:06
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rafter »

Pa ne pozabite na badminton metodo. Krepi telo in duha, pa efektivna je tudi in na koncu lažje narediš analizo.

LP, R. :wink:
Uporabniški avatar
Jaka
Prispevkov: 818
Pridružen: 13. Julij 2002, 23:14
Kraj: Podhom

Odgovor Napisal/-a Jaka »

Lani smo mi imeli veliko sršenje gnezdo v gasilskem domu. Ovito (dobesedno) je bilo okoli dimnika in ni bilo možno ne kuriti in ne spraviti gnezda v vrečo. Porabili smo dve jeklenki CO2, pa so šli v večna lovišča.
Letos sem sam imel sršenje gnezdo doma. K sreči je bilo v zemlji. Zvečer sem ga odprl, ko pa so se sršeni pomirili in se vrnili v gnezdo, sem ga pa pokuril (uporabil sem staro letlampo na bencin, da je delovala kot metalec plamenov). Naslednji dan sta se sicer še dva sršena potikala okoli, pa nista dočakala večera. Sedaj je pa mir.
Uporabniški avatar
gobi
Prispevkov: 2215
Pridružen: 14. November 2004, 19:04
Kraj: Wajdušna-Ajdovščina-sin burje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gobi »

Kako pa kaj ta golazen na dim reagira (,če gnezdo v zaprtem prostoru) :?:


Rafter jaz se jih lotim bolj ognjevito :jezniogenj:


Potrebna oprema :arrow:
-ključ 27
-jeklenka UNP
-let lampa :flames: (za polaganje izolacije)

Previdnost ni nikar odveč :!: Pazite na babičine rože :lol:
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabniški avatar
Mare
Prispevkov: 172
Pridružen: 27. Januar 2004, 8:38
GE: GBL in PGD Verd
Kraj: Janezova vas-Gbl

Odgovor Napisal/-a Mare »

Fantje za sršene se uporablja navadni pips!Seveda se prej zaščitite,nato preverite kje imajo izhod in jih lepo pošpricajte enega za drugim!
TO VELJA SAMO ZA SRŠENE!Preverjeno in tako opravljamo tudi mi!
lp od Mareta 8)
V službi me kličejo Ježek!
Uporabniški avatar
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003
Prispevkov: 4959
Pridružen: 23. September 2002, 10:37
Kraj: Volčja Draga
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mitja Gregorič »

Pošlješ taščo naprej pa je .....

garantirano!!!!
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabniški avatar
Jaka
Prispevkov: 818
Pridružen: 13. Julij 2002, 23:14
Kraj: Podhom

Odgovor Napisal/-a Jaka »

Ja, ubogi sršeni.... :cry: :shock:
Mitja, ali si metodo tudi praktično preveril :?: :wink:
sesalec

Odgovor Napisal/-a sesalec »

Dobra metoda je tudi z močnim sesalcem.

Enostavno se z cevjo približaš odprtini gnezda in posesaš enega za drugim, na koncu pa še gnezdo.
Uporabniški avatar
gobi
Prispevkov: 2215
Pridružen: 14. November 2004, 19:04
Kraj: Wajdušna-Ajdovščina-sin burje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gobi »

Ja dobro :-k kako pa, ko so v sesalcu :?:

Uničiš vrečko ali se utopijo v vodi (npr. vodni sesalec) :?:
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabniški avatar
edvard
Prispevkov: 357
Pridružen: 16. Oktober 2005, 21:02
Kraj: Komen

Odgovor Napisal/-a edvard »

Po ustnem izročilu sem izvedel kako so to počeli nekoč,če je šlo za sršene n.p.r. v seniku,kozolcu so enostavno na primerni oddaljenostib zakurili ogenj (ponoči) in nato zbezali sršene ven. Nakar so odleteli proti svetlobi ognja kjer jih je scvrlo. Res pa je da v tistih časih ni bilo toliko javne razsvetljave kot jo je sedaj in to pač ne pride v poštev za urbana naselja! Baje pa da ta hudič vidi tudi ponoči!?
DELAJ NAPAKE, AMPAK DELAJ JIH PRAVILNO! (LOESJE)

http://www.carnium.si
http://www.gasilcikranj.si
Uporabniški avatar
mitja1santelj
Prispevkov: 183
Pridružen: 11. Oktober 2004, 9:16
Kraj: postojna-PRIMORSKA

Odgovor Napisal/-a mitja1santelj »

Evo tudi mi v uspešni akciji!!!
Priponke
Grobi%C5%A1%C4%8De_sr%C5%A1eni_01_09_2006b.jpg
Grobi%C5%A1%C4%8De_sr%C5%A1eni_01_09_2006a.jpg
Grobi%C5%A1%C4%8De_sr%C5%A1eni_01_09_2006d.jpg
VATRU GASI BRATA SPASI!!!
Uporabniški avatar
irgolbos
Prispevkov: 160
Pridružen: 15. Marec 2005, 13:33
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a irgolbos »

Pri nas v mestu sem slaba dva meseca nazaj z ALK dvigoval enega gospoda iz čebelarske zveze, ki je tudi spravljal ves roj v nekakšen zajčnik imel je pa navadno škropilnico za rože v njej pa navadno vodo z katero je živali našprical, da ne morajo več letet in jih je samo pometel z omelom v tako imenovani zajčnik in to je to!!!!
Slika
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Ja Boštjan , to je pa še daaaaaleč od uničevanja os ali sršenov :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
irgolbos
Prispevkov: 160
Pridružen: 15. Marec 2005, 13:33
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a irgolbos »

To je vse isto Oskar žvajga ko žvajga vsaj mislim!!!!
Slika
Uporabniški avatar
gasilec dejan
Prispevkov: 265
Pridružen: 4. Junij 2005, 22:20
Kraj: Pobrežje-Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gasilec dejan »

Lep pozdrav!
Če ma kdo namen probavat z vodnim curkom nebo uspeha, to je preverjeno. Ko smo pri lovskem domu spirali alsfalt smo ob gozdu opazili ptičjo hišico v kateri je mrgolelo čebel in podobnih insektov. Katero smo zaradi prireditve hoteli odstraniti, lotili smo se je z vodnim curkom od katerega pa ni bilo koristi, saj so kasneje eno osebo, ki je rezala veje ob ptičji hišici so napadle čebele. Na srečo :D je oseba doživela samo en pik. Tak da metoda z vodo odpade. Kako pa so jih kasnje odstranili pa nevem saj sem potem zapustil prostor. Predvidevam pa da so uporabili pips saj je bilo govora o tem.
Lep pozdrav Dejan
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Čebele se ne sme uničevat ampak odstranjevat. Pazite fantje kaj pišete ! :wink: :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Odgovori