Prvega si ni težko razložiti:
Vodja vaje Mojca Kropivšek: ".....Posebej bi pohvalila gasilce, ki so v bistvu nosilci reševanja ....."
Drugi primer je izjava-trditev, kot piše Mateja Grošelj, Branka Majesa- direktorja tovarne:
"....da je njihova tehnologija tako varna, da bi človeška življenja tudi v tem primeru ne bila ogrožena...."
Seveda pa pred tem novinarka opisuje predpostavko vaje , kjer je prišlo do trčenja vagona s 28 kubičnimi metri klora in želežniškimi vagoni za sol. Pri tem je bilo poškodovanih osem ljudi itd.
Sedaj pa to razumi če lahko !


