GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran
Moderator: Janez Tratnik
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
-
Gost
Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran
Hvala za pojasnilo. Pri nas je pač tako, kot je rekel Vrsho. Drugače pa menim, da če imate vso ostalo opremo v društvu porihtano, je smiselno nabavit takšen komplet. Če pa ni niti za osebno opremo poskrbljeno, pa to po mojem ne pride v poštev. Drugače pa čestitam za nabavo.
Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran
ja, saj ima tako opremo kako društvo več pri nas kot pa je recimo koncesionarjevGost napisal/-a:Hvala za pojasnilo. Pri nas je pač tako, kot je rekel Vrsho. Drugače pa menim, da če imate vso ostalo opremo v društvu porihtano, je smiselno nabavit takšen komplet. Če pa ni niti za osebno opremo poskrbljeno, pa to po mojem ne pride v poštev. Drugače pa čestitam za nabavo.
- VladoP
- Prispevkov: 255
- Pridružen: 6. Januar 2006, 1:41
- GE: Radlje ob Dravi
- Kraj: Radlje ob Dravi
- Kontakt:
Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran
Škarje, razpiralo in agregat niso nič drugega kot škarje, razpiralo in agregat.
Oprema za tehnično reševanje ni samo to...
Ne enačit škarje in koncesijo!
Oprema za tehnično reševanje ni samo to...
Ne enačit škarje in koncesijo!
Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran
Gledam slike o izdelavi nadgradnje pa imam eno vprašanje. Svetlobni stolp bo imel 6 luči. Ali gre za 24 V ali 220 V izvedbo? Ali bo popolnoma električno vodljiv in ali je možen segmentni vklop luči (eno po eno)?
Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran
stolp ima Xenon luči, 6 kos (2x širok snop, 4x ožji snop) 24V z možnostjo priklopa na agregat (preko inverterja toka) sicer delujejo tudi na tok vozila. Luči bo možno vklapljat po sklopihtadejS napisal/-a:Gledam slike o izdelavi nadgradnje pa imam eno vprašanje. Svetlobni stolp bo imel 6 luči. Ali gre za 24 V ali 220 V izvedbo? Ali bo popolnoma električno vodljiv in ali je možen segmentni vklop luči (eno po eno)?
Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran
Izdelava obeh avtov gre počasi proti koncu, nekaj fotk iz današnjega obiska nadgraditelja:









Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran
Super, tak je kot na Interschutzu, všeč mi je nova LED tehnologija pa še kaj

"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran
ledice morajo bitrfireman napisal/-a:Super, tak je kot na Interschutzu, všeč mi je nova LED tehnologija pa še kaj![]()
Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran
Lepi vozili, všeč so mi sirene prave "gasilske"
. Vozilo za PGD Piran se mi zdi precej nizko glede na to , da morje tam rado poplavlja sicer nevem kako ima Atego izveden dovod zraka v motor....najbrž to ne bo problem.
Tehnika nam lajša življenje!
Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran
vozili imata Martin horn sirene, prave gasilske ja...imata pa tudi klasično tritonsko sirenoDušan napisal/-a:Lepi vozili, všeč so mi sirene prave "gasilske". Vozilo za PGD Piran se mi zdi precej nizko glede na to , da morje tam rado poplavlja sicer nevem kako ima Atego izveden dovod zraka v motor....najbrž to ne bo problem.
vozilo za PGD Piran ima pogon 4x2 in je tako nizko zaradi garaže v gasilskem domu. Kadar morje ornk poplavlja si z vozilom nimaš kaj dosti pomagat.
Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran
Zdravo! Čestitke ob novem vozilu!
Imam vprašanje: Kaj je funkcija teh "košar" za c-cevi pri tabli za orodje?
http://www.gasilci.org/galerija/v/vozil ... 4.jpg.html
Zadaj vidim še dve ločeno... je to kak nov tip košare, ali kaj, nisem videl v SLO še ničesar podobnega. Tudi oporno koleno za C ročnik je zame še nevidena stvar.
Hvala za odgovor!
LP David
Imam vprašanje: Kaj je funkcija teh "košar" za c-cevi pri tabli za orodje?
http://www.gasilci.org/galerija/v/vozil ... 4.jpg.html
Zadaj vidim še dve ločeno... je to kak nov tip košare, ali kaj, nisem videl v SLO še ničesar podobnega. Tudi oporno koleno za C ročnik je zame še nevidena stvar.
Hvala za odgovor!
LP David
Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran
hvalaDave D napisal/-a:Zdravo! Čestitke ob novem vozilu!
te 'košare' za cevi niso nič druzga kot ležišče za cevi (v njem so 'H' cevi) ki se spusti, da je iz njega lažje potegnit ven cev. So pa pozicionirane v vozilu zraven navijaka (na vsaki strani vozila po 2 cevi) ker so mišljene za podaljševanje voda iz navijaka. Tega niti jaz nisem še pri nas videl, rešitev je ponudil nadgraditelj in nam se je zdela zanimiva.Imam vprašanje: Kaj je funkcija teh "košar" za c-cevi pri tabli za orodje?
http://www.gasilci.org/galerija/v/vozil ... 4.jpg.html
Zadaj vidim še dve ločeno... je to kak nov tip košare, ali kaj, nisem videl v SLO še ničesar podobnega. Tudi oporno koleno za C ročnik je zame še nevidena stvar.
Hvala za odgovor!
Oporno koleno 'C' smo že prehodno imeli in smo se odločili da ga damo v vozilo, kjer je bolj koristno kot pa recimo v domu na polici z orodjem.
Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran
Aha! To so H-cevi! Sedaj je razumljivo. Mislil sem, da je to kakšna hitra varianta napada s c-cevmi, pa mi nekaj ni šlo v račun... Hvala za odgovor!
LP david
LP david
Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran
Lepo narejena avta, čestitam. Naj vam dolgo služita. Samo nekaj me zanima, zakaj ste se odločili za roleto namesto vrat pri črpalki?
Lp
Sašo
Lp
Sašo