GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran

Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Gost

Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran

Odgovor Napisal/-a Gost »

Hvala za pojasnilo. Pri nas je pač tako, kot je rekel Vrsho. Drugače pa menim, da če imate vso ostalo opremo v društvu porihtano, je smiselno nabavit takšen komplet. Če pa ni niti za osebno opremo poskrbljeno, pa to po mojem ne pride v poštev. Drugače pa čestitam za nabavo.
Uporabniški avatar
Primoz
Prispevkov: 1025
Pridružen: 25. Februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran

Odgovor Napisal/-a Primoz »

Gost napisal/-a:Hvala za pojasnilo. Pri nas je pač tako, kot je rekel Vrsho. Drugače pa menim, da če imate vso ostalo opremo v društvu porihtano, je smiselno nabavit takšen komplet. Če pa ni niti za osebno opremo poskrbljeno, pa to po mojem ne pride v poštev. Drugače pa čestitam za nabavo.
ja, saj ima tako opremo kako društvo več pri nas kot pa je recimo koncesionarjev :) Za osebno opremo skrbimo in imamo ok poskrbljeno :) Hvala za čestitke.
Uporabniški avatar
VladoP
Prispevkov: 255
Pridružen: 6. Januar 2006, 1:41
GE: Radlje ob Dravi
Kraj: Radlje ob Dravi
Kontakt:

Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran

Odgovor Napisal/-a VladoP »

Škarje, razpiralo in agregat niso nič drugega kot škarje, razpiralo in agregat. :!:
Oprema za tehnično reševanje ni samo to...
Ne enačit škarje in koncesijo!
tadejS
Prispevkov: 313
Pridružen: 15. Marec 2005, 8:29
Kraj: Knežak

Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran

Odgovor Napisal/-a tadejS »

Gledam slike o izdelavi nadgradnje pa imam eno vprašanje. Svetlobni stolp bo imel 6 luči. Ali gre za 24 V ali 220 V izvedbo? Ali bo popolnoma električno vodljiv in ali je možen segmentni vklop luči (eno po eno)?
Uporabniški avatar
Primoz
Prispevkov: 1025
Pridružen: 25. Februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran

Odgovor Napisal/-a Primoz »

tadejS napisal/-a:Gledam slike o izdelavi nadgradnje pa imam eno vprašanje. Svetlobni stolp bo imel 6 luči. Ali gre za 24 V ali 220 V izvedbo? Ali bo popolnoma električno vodljiv in ali je možen segmentni vklop luči (eno po eno)?
stolp ima Xenon luči, 6 kos (2x širok snop, 4x ožji snop) 24V z možnostjo priklopa na agregat (preko inverterja toka) sicer delujejo tudi na tok vozila. Luči bo možno vklapljat po sklopih :)
Uporabniški avatar
Primoz
Prispevkov: 1025
Pridružen: 25. Februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran

Odgovor Napisal/-a Primoz »

Izdelava obeh avtov gre počasi proti koncu, nekaj fotk iz današnjega obiska nadgraditelja:
Slika
Slika
Slika
Slika
:D
Uporabniški avatar
Primoz
Prispevkov: 1025
Pridružen: 25. Februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran

Odgovor Napisal/-a Primoz »

Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran

Odgovor Napisal/-a rfireman »

Super, tak je kot na Interschutzu, všeč mi je nova LED tehnologija pa še kaj =D> =D>
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabniški avatar
Primoz
Prispevkov: 1025
Pridružen: 25. Februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran

Odgovor Napisal/-a Primoz »

rfireman napisal/-a:Super, tak je kot na Interschutzu, všeč mi je nova LED tehnologija pa še kaj =D> =D>
ledice morajo bit :)
Uporabniški avatar
Dušan
Prispevkov: 1420
Pridružen: 27. Julij 2003, 22:22
Kraj: Zgornja Bistrica (Tirgot)

Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran

Odgovor Napisal/-a Dušan »

Lepi vozili, všeč so mi sirene prave "gasilske" =D>. Vozilo za PGD Piran se mi zdi precej nizko glede na to , da morje tam rado poplavlja sicer nevem kako ima Atego izveden dovod zraka v motor....najbrž to ne bo problem.
Tehnika nam lajša življenje!
Uporabniški avatar
Primoz
Prispevkov: 1025
Pridružen: 25. Februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran

Odgovor Napisal/-a Primoz »

Dušan napisal/-a:Lepi vozili, všeč so mi sirene prave "gasilske" =D>. Vozilo za PGD Piran se mi zdi precej nizko glede na to , da morje tam rado poplavlja sicer nevem kako ima Atego izveden dovod zraka v motor....najbrž to ne bo problem.
vozili imata Martin horn sirene, prave gasilske ja...imata pa tudi klasično tritonsko sireno

vozilo za PGD Piran ima pogon 4x2 in je tako nizko zaradi garaže v gasilskem domu. Kadar morje ornk poplavlja si z vozilom nimaš kaj dosti pomagat.
Uporabniški avatar
Dave D
Prispevkov: 303
Pridružen: 29. Avgust 2007, 18:19
GE: Loka pri Mengšu
Kontakt:

Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran

Odgovor Napisal/-a Dave D »

Zdravo! Čestitke ob novem vozilu!

Imam vprašanje: Kaj je funkcija teh "košar" za c-cevi pri tabli za orodje?
http://www.gasilci.org/galerija/v/vozil ... 4.jpg.html

Zadaj vidim še dve ločeno... je to kak nov tip košare, ali kaj, nisem videl v SLO še ničesar podobnega. Tudi oporno koleno za C ročnik je zame še nevidena stvar.

Hvala za odgovor!

LP David
Uporabniški avatar
Primoz
Prispevkov: 1025
Pridružen: 25. Februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran

Odgovor Napisal/-a Primoz »

Dave D napisal/-a:Zdravo! Čestitke ob novem vozilu!
hvala :)
Imam vprašanje: Kaj je funkcija teh "košar" za c-cevi pri tabli za orodje?
http://www.gasilci.org/galerija/v/vozil ... 4.jpg.html

Zadaj vidim še dve ločeno... je to kak nov tip košare, ali kaj, nisem videl v SLO še ničesar podobnega. Tudi oporno koleno za C ročnik je zame še nevidena stvar.

Hvala za odgovor!
te 'košare' za cevi niso nič druzga kot ležišče za cevi (v njem so 'H' cevi) ki se spusti, da je iz njega lažje potegnit ven cev. So pa pozicionirane v vozilu zraven navijaka (na vsaki strani vozila po 2 cevi) ker so mišljene za podaljševanje voda iz navijaka. Tega niti jaz nisem še pri nas videl, rešitev je ponudil nadgraditelj in nam se je zdela zanimiva.

Oporno koleno 'C' smo že prehodno imeli in smo se odločili da ga damo v vozilo, kjer je bolj koristno kot pa recimo v domu na polici z orodjem.

:)
Uporabniški avatar
Dave D
Prispevkov: 303
Pridružen: 29. Avgust 2007, 18:19
GE: Loka pri Mengšu
Kontakt:

Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran

Odgovor Napisal/-a Dave D »

Aha! To so H-cevi! Sedaj je razumljivo. Mislil sem, da je to kakšna hitra varianta napada s c-cevmi, pa mi nekaj ni šlo v račun... Hvala za odgovor!

LP david
sašo123
Prispevkov: 250
Pridružen: 14. December 2009, 11:10

Odg: GVC 16/25 za PGD Sečovlje in PGD Piran

Odgovor Napisal/-a sašo123 »

Lepo narejena avta, čestitam. Naj vam dolgo služita. Samo nekaj me zanima, zakaj ste se odločili za roleto namesto vrat pri črpalki?

Lp
Sašo
Odgovori