ALK 18/9 PGD Gornja Radgona

Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Odgovori
Uporabniški avatar
mundat
Prispevkov: 818
Pridružen: 29. September 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona
Kraj: PGD Gor. Radgona

Odg: Nabava AL - pomoč

Odgovor Napisal/-a mundat »

cena je okrog 500.000 EUR...je pa tukaj možnost višine samo do 22 metrov če se ne motim!!! To pa je malenkost malo!
Za to ceno pa itak že dobim "pravo AL"...trenutno mam ponudbo za METZ-ovo AL (39 metrov) na podvozju MB Atego za nekaj malo več pol miljončka...NOVO!!!! :D
Samo župan ne da dinar #-o #-o
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: Nabava AL - pomoč

Odgovor Napisal/-a rfireman »

Don Micky napisal/-a:Pozdravljeni;

mislim, da bo potrebno počasi pri nas resno pričeti razmišljati o tipizaciji gasilskih kombiniranih vozil GVC + Al oz. bolj poznanih kot MULTISTAR. Taka vozila bi bila odlična rešitev za osrednje enote, ki se soočamo z problemom pomanjkanja AL v svojih voznih parkih. Vozilo MULTISTAR je odlična kombinacija GVC 16/25 in AL, s katero ujameš dve muhi na en mah:)......


LP!
Ja Multistar je zelo dobro in uporabno vozilo. Imaš vodo, lestev pa še opremo za tehnično reševanje (škarje, razpiralo) ampak se mi zdi, da se to vozilo nekako ni prijelo čeprav po mojem mnenju je dosti bolj uporabno kot pa kakšna npr. 18 metrska AL.
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
sašo123

Odg: Nabava AL - pomoč

Odgovor Napisal/-a sašo123 »

Kolikor sem razumel iz predstavitvenega videa o vozilu Multistar, doseže teleskopska roka 31m. To je pa že lepa višina.
Vrsho
moderator
moderator
Prispevkov: 1729
Pridružen: 11. Junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid
Kraj: Šentvid pri Ljubljani

Odg: Nabava AL - pomoč

Odgovor Napisal/-a Vrsho »

mundat, mogoče vam bo pa zanimiva tale platforma...

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... abNumber=1
Uporabniški avatar
Marko Š.
Prispevkov: 212
Pridružen: 5. September 2006, 8:04
GE: Gornja Radgona

Odg: Nabava AL - pomoč

Odgovor Napisal/-a Marko Š. »

Zanimiva platforma. A iščemo lestev. hvala.
lp,m
Vrsho napisal/-a:mundat, mogoče vam bo pa zanimiva tale platforma...

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... abNumber=1
Uporabniški avatar
mundat
Prispevkov: 818
Pridružen: 29. September 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona
Kraj: PGD Gor. Radgona

Odg: Nabava AL - pomoč

Odgovor Napisal/-a mundat »

glede na "feed back" občine, mislim da nam najbolj pride v poštev ta lestev:

Slika

:D
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Uporabniški avatar
mundat
Prispevkov: 818
Pridružen: 29. September 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona
Kraj: PGD Gor. Radgona

Odg: Nabava AL - pomoč

Odgovor Napisal/-a mundat »

Bili na ogledu rabljenih AL pri podjetju THOMA v Nemčiji. Ima širok spekter rabljenih AL in ostalih gasilskih in reševalnih vozil.
Ogledali pa smo si to AL:

http://www.thoma-feuerwehrfahrzeuge.com ... s/DLK_189/

Slika

Višina dviga: 30 metrov


Če se odločimo za nakup se AL generalno obnovi v tem podjetju...
Upamo na pozitiven odgovor na občini!

p.s. je pa rezervirana za nas :D
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
112_112

Odg: Nabava AL - pomoč

Odgovor Napisal/-a 112_112 »

kaj pa cena? pa cena remonta?
Uporabniški avatar
mundat
Prispevkov: 818
Pridružen: 29. September 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona
Kraj: PGD Gor. Radgona

Odg: Nabava AL - pomoč

Odgovor Napisal/-a mundat »

Ceno še javim, ko bo točno potrjena... :D
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: Nabava AL - pomoč

Odgovor Napisal/-a rfireman »

Ne zgleda slaba, sploh če vam jo bodo obnovili :D
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabniški avatar
Marko Š.
Prispevkov: 212
Pridružen: 5. September 2006, 8:04
GE: Gornja Radgona

Odg: Nabava AL - pomoč

Odgovor Napisal/-a Marko Š. »

112_112 napisal/-a:kaj pa cena? pa cena remonta?
Vse ob svojem času. Okvirno vemo a bomo počakali do zadnjega izračuna.
lp, m
Uporabniški avatar
mundat
Prispevkov: 818
Pridružen: 29. September 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona
Kraj: PGD Gor. Radgona

Odg: Nabava AL - pomoč - ŠE MALO PA JE ŽE DOMA!

Odgovor Napisal/-a mundat »

Prihod AL je najavljen 14/06/2010 v poznih nočnih urah!

KOMAJ ČAKAM DA JO SPARKIRAMO V GARAŽO :D
naj samo zdaj čimprej mineta tota dva meseca [-o< [-o<

Slika

Slika

Slika
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: Nabava AL - pomoč

Odgovor Napisal/-a rfireman »

Predvidevam da še ni obnovljena :?: Pa če ni skrivnost koliko bo cena za vse skupaj avto+obnova, lahko po ZS
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabniški avatar
mundat
Prispevkov: 818
Pridružen: 29. September 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona
Kraj: PGD Gor. Radgona

Odg: Nabava AL - pomoč

Odgovor Napisal/-a mundat »

Slike so lestve pred obnovo...obnova pa se je že začela.
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Odgovori