Požar na farmi pri Celju

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Uporabniški avatar
VladoP
Prispevkov: 255
Pridružen: 6. Januar 2006, 1:41
GE: Radlje ob Dravi
Kraj: Radlje ob Dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a VladoP »

katika napisal/-a:Bili so pa brez zaščite dihal tako da so se zastrupili. Ne vem pa zakaj se niso zaščitili...
Če sem prav zasledil je sodelovalo okrog 80 gasilcev. In grem se stavit da v vseh sodelujočih društvih in poklicni enoti ni 80 dihalnih aparatov (mogoč kakšen manj - strojniki, šoferji, zveze, ...).
Uporabniški avatar
C17
Prispevkov: 9
Pridružen: 17. Januar 2007, 17:34
Kraj: Slovenija

Odgovor Napisal/-a C17 »

Lep pozdrav,

Moram reči da je v celjski zvezi kar dobro poskrbljeno za zaščito dihal.
Namreč vem da vsaj dva društva v celjski zvezi premoreta vsaka po 12 dihalnih aparatov ostala društva pa po najmanj 4 dihalne aparate res pa da je nekaj od teh potrebnih da se jih da na servis v tem letu.
Drugače pa mislim da bo Milan lahko kaj več povedal okoli tega.

Drugače pa Milanu za delo na intervenciji kot vodji ,kar tako naprej z delom

Lep pozdrav
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odgovor Napisal/-a darko »

Ob zastrupitvi z ogljikovim oksidom imajo gasilci resne težave. Zastrupitev pa ugotovijo zdravstveniki ali pa po očitnih znakih. Vseeno se čudim da so se zastrupili praktično v odprtih prostorih.
Osebno se bolj nagibam k slabosti zaradi produktov gorenja.
Darko
Pa lep pozdrav mileku in kolegom v ce.
Uporabniški avatar
Tomkat
Prispevkov: 1870
Pridružen: 4. Marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas
Kraj: Celje - Škofja vas

Odgovor Napisal/-a Tomkat »

Naj bo ogljikov oksid ali pa produkti gorenja (beri: dim).

Danes v lokalnem časopisu lahko preberemo novinarsko "cvetko", da so se gasilci zastrupili z amonijakom. :shock:
Tako da, ....
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabniški avatar
Milek
Prispevkov: 491
Pridružen: 21. Oktober 2002, 23:42
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Milek »

Dihalni aparati v GZ Celje so in lahko rečem, da glede na razmere v drugih GZ po SLO, jih nimamo malo :oops:
Nekaj IDA smo z leti nabavili sami, nekaj pa smo jih pridobili s strani URSZR.
Vsa PGD I. kategorije imajo tako najmanj 4 IDA. Ostale kategorije pa sorazmerno več. Tako sta obe društvi III. kategorije v MO Celje opremljeni z 12 IDA, kar predstavlja zavidljivo število dihanih aparatov. Je pa po nekaterih društvih težava, ker nimajo zadostnega števila nosilcev IDA. :evil: Žal je potrebno na tem področju narediti še veliko.... Pa ni to samo tečaj za pridobitev specialnosti, v mislih imam vaje v društvih ter seveda potem tudi delo na intervenciji z omenjeno opremo....
Na ravni GZ poskušamo na tem področju nekaj spremeniti, vendar je potrebno premagati še veliko ovir, da bomo dosegli cilj, katerega smo si zadali. :shock:
Uporabniški avatar
Milek
Prispevkov: 491
Pridružen: 21. Oktober 2002, 23:42
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Milek »

Najprej pa je potrebno odpraviti takšne probleme.... :evil: :oops:
Priponke
2.JPG
katika
Prispevkov: 4
Pridružen: 27. Avgust 2007, 14:29

Odgovor Napisal/-a katika »

dan!
Ja da pokomentiram tole sliko,tale na sliki je njihov sorodnik.Hotel je pomagati in se je napol zaščitil ampak najprej je dobil samo čelado nato je pa še dobil celo obleko pa ceprau ni gasilec.
LP!
Uporabniški avatar
Milek
Prispevkov: 491
Pridružen: 21. Oktober 2002, 23:42
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Milek »

Nimam nobene bojazni za kakršne koli rumene kartone!

Katika, jst zastopim, da je njihov sorodnik hotel pomagati, vendar na žalost tako ne gre :oops:

Če si bila prisotna na intervenciji, veš, da je prišlo do poškodbe civilistke ter 3 gasilcev... Kar pomeni, da nesreča ne počiva in prehitro se zgodi, da se nekdo poškoduje :evil:

Še slabše je pa to, kar si napisala, da ni gasilec in da je dobil obleko.... :roll: Če bi to vedel na dan intervencije....

Upam, da se to nebo več dogajalo, ker nihče, kateri je v vlogi vodje intervencije (beri: odgovorna oseba) si ne želi, da se komu na intervenciji karkoli zgodi in da zaradi tega nosi potem moralno in navsezadnje še kakšno materialno odgovornost![/b]
katika
Prispevkov: 4
Pridružen: 27. Avgust 2007, 14:29

Odgovor Napisal/-a katika »

Ja saj tudi jaz to vem kako je to,vem da to kar so naredili ni bilo prav in tudi jaz upam da se nebo vec to ponovilo :wink: pa tudi tam sem bila na intervenciji in vem da so se psokodovali 3 gasilci in gospa srednjih let ko je pomagala resevat zivino!
LP!
Katarina
Uporabniški avatar
Ico
Prispevkov: 728
Pridružen: 14. November 2003, 14:23
Kraj: PGD Zagorje-mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ico »

Sem slišal pri poročilih, da je bil požar podtaknjen ??!!
LP iz zagorske doline
Mi gremo noter, ko gredo drugi ven !
http://www.pgdzagorje-mesto.si
Rafter
moderator
moderator
Prispevkov: 2948
Pridružen: 10. Junij 2003, 0:06
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rafter »

Ico napisal/-a:Sem slišal pri poročilih, da je bil požar podtaknjen ??!!
Pa ne ta požar, ampak tisti na Primorskem (puranja farma). :wink:
Uporabniški avatar
Milek
Prispevkov: 491
Pridružen: 21. Oktober 2002, 23:42
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Milek »

Še ena slika iz zraka, kjer se vidi celotna kmetija, na kateri se je vse skupaj dogajalo. Slika ni iz intervencije!
Priponke
Slika3.png
Uporabniški avatar
M-Coki
Prispevkov: 987
Pridružen: 4. Januar 2007, 20:02
Kraj: Malečnik

Odgovor Napisal/-a M-Coki »

Ico napisal/-a:Sem slišal pri poročilih, da je bil požar podtaknjen ??!!
Ugotovljen vzrok požara je objavljen na 1. strani te teme: :wink:
Kriminalisti so na kraju požara ugotovili, da je katastrofo povzročil samovžig sena, ki so ga imeli lastniki shranjenega v vrhnji etaži, pod streho gospodarskega poslopja. Po prvih ocena je škode za okoli dvesto tisoč evrov.

Več na: http://www.vecer.si/ (Datum: ponedeljek, 27. avgust 2007 - Stran: ČRNA KRONIKA)
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabniški avatar
uros11
Prispevkov: 407
Pridružen: 17. Junij 2006, 10:03

Odgovor Napisal/-a uros11 »

Same pohvale!
Prvič berem temo kjer ni samo pluvanje po en drugem!
=D> =D> =D> =D> =D>
Upam da bo še več takšnih tem!

Glede na to da sem prebral da ste vozili vodo, me zanima zakaj niste uporabili verige!
Za pamet pravijo, da je edina stvar, ki je pravično razdeljena na svetu! Vsak zase pravi, da jo imama največ na svetu!

Lep pozdrav Uros
Uporabniški avatar
Ico
Prispevkov: 728
Pridružen: 14. November 2003, 14:23
Kraj: PGD Zagorje-mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ico »

Rafter napisal/-a:Pa ne ta požar, ampak tisti na Primorskem (puranja farma). :wink:
Ups, ja se vidi, koliko je bila ura !
LP iz zagorske doline
Mi gremo noter, ko gredo drugi ven !
http://www.pgdzagorje-mesto.si
Odgovori