Če sem prav zasledil je sodelovalo okrog 80 gasilcev. In grem se stavit da v vseh sodelujočih društvih in poklicni enoti ni 80 dihalnih aparatov (mogoč kakšen manj - strojniki, šoferji, zveze, ...).katika napisal/-a:Bili so pa brez zaščite dihal tako da so se zastrupili. Ne vem pa zakaj se niso zaščitili...
Požar na farmi pri Celju
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
- VladoP
- Prispevkov: 255
- Pridružen: 6. Januar 2006, 1:41
- GE: Radlje ob Dravi
- Kraj: Radlje ob Dravi
- Kontakt:
Lep pozdrav,
Moram reči da je v celjski zvezi kar dobro poskrbljeno za zaščito dihal.
Namreč vem da vsaj dva društva v celjski zvezi premoreta vsaka po 12 dihalnih aparatov ostala društva pa po najmanj 4 dihalne aparate res pa da je nekaj od teh potrebnih da se jih da na servis v tem letu.
Drugače pa mislim da bo Milan lahko kaj več povedal okoli tega.
Drugače pa Milanu za delo na intervenciji kot vodji ,kar tako naprej z delom
Lep pozdrav
Moram reči da je v celjski zvezi kar dobro poskrbljeno za zaščito dihal.
Namreč vem da vsaj dva društva v celjski zvezi premoreta vsaka po 12 dihalnih aparatov ostala društva pa po najmanj 4 dihalne aparate res pa da je nekaj od teh potrebnih da se jih da na servis v tem letu.
Drugače pa mislim da bo Milan lahko kaj več povedal okoli tega.
Drugače pa Milanu za delo na intervenciji kot vodji ,kar tako naprej z delom
Lep pozdrav
Ob zastrupitvi z ogljikovim oksidom imajo gasilci resne težave. Zastrupitev pa ugotovijo zdravstveniki ali pa po očitnih znakih. Vseeno se čudim da so se zastrupili praktično v odprtih prostorih.
Osebno se bolj nagibam k slabosti zaradi produktov gorenja.
Darko
Pa lep pozdrav mileku in kolegom v ce.
Osebno se bolj nagibam k slabosti zaradi produktov gorenja.
Darko
Pa lep pozdrav mileku in kolegom v ce.
Dihalni aparati v GZ Celje so in lahko rečem, da glede na razmere v drugih GZ po SLO, jih nimamo malo
Nekaj IDA smo z leti nabavili sami, nekaj pa smo jih pridobili s strani URSZR.
Vsa PGD I. kategorije imajo tako najmanj 4 IDA. Ostale kategorije pa sorazmerno več. Tako sta obe društvi III. kategorije v MO Celje opremljeni z 12 IDA, kar predstavlja zavidljivo število dihanih aparatov. Je pa po nekaterih društvih težava, ker nimajo zadostnega števila nosilcev IDA.
Žal je potrebno na tem področju narediti še veliko.... Pa ni to samo tečaj za pridobitev specialnosti, v mislih imam vaje v društvih ter seveda potem tudi delo na intervenciji z omenjeno opremo....
Na ravni GZ poskušamo na tem področju nekaj spremeniti, vendar je potrebno premagati še veliko ovir, da bomo dosegli cilj, katerega smo si zadali.
Nekaj IDA smo z leti nabavili sami, nekaj pa smo jih pridobili s strani URSZR.
Vsa PGD I. kategorije imajo tako najmanj 4 IDA. Ostale kategorije pa sorazmerno več. Tako sta obe društvi III. kategorije v MO Celje opremljeni z 12 IDA, kar predstavlja zavidljivo število dihanih aparatov. Je pa po nekaterih društvih težava, ker nimajo zadostnega števila nosilcev IDA.
Na ravni GZ poskušamo na tem področju nekaj spremeniti, vendar je potrebno premagati še veliko ovir, da bomo dosegli cilj, katerega smo si zadali.
Nimam nobene bojazni za kakršne koli rumene kartone!
Katika, jst zastopim, da je njihov sorodnik hotel pomagati, vendar na žalost tako ne gre
Če si bila prisotna na intervenciji, veš, da je prišlo do poškodbe civilistke ter 3 gasilcev... Kar pomeni, da nesreča ne počiva in prehitro se zgodi, da se nekdo poškoduje
Še slabše je pa to, kar si napisala, da ni gasilec in da je dobil obleko....
Če bi to vedel na dan intervencije....
Upam, da se to nebo več dogajalo, ker nihče, kateri je v vlogi vodje intervencije (beri: odgovorna oseba) si ne želi, da se komu na intervenciji karkoli zgodi in da zaradi tega nosi potem moralno in navsezadnje še kakšno materialno odgovornost![/b]
Katika, jst zastopim, da je njihov sorodnik hotel pomagati, vendar na žalost tako ne gre
Če si bila prisotna na intervenciji, veš, da je prišlo do poškodbe civilistke ter 3 gasilcev... Kar pomeni, da nesreča ne počiva in prehitro se zgodi, da se nekdo poškoduje
Še slabše je pa to, kar si napisala, da ni gasilec in da je dobil obleko....
Upam, da se to nebo več dogajalo, ker nihče, kateri je v vlogi vodje intervencije (beri: odgovorna oseba) si ne želi, da se komu na intervenciji karkoli zgodi in da zaradi tega nosi potem moralno in navsezadnje še kakšno materialno odgovornost![/b]
Ugotovljen vzrok požara je objavljen na 1. strani te teme:Ico napisal/-a:Sem slišal pri poročilih, da je bil požar podtaknjen ??!!
Kriminalisti so na kraju požara ugotovili, da je katastrofo povzročil samovžig sena, ki so ga imeli lastniki shranjenega v vrhnji etaži, pod streho gospodarskega poslopja. Po prvih ocena je škode za okoli dvesto tisoč evrov.
Več na: http://www.vecer.si/ (Datum: ponedeljek, 27. avgust 2007 - Stran: ČRNA KRONIKA)
FIREFIGHTERS we are reversing new side!


Same pohvale!
Prvič berem temo kjer ni samo pluvanje po en drugem!
Upam da bo še več takšnih tem!
Glede na to da sem prebral da ste vozili vodo, me zanima zakaj niste uporabili verige!
Prvič berem temo kjer ni samo pluvanje po en drugem!
Upam da bo še več takšnih tem!
Glede na to da sem prebral da ste vozili vodo, me zanima zakaj niste uporabili verige!
Za pamet pravijo, da je edina stvar, ki je pravično razdeljena na svetu! Vsak zase pravi, da jo imama največ na svetu!
Lep pozdrav Uros
Lep pozdrav Uros

