Božične poplave 2009

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odg: Božične poplave 2009

Odgovor Napisal/-a darko »

Na območju občine Postojna je danes voda še naraščala, največ na planinskem polju, kjer je popoldan poplavila cesto Planina-Unec. Cesta mimo postojnske jame pa je zaprta že cel dan, čeprav kar nekaj junakov tega ne upošteva.
Slika ceste pri postojnski jami.
Darko
Priponke
poplave božič09 jama.JPG
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odg: Božične poplave 2009

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Mene nič več ne čudijo poročila novinarjev o sodelovanju več tisoč pripadnikov CZ, saj roko na srce tudi vsi gasilce ne poznamo sistena zaščite , reševanja in pomoči.
Delavci Izpostav URSZR, pa poveljniki občinskih štabov, pa nekaj pripadnikov CZ po dolžnosti, pa pogodbene firme itd.. so bili na terenu , kot lepo ugotavlja Drago. Pa ne smao to , vedno bolje so organizirani in pomagaju glavni "vojski" gasilcem. Predlagam poveljnku CZ Slovenije in poveljniku GZ Slovenije , da izkoristita kakšno večjo tiskovno konferenco in naš sistem bolje prikažeta novinarjem.

Bolje poučeni novinarji so poročali o gasilcih, slabše poučeni pa o reševalcih (kjer je vse zajeto) najslspše poučine pa so govorili o tisočih pripadnikih CZ. :D
Tako pač je in krivi so oni na vrhu ne mi pri strugi reke. !

Dragi Jernej ( mislim da ti je tako ime,ker tako piše v tvojem emailu), pa le bolje preberi kaj je napisal Drago in ne klanfaj o neki nepripravljenosti gasilcev za pomoč !
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odg: Božične poplave 2009

Odgovor Napisal/-a darko »

Mislim da ni vsem našim kolegom (tovarišem) jasno kdo vodi reševanje ob primeru večje nesreče na območju tretjine Slovenije.
Darko
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odg: Božične poplave 2009

Odgovor Napisal/-a darko »

Na terenu je ob poplavah veliko zanimivih reči....
darko
Priponke
poplave božičvrtinci.JPG
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odg: Božične poplave 2009

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Preberite en del poročila na spletni strani URSZR, ki je zelo korektno napisano:

Seveda tudi tokrat ne moremo, da ne bi omenili na stotine reševalcev, ki so in še pomagajo prizadetim. V veliki večini so bili to prostovoljni in tudi poklicni gasilci. Tako je bilo v petek, 25. decembra, na prizoriščih divjanja vodnih ujm dopoldan in popoldan po približno 600 gasilcev, približno toliko pa jih je predvsem v vzhodni Sloveniji čakalo v pripravljenosti, da bi pomagali prizadetim krajem in ljudem v zahodnem in jugozahodnem in severozahodnem delu države.
Sicer je v minulih dveh dnevih prizadetim ljudem pomagalo več kot 2000 gasilcev, v pripravljenosti pa je bilo tudi 2000 pripadnikov Slovenske vojske.
V noči iz petka na soboto je bilo na terenu več kot 900 gasilcev, danes dopoldan (sobota, 26. december) je na prizadetih območjih trenutno na delu 55 gasilskih enot s 506 gasilci, popoldan pa je bilo na terenu 80 gasilskih enot s 702 gasilcema. Po nekaterih ocenah je bilo v teh dneh na terenu skupaj 2700 gasilcev.
Povedati je tudi treba, da so v teh težkih trenutkih svoje delo vrhunsko opravili tudi delavci Uprave Republike Slovenije za zaščito in reševanje, predvsem zaposleni na izpostavah URSZR.
V minulih dneh je Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje na prizadeta območja poslala več kot 40 tisoč vreč za začasne nasipe.


Nikjer govora o CZ !! :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
hover
Prispevkov: 237
Pridružen: 26. September 2004, 19:43
Kraj: Republika BANANA
Kontakt:

Odg: Božične poplave 2009

Odgovor Napisal/-a hover »

Na terenu je ob poplavah veliko zanimivih reči....
darkoPriloge
Eden v levo levo, drugi v desno, ... zanimiva rotacija na taki medsebojni razdalji...

Kje pa si ujel te vrtince? Planinsko polje?
Uporabniški avatar
MarkoSimšič
Prispevkov: 541
Pridružen: 13. September 2003, 20:33
Kraj: Planina

Odg: Božične poplave 2009

Odgovor Napisal/-a MarkoSimšič »

Voda na Planinskem polju še kar narašča. Do lanskega nivoja sicer manjka še kakih 70 cm, ko je bila na mostu pri gradu Hasberg izmerjena višina vode 514 cm. Več na:

http://freeweb.siol.net/mkola19/

lp marko =;
Audiatur et altera pars! (Naj sišimo še drugo mnenje!) latinski
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odg: Božične poplave 2009

Odgovor Napisal/-a darko »

Ena od slik v času ko je včeraj voda začela poplavljati cesto med Planino in Uncem. Tisti čas je bila cesta Planina Laze že dolgo pod vodo.
Darko
Priponke
poplave božičplanina.JPG
dragom
Prispevkov: 320
Pridružen: 5. Avgust 2004, 11:35

Odg: Božične poplave 2009

Odgovor Napisal/-a dragom »

zahvala
lp
Priponke
POV_CZ RS_zahvala-28dec09.pdf
(97.75 KiB) Prenešeno 225 krat
Rafter
moderator
moderator
Prispevkov: 2948
Pridružen: 10. Junij 2003, 0:06
Kontakt:

Odg: Božične poplave 2009

Odgovor Napisal/-a Rafter »

darko napisal/-a:Na terenu je ob poplavah veliko zanimivih reči....
darko
In to sta edina dva vrtinca v Sloveniji. Pop***im, ko slišim besede "smo plavali po Dravi, pa je enega vrtinec zgrabil..."...
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odg: Božične poplave 2009

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Pa, piz.. kaj se ta naš Klarič ne bo oglasu ali kaj ? Včeraj na TVS danes na POP TV smo prostovoljni gasilci omenjeni kot PRIPADNIKI UPRAVE ZA ZAŠČITO IN REŠEVANJE !! :D

http://24ur.com/novice/slovenija/vlada- ... html#video
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odg: Božične poplave 2009

Odgovor Napisal/-a darko »

Danes se je z uničujočimi poplavami med 22. in 26. decembrom seznanila tudi celotna vlada. Ministrica za obrambo Ljubica Jelušič je dejala, da so vse pristojne službe izvedle vrsto ukrepov, s katerimi so preprečili najhujše. Ustrezno so se odzvali tudi župani, policija, Slovenska vojska in mnogi prostovoljci. Na vladi so se odločili, da bodo reševalcem, gasilcem in prostovoljcem izrekli posebno priznanje.
Sprejeli so tudi sklep, da se pospeši ocenjevanje škode. Končno poročilo o višini škode bo znano konec januarja, stroški intervencije pa naj bi po prvih podatkih znašali okoli 130 tisoč evrov. Po končnem poročilu pa bo sledil tudi sanacijski program. Jelušičeva je še dejala, da bodo tudi sprejeli sklep o pokritju stroškov intervencijskih ekip in dodala, da je bilo poplavljenih 450 objektov in 50 cest. Po državi je prišlo do kar 16 usadov in zemeljskih plazov.

Darko
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odg: Božične poplave 2009

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Ob koncu še ena skoraj romantična fotka.
Avtor kobra
Portal TOTI FOTO
Priponke
barje_ok.jpeg
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
hover
Prispevkov: 237
Pridružen: 26. September 2004, 19:43
Kraj: Republika BANANA
Kontakt:

Odg: Božične poplave 2009

Odgovor Napisal/-a hover »

Ob koncu še ena skoraj romantična fotka.
Fake - :arrow: fotomontaža!
Uporabniški avatar
Jacksy
Prispevkov: 323
Pridružen: 30. Maj 2007, 18:58
GE: Mozirje
Kraj: Mozirje

Odg: Božične poplave 2009

Odgovor Napisal/-a Jacksy »

hover napisal/-a:
Ob koncu še ena skoraj romantična fotka.
Fake - :arrow: fotomontaža!
Popolnoma neprimeren komentar v stilu "mulcev" ki na spletnem portalu vsako stvar samo kritizirajo.

Mislim, da je slika kar pristna!
Odgovori