Nova vozila za Regijske enote za varstvo pred NUS

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Uporabniški avatar
Robert
Prispevkov: 42
Pridružen: 23. November 2002, 16:51
Kraj: Gradiška

Nova vozila za Regijske enote za varstvo pred NUS

Odgovor Napisal/-a Robert »

Moj poveljnik enote Oskar mi je danes povedal razveseljivo novico, da naj bi v četrtek prevzeli nova dolgo pričakovana vozila Land Rover Defender, saj Opel Frontera ravno ni za takšno delo in za terensko vožnjo.
Razveseljivo je pa tudi to ,da bo ključe prevzel Oskar osebno od ministra -čestitam. Mogoče bo še Oki povedal kaj več, slike pa sledijo po testni vožnji (če bo avto še cel).
LP
Rafter
moderator
moderator
Prispevkov: 2948
Pridružen: 10. Junij 2003, 0:06
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rafter »

Lendi bo dizel, če se ne motim? :lol:

Prav tako - fantje, prav privoščim vam tak avto. Zaslužite si ga.

P.S.: pred prvo intervencijo vam priporočam, da ga malo "preverite" in da se z njim pobliže spoznate. Povejte, kdaj imate čas, jaz pa vam zrihtam poligon - imam veze na motokros progi v Orehovi vasi. :twisted:
Uporabniški avatar
Robert
Prispevkov: 42
Pridružen: 23. November 2002, 16:51
Kraj: Gradiška

Odgovor Napisal/-a Robert »

Defender je 2.5 dizel in je dolga 110 mislim da ima 130KS in 1.500 kg nosilnosti. Je pa zaprta izvedba samo z vrati za sovoznika in voznika.(mislim vsaj).
Rafter hvala za ponudbo, se slišima seveda če bo Oki in šefica Ivanka za to!
LP
CZ

Odgovor Napisal/-a CZ »

Kaj imajo vaši land roverji z gasilskim forumom? Moderator prosim opomni jih!! Najbolje da z Oskarjem odpreta forum CZ. BREZ ZAMERE! :twisted:
Uporabniški avatar
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org
Prispevkov: 1865
Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
Kraj: smokuč

Odgovor Napisal/-a Milan Dubravac »

Glede na to, da je forum velikokrat kvalitetno posegel na področje zaščite in reševanja ne vidim problema.
Zakaj pa se raje ne pohvali preventivna Oskarjeva tema glede zabavne pirotehnike.
Malo svobodomiselnosti gospodje.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Rafter
moderator
moderator
Prispevkov: 2948
Pridružen: 10. Junij 2003, 0:06
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rafter »

CZ napisal/-a:Kaj imajo vaši land roverji z gasilskim forumom? Moderator prosim opomni jih!! Najbolje da z Oskarjem odpreta forum CZ. BREZ ZAMERE! :twisted:
Fovšija, a? To so dobili zato, ker so pridni in ker dobro delajo.

Nekateri pa se boste še deset let z Ladami Nivami vozili. :P
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odgovor Napisal/-a darko »

Nova vozila so predvsem zato, ker morajo zadostiti ADR predpisom o prevozih.
Darko
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Dragi gost CZ. Ker NUS spada v nevarne snovi je prav da o tem tudi tu kaj povemo. Do sedaj smo bolj malo , čeprav sta dva moderatorja celo poveljnika RE NUS.
Kot drugo pa, na straneh URSZR nisem zasledil foruma , tako da tam nimamo možnosti objavljanja. Kolikor vem obstoja neki interni forum v upravi , ki pa kot pravijo na RECO ni nikoli prav zaživel. Verjetno tudi zato ne ker zaposleni niso hoteli na forum pisati stvari s katerimi bi se zamerili šefom. :wink:
Gasilci se pač moramo spoprijazniti, da smo del sistema ZIR. No jaz se nikoli ne bom, čeprav sem v vseh treh službah, poklicni, prostovoljni in po dolžnosti. Kot večkrat pravi Drago , dajmo ta sistem gasilci izkoristit kolikor se da. In pav ima.
Ali mi dragi gost lahko našteješ gasilsko enoto ki ne sodeluje z ZIR ?
Če hočeš ali nočeš sodeluješ z RECO, Občinsko ZIR, V ZARE itd....
Kolikor si pa pri tem avtonomen pa je stvar vodstva gasilske enote

Torej o tem kaj naj bo na forumu naj odločajo moderatorji in upravnik.
Če bodo to pobrisari ne bo nič hudega, tebi pa upam da bo nekoliko lažje!
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Rafter
moderator
moderator
Prispevkov: 2948
Pridružen: 10. Junij 2003, 0:06
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rafter »

Oskarjeva 3000. objava! Čestitam!

Pa da ti nobena bomba ne bi v roki "oživela"!

:wink:

Še malo heca:

Slika

LP, R. :wink:
dragom
Prispevkov: 320
Pridružen: 5. Avgust 2004, 11:35

Odgovor Napisal/-a dragom »

Pozdravljeni, komentar gosta CZ je brez komentarja. meni je posebno težko pri delu ko moram poslušati rdeči, plavi, gasilci, cz, pa kaj vem še kaj.

Oskar bo dobil Land Roverja mi pa novo Pando, tudi od ministra.

LP
Uporabniški avatar
gasilec77
Prispevkov: 534
Pridružen: 9. Oktober 2004, 20:12
GE: ljutomer
Kraj: Ljutomer
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gasilec77 »

Eeemm, če fantje delajo, naj tudi dobijo...

Oskar, zanima pa me naslednje?....

Kaj priporočaš, glede najdbe kakega NUS-a?

Kako poteka postopek dela, po obvestilu, da so nekje našli bombo, granato. kako ukrepate, zaščitna obleka, postopek priprave prevoza..... Skladiščenje... Uničenja...


hvala za odgovor


dušan
Vedno pričakuj nepričakovano!

*******************************************
Uporabniški avatar
matjaž
Prispevkov: 1065
Pridružen: 19. Julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki
Kraj: Kostanjevica na Krki

Odgovor Napisal/-a matjaž »

gasilec77 napisal/-a:Eeemm, če fantje delajo, naj tudi dobijo...

Oskar, zanima pa me naslednje?....

Kaj priporočaš, glede najdbe kakega NUS-a?

Kako poteka postopek dela, po obvestilu, da so nekje našli bombo, granato. kako ukrepate, zaščitna obleka, postopek priprave prevoza..... Skladiščenje... Uničenja...


hvala za odgovor


dušan
Na to vprašanje je dal Oskar že konkreten primer:

viewtopic.php?t=5630
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabniški avatar
gasilec77
Prispevkov: 534
Pridružen: 9. Oktober 2004, 20:12
GE: ljutomer
Kraj: Ljutomer
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gasilec77 »

Oprosti, ampak še sedaj ne vem, kako poteka njihov postopek. Oki, je samo napisal primer kako je bilo!

To mi je itak jasno, kam moram poklicat, zanima me njihov pristop, ko pride obvestilo do njih, kakšno zaščitno opremo uporabljajo, kakšne pripomočke, prevoz bombe, granate......Kako pride do uničenja.....

Edino če sem slep, da tega nisem videl v njegovi objavi!

dušan
Vedno pričakuj nepričakovano!

*******************************************
Uporabniški avatar
gobi
Prispevkov: 2215
Pridružen: 14. November 2004, 19:04
Kraj: Wajdušna-Ajdovščina-sin burje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gobi »

Naj vam dolgo služijo :P
Na našem koncu imajo LR 90 (kot pick-up), le da ima zaden del pokrir s pločevino :wink:
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Rafter
moderator
moderator
Prispevkov: 2948
Pridružen: 10. Junij 2003, 0:06
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rafter »

gobi napisal/-a:Naj vam dolgo služijo :P
Na našem koncu imajo LR 90 (kot pick-up), le da ima zaden del pokrir s pločevino :wink:
Mislim, da je to najboljša izvedenka za navedene potrebe, sploh ker lahko s pomočjo vitla in sani na "kripo" naložijo tudi večji tovor.

Kaj več pa s strani NUSovcev - Robija in Oskarja, ki sta danes ponovno v "akciji", saj je ponovno treba onesposobiti eno "staro damo".

LP, R. :wink:
Odgovori