vprašanje zelo na mestu...brumbrum,uiu-uiu-uiu napisal/-a:Je pa seveda s povsem tehnično-operativnega vidika vprašljivo tudi, čemu so v PGE Celje zamenjali praktično novo platformo
Avtolestve
Moderator: Janez Tratnik
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Odg: Avtolestve
Odg: Avtolestve
Postaviti bi si morali tudi še kakšno drugo vprašanje, ki je tudi še kako na mestu.
Drugače pa, da ne bom narobe razumljen, nič nimam proti tudi proti predmetnim nakupom, želel sem le povedati, da v kolikor bi se določeni pogovori opravili preje, ter da bi se seveda tudi kaj dogovorili, da bi morda potem kakšen nepotreben nakup, odpadel.
Drugače pa, da ne bom narobe razumljen, nič nimam proti tudi proti predmetnim nakupom, želel sem le povedati, da v kolikor bi se določeni pogovori opravili preje, ter da bi se seveda tudi kaj dogovorili, da bi morda potem kakšen nepotreben nakup, odpadel.
Odg: Avtolestve
Mene tudi zanima v čem je štos da PGE Celje sedaj kupuje rabljeno avtolestev ko so skoraj novo platformo za zelo majhen denar prodali? Mar ni bila dobra? Ali je novi lastnik naredil napako ker jo je kupil? Hmmm
V tej zgodbi nekaj ne štima.
V tej zgodbi nekaj ne štima.
- gradbenik miha
- Prispevkov: 557
- Pridružen: 21. Junij 2012, 18:51
- GE: poznavalec
Odg: Avtolestve
Tudi v Ljutomerju načrtujejo nakup avtolestve. Več na koncu 9 strani in začetek 10 strani:
http://www.obcinaljutomer.si/sites/defa ... divo_0.pdf
Miha
http://www.obcinaljutomer.si/sites/defa ... divo_0.pdf
Miha
Odg: Avtolestve
Vidim, da vam celjska lojtra ne da miru. Da ne bo preveč tipanja v temi.
PGE Celje je vseskozi v uporabi imela vsaj eno avtolestev. Najdlje je bila to klasična ALK Magirus, ki jo je nato zamenjala "platforma" istega proizvajalca. "Stara" je ostala pri celjskih gasilcih, v enem izmed PGD. Razlogov je več. Prvi je morebitna situacija, da se na večji intervenciji potrebuje več tovrstne tehnike. Drugi je morebitna situacije, da se sočasno potrebuje avtolestev na več lokacijah. Se je pa v praksi pokazalo, da platforma ni vedno najprimernejša za posredovanje, ker zahteva dokaj veliko postavitveno in delovno površino in kot taka ni bila najbolj uporabna v mestnem jedru oziroma v starejših stanovanjskih soseskah, kjer se pri planiranju izgradnje še ni razmišljalo o gasilskih postavitvenih površinah, parkirišča pa so že zdavnaj postala premajhna za pokritje potreb "divje motorizacije". (Verjetno imajo podobne težave v vseh mestih.) Zato se je pred kratkim zamenjala z novo, tudi višjo, avtolestvijo z pregibno roko. In ravno preteklo leto so nekatere večje intervencije (Alpeks, Rakušev mlin) zahtevale uporabo večjega števila avtolestev, na pomoč so nam priskočili celo tudi kolegi iz Žalca.
Ker je "ta stara" sedaj pa res že dotrajana, bo šla iz uporabe, finančni vložki za obnovo in vse ateste, bi bili previsoki. Potreba po 2. avtolestvi v Celju pa ostaja. Tudi zato, ker celjski poklicni gasilci po sporazumu z nekaterimi sosednjimi občinami, v primeru potrebe, posredujejo z lestvijo tudi izven meja in je "domače dvorišče" v takšnem primeru prazno. Ker so investicije v nov izdelek visoke, se za "2. izvoz" pač nabavlja rabljena, ki pa bo sigurno "nova" v primerjavi z tisto, ki končuje svoje poslanstvo.
Toliko, da se ne bo preveč ugibalo.
PGE Celje je vseskozi v uporabi imela vsaj eno avtolestev. Najdlje je bila to klasična ALK Magirus, ki jo je nato zamenjala "platforma" istega proizvajalca. "Stara" je ostala pri celjskih gasilcih, v enem izmed PGD. Razlogov je več. Prvi je morebitna situacija, da se na večji intervenciji potrebuje več tovrstne tehnike. Drugi je morebitna situacije, da se sočasno potrebuje avtolestev na več lokacijah. Se je pa v praksi pokazalo, da platforma ni vedno najprimernejša za posredovanje, ker zahteva dokaj veliko postavitveno in delovno površino in kot taka ni bila najbolj uporabna v mestnem jedru oziroma v starejših stanovanjskih soseskah, kjer se pri planiranju izgradnje še ni razmišljalo o gasilskih postavitvenih površinah, parkirišča pa so že zdavnaj postala premajhna za pokritje potreb "divje motorizacije". (Verjetno imajo podobne težave v vseh mestih.) Zato se je pred kratkim zamenjala z novo, tudi višjo, avtolestvijo z pregibno roko. In ravno preteklo leto so nekatere večje intervencije (Alpeks, Rakušev mlin) zahtevale uporabo večjega števila avtolestev, na pomoč so nam priskočili celo tudi kolegi iz Žalca.
Ker je "ta stara" sedaj pa res že dotrajana, bo šla iz uporabe, finančni vložki za obnovo in vse ateste, bi bili previsoki. Potreba po 2. avtolestvi v Celju pa ostaja. Tudi zato, ker celjski poklicni gasilci po sporazumu z nekaterimi sosednjimi občinami, v primeru potrebe, posredujejo z lestvijo tudi izven meja in je "domače dvorišče" v takšnem primeru prazno. Ker so investicije v nov izdelek visoke, se za "2. izvoz" pač nabavlja rabljena, ki pa bo sigurno "nova" v primerjavi z tisto, ki končuje svoje poslanstvo.
Toliko, da se ne bo preveč ugibalo.
LP iz Celja
Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)

Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)

- man 14.284
- Prispevkov: 1001
- Pridružen: 8. Januar 2003, 23:25
- Kraj: Zgornja Bistrica
Odg: Avtolestve
Jaz pravim "hvala bogu" da jih je čim več. Že dolgo gasilci rabimo kaj več kot pa samo "vodo" Kapo dol takemu županu ko poskrbi za svoje občane z ustrezno opremo gasilcev.
- gradbenik miha
- Prispevkov: 557
- Pridružen: 21. Junij 2012, 18:51
- GE: poznavalec
Odg: Avtolestve
Mene zanima, ali kdo ve kdaj pride v Mursko Soboto nova avtolestev?
Miha
Miha
- gradbenik miha
- Prispevkov: 557
- Pridružen: 21. Junij 2012, 18:51
- GE: poznavalec
- gradbenik miha
- Prispevkov: 557
- Pridružen: 21. Junij 2012, 18:51
- GE: poznavalec
Odg: Avtolestve
Ali ima kdo informacijo katere avtolestve razen Trbovljske bo država sofinancirala?
Miha
Miha
- gradbenik miha
- Prispevkov: 557
- Pridružen: 21. Junij 2012, 18:51
- GE: poznavalec
Re: Avtolestve
Zakaj nebi lestve naredil na samostojnem priklopniku in šasijo raje izkoristil za vodo in orodje? Glede stabilnosti pa meni osebno tudi ne izgleda nevem kako stabilna, a na tem področju nisem strokovnjak, zgol laično gledam na stvar.
Lp, Luka
Kjer je problem, je tudi rešitev.
Kjer je problem, je tudi rešitev.
-
RomanB
- Prispevkov: 269
- Pridružen: 13. December 2010, 12:29
- GE: PGD Repnje-Dobruša
- Kraj: Vodice
- Kontakt:
Odg: Re: Avtolestve
Če bi gledal za Slovenijo, bi potem za tako lestev rabil enega CE šoferja, recimo pa še dva za rezervo, če kdo ne more. Za ta denar od izpitov imaš pa že 6 C voznikov. Mogoče zato?Gorilla napisal/-a:Zakaj nebi lestve naredil na samostojnem priklopniku in šasijo raje izkoristil za vodo in orodje? Glede stabilnosti pa meni osebno tudi ne izgleda nevem kako stabilna, a na tem področju nisem strokovnjak, zgol laično gledam na stvar.
Odg: Avtolestve
Za Trboveljsko že objavljen razpis:gradbenik miha napisal/-a:Ali ima kdo informacijo katere avtolestve razen Trbovljske bo država sofinancirala? Miha
http://www.enarocanje.si/?podrocje=preg ... zec=390517
- gradbenik miha
- Prispevkov: 557
- Pridružen: 21. Junij 2012, 18:51
- GE: poznavalec
Odg: Avtolestve
Končno prispela nova avtolestev v Mursko Soboto.

Miha

Miha