poenotenje klicnhi znakov

Vse kar je povezano z organiziranostjo gasilstva in predpisi
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Uporabniški avatar
pes
moderator
moderator
Prispevkov: 2094
Pridružen: 6. Marec 2003, 10:44
Kontakt:

Re: poenotenje klicnhi znakov

Odgovor Napisal/-a pes »

Ja Janez, vem da je to že stara zadeva in se tega spomnim s tistih časov.

Ponovna objava in vpeljava (kjer prihaja do odstopanj) za poenotenje na terenu pa obvezna.
Uporabniški avatar
VladoP
Prispevkov: 255
Pridružen: 6. Januar 2006, 1:41
GE: Radlje ob Dravi
Kraj: Radlje ob Dravi
Kontakt:

Re: poenotenje klicnhi znakov

Odgovor Napisal/-a VladoP »

Prej da zadevo urejate na novo, preverite kaj je že urejeno. Uvajanje sprememb je dolgotrajno, mučno in počasno. Uvajanje poveljstva PGD na klicne znake 100 je po mojem nesmiselno. Premaknemo ustaljene znake 200 za zveze itd... Nekdo je omenjal imena in nesmisel samostojnega klicnega znaka za poveljnika... verjetno še ni kdaj upravljal z več enotami. Meni je važno, da se oddaljena enota, ki je ne poznam javi z klicnim znakom PGD 42 in vem , da gre za kombinirko (primer). Če jo vozi Franc ali Jože me ne zanima. :) :)

Primer pri nas: v celotni regiji so vodje intervencij 3. Namestnik poveljnika ali podpoveljnik imata 2.
Odgovori