Pozdravljeni;
uf katero od tehle sličic bi pa Milek mirno lahko prilepil pod temo umetniške fotografije....
Kolikor lahko spremljam dogodke na Hrvaškem sem vedno bolj prepričan, da so bolje organizirani od nas za posredovanje pri požarih v naravi. Gotovo je temu vzrok veliko število požarov, pa tudi velik davek, ki so ga lani plačali s tragedijo na kornatih. Povečali so svojo zračno floto, vedno več požarov gasijo iz zraka, pri požarih sodeluje tudi vojska in pa policija, katere osnovni namen je predvsem odkrivanje storilcev.
Gasilci naglas govorijo o svojem neurejenem statusu, ter o zastareli opremi in najpomembneje je, da o tem govorijo na javni televiziji in ne samo po gostilnah. Mislim, da na Hrvaškem ni več visokih predstavnikov med gasilci, ki bi si metali pesek v oči, češ da je status gasilca urejen, kot se to dogaja pri nas! Prepričan sem, da gasilstvo na hrvaškem napreduje bistveno hitreje kot pri nas in kmalu nas bodo ne samo ujeli, pač pa bistveno prehiteli.
LP!