Avtolestve

Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Odgovori
Uporabniški avatar
Primoz
Prispevkov: 1025
Pridružen: 25. Februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Odg: Avtolestve

Odgovor Napisal/-a Primoz »

brumbrum,uiu-uiu-uiu napisal/-a:Je pa seveda s povsem tehnično-operativnega vidika vprašljivo tudi, čemu so v PGE Celje zamenjali praktično novo platformo
vprašanje zelo na mestu...
Uporabniški avatar
gapi
Prispevkov: 1822
Pridružen: 31. December 2004, 20:51
GE: Lukovica
Kraj: Lukovica
Kontakt:

Odg: Avtolestve

Odgovor Napisal/-a gapi »

Postaviti bi si morali tudi še kakšno drugo vprašanje, ki je tudi še kako na mestu.
Drugače pa, da ne bom narobe razumljen, nič nimam proti tudi proti predmetnim nakupom, želel sem le povedati, da v kolikor bi se določeni pogovori opravili preje, ter da bi se seveda tudi kaj dogovorili, da bi morda potem kakšen nepotreben nakup, odpadel.
_____________

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabniški avatar
Sul
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. December 2003, 14:38
Kraj: Skofja Loka

Odg: Avtolestve

Odgovor Napisal/-a Sul »

Mene tudi zanima v čem je štos da PGE Celje sedaj kupuje rabljeno avtolestev ko so skoraj novo platformo za zelo majhen denar prodali? Mar ni bila dobra? Ali je novi lastnik naredil napako ker jo je kupil? Hmmm
V tej zgodbi nekaj ne štima.
Uporabniški avatar
gradbenik miha
Prispevkov: 557
Pridružen: 21. Junij 2012, 18:51
GE: poznavalec

Odg: Avtolestve

Odgovor Napisal/-a gradbenik miha »

Tudi v Ljutomerju načrtujejo nakup avtolestve. Več na koncu 9 strani in začetek 10 strani:
http://www.obcinaljutomer.si/sites/defa ... divo_0.pdf

Miha
Uporabniški avatar
Tomkat
Prispevkov: 1870
Pridružen: 4. Marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas
Kraj: Celje - Škofja vas

Odg: Avtolestve

Odgovor Napisal/-a Tomkat »

Vidim, da vam celjska lojtra ne da miru. Da ne bo preveč tipanja v temi.
PGE Celje je vseskozi v uporabi imela vsaj eno avtolestev. Najdlje je bila to klasična ALK Magirus, ki jo je nato zamenjala "platforma" istega proizvajalca. "Stara" je ostala pri celjskih gasilcih, v enem izmed PGD. Razlogov je več. Prvi je morebitna situacija, da se na večji intervenciji potrebuje več tovrstne tehnike. Drugi je morebitna situacije, da se sočasno potrebuje avtolestev na več lokacijah. Se je pa v praksi pokazalo, da platforma ni vedno najprimernejša za posredovanje, ker zahteva dokaj veliko postavitveno in delovno površino in kot taka ni bila najbolj uporabna v mestnem jedru oziroma v starejših stanovanjskih soseskah, kjer se pri planiranju izgradnje še ni razmišljalo o gasilskih postavitvenih površinah, parkirišča pa so že zdavnaj postala premajhna za pokritje potreb "divje motorizacije". (Verjetno imajo podobne težave v vseh mestih.) Zato se je pred kratkim zamenjala z novo, tudi višjo, avtolestvijo z pregibno roko. In ravno preteklo leto so nekatere večje intervencije (Alpeks, Rakušev mlin) zahtevale uporabo večjega števila avtolestev, na pomoč so nam priskočili celo tudi kolegi iz Žalca.
Ker je "ta stara" sedaj pa res že dotrajana, bo šla iz uporabe, finančni vložki za obnovo in vse ateste, bi bili previsoki. Potreba po 2. avtolestvi v Celju pa ostaja. Tudi zato, ker celjski poklicni gasilci po sporazumu z nekaterimi sosednjimi občinami, v primeru potrebe, posredujejo z lestvijo tudi izven meja in je "domače dvorišče" v takšnem primeru prazno. Ker so investicije v nov izdelek visoke, se za "2. izvoz" pač nabavlja rabljena, ki pa bo sigurno "nova" v primerjavi z tisto, ki končuje svoje poslanstvo.

Toliko, da se ne bo preveč ugibalo. :?
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabniški avatar
man 14.284
Prispevkov: 1001
Pridružen: 8. Januar 2003, 23:25
Kraj: Zgornja Bistrica

Odg: Avtolestve

Odgovor Napisal/-a man 14.284 »

Jaz pravim "hvala bogu" da jih je čim več. Že dolgo gasilci rabimo kaj več kot pa samo "vodo" Kapo dol takemu županu ko poskrbi za svoje občane z ustrezno opremo gasilcev.
Uporabniški avatar
gradbenik miha
Prispevkov: 557
Pridružen: 21. Junij 2012, 18:51
GE: poznavalec

Odg: Avtolestve

Odgovor Napisal/-a gradbenik miha »

Mene zanima, ali kdo ve kdaj pride v Mursko Soboto nova avtolestev?

Miha
Uporabniški avatar
gradbenik miha
Prispevkov: 557
Pridružen: 21. Junij 2012, 18:51
GE: poznavalec

Odg: Avtolestve

Odgovor Napisal/-a gradbenik miha »

Uporabniški avatar
gradbenik miha
Prispevkov: 557
Pridružen: 21. Junij 2012, 18:51
GE: poznavalec

Odg: Avtolestve

Odgovor Napisal/-a gradbenik miha »

Ali ima kdo informacijo katere avtolestve razen Trbovljske bo država sofinancirala?

Miha
Uporabniški avatar
tam5500
Prispevkov: 128
Pridružen: 22. Januar 2010, 11:37

Odg: Avtolestve

Odgovor Napisal/-a tam5500 »

POKLICNA SEŽANA
Uporabniški avatar
gradbenik miha
Prispevkov: 557
Pridružen: 21. Junij 2012, 18:51
GE: poznavalec

Odg: Avtolestve

Odgovor Napisal/-a gradbenik miha »

Kaj pravite na to varjanto lestve?
http://www.feuerwehr.de/markt/anzeige.p ... 4900&fhz=1

Miha
Uporabniški avatar
Gorilla
Prispevkov: 165
Pridružen: 21. April 2013, 10:58

Re: Avtolestve

Odgovor Napisal/-a Gorilla »

Zakaj nebi lestve naredil na samostojnem priklopniku in šasijo raje izkoristil za vodo in orodje? Glede stabilnosti pa meni osebno tudi ne izgleda nevem kako stabilna, a na tem področju nisem strokovnjak, zgol laično gledam na stvar.
Lp, Luka

Kjer je problem, je tudi rešitev.
RomanB
Prispevkov: 269
Pridružen: 13. December 2010, 12:29
GE: PGD Repnje-Dobruša
Kraj: Vodice
Kontakt:

Odg: Re: Avtolestve

Odgovor Napisal/-a RomanB »

Gorilla napisal/-a:Zakaj nebi lestve naredil na samostojnem priklopniku in šasijo raje izkoristil za vodo in orodje? Glede stabilnosti pa meni osebno tudi ne izgleda nevem kako stabilna, a na tem področju nisem strokovnjak, zgol laično gledam na stvar.
Če bi gledal za Slovenijo, bi potem za tako lestev rabil enega CE šoferja, recimo pa še dva za rezervo, če kdo ne more. Za ta denar od izpitov imaš pa že 6 C voznikov. Mogoče zato?
Uporabniški avatar
gapi
Prispevkov: 1822
Pridružen: 31. December 2004, 20:51
GE: Lukovica
Kraj: Lukovica
Kontakt:

Odg: Avtolestve

Odgovor Napisal/-a gapi »

gradbenik miha napisal/-a:Ali ima kdo informacijo katere avtolestve razen Trbovljske bo država sofinancirala? Miha
Za Trboveljsko že objavljen razpis:
http://www.enarocanje.si/?podrocje=preg ... zec=390517
_____________

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabniški avatar
gradbenik miha
Prispevkov: 557
Pridružen: 21. Junij 2012, 18:51
GE: poznavalec

Odg: Avtolestve

Odgovor Napisal/-a gradbenik miha »

Končno prispela nova avtolestev v Mursko Soboto. :D :P =D> =P~ 8)

Slika

Miha
Odgovori