Vaja v Hrastniku

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Vaja v Hrastniku

Odgovor Napisal/-a Oskar »

V soboto 18.11.2006 je potekala na območju TKI Hrastnik vaja. Iz obširnega članka v časopisu Večer bom izpostavil dva stavka.
Prvega si ni težko razložiti:
Vodja vaje Mojca Kropivšek: ".....Posebej bi pohvalila gasilce, ki so v bistvu nosilci reševanja ....."


Drugi primer je izjava-trditev, kot piše Mateja Grošelj, Branka Majesa- direktorja tovarne:
"....da je njihova tehnologija tako varna, da bi človeška življenja tudi v tem primeru ne bila ogrožena...."

Seveda pa pred tem novinarka opisuje predpostavko vaje , kjer je prišlo do trčenja vagona s 28 kubičnimi metri klora in želežniškimi vagoni za sol. Pri tem je bilo poškodovanih osem ljudi itd.

Sedaj pa to razumi če lahko ! :shock: :D :evil:
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
BAČO
moderator
moderator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 5. Maj 2005, 12:19
Kraj: Dol pri Hrastniku
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BAČO »

Oskar napisal/-a:Sedaj pa to razumi če lahko...
Ja Oskar, en povod za nesrečo je pač moral biti, da se je lahko izvedla vaja :lol: .

Prilagam potek vaje in taktično skico, lahko pa povem, da je vaja potekala po začrtanih planih, o pravilnostih planov pa naj več povejo tisti, ki so si vajo ogledali :oops: .
Upam, da boste prisotni na vaji naložili kaj slik v galerijo.

LP iz Hrastnika :!:

BAČO :wink:
Priponke
TAKTIČNA SKICA VAJE
TAKTIČNA SKICA VAJE
KLOR 2006 potek 3.JPG
KLOR 2006 potek 2.JPG
KLOR 2006 potek 1.JPG
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabniški avatar
Zabavko
Prispevkov: 352
Pridružen: 23. Julij 2005, 12:25
Kraj: Kranj-Primskovo

Odgovor Napisal/-a Zabavko »

Mislim da ni šla vaja po planu!
Ali pa vetru niste povedali v katero smer naj piha! :P
Drugače pa po mojem mnenju, kot opazovalec, je bila vaja strokovna in izpeljana po načrtu. Vsaj mi nismo opazili kakšnih kiksev!

Takih se manjka!
Gasilci smo čudne žvali! Ko drugi spijo mi na pomoč hitimo!
Uporabniški avatar
N.Satler
Prispevkov: 128
Pridružen: 28. December 2003, 14:00
Kraj: Zagorje o/S
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a N.Satler »

Še nekaj slik by Ico.
Uporabniški avatar
Glažar
Prispevkov: 104
Pridružen: 29. November 2004, 23:22
Kraj: Rimske toplice

Odgovor Napisal/-a Glažar »

Pozdravljeni!
Sam sem namreč sodeloval na vaji, kot "stanovalec" hiše, ki je za VIP odrom. Po zvoku sirene smo se morali umakniti na zbirno mesto (EZM), ki je bilo na hribu nad stanovanjskimi hišami.
Glede same izvedbe ne vem, sem bil na hribu :lol:, vem pa nekaj sigurno, kako in kaj se je naredilo, pred vajo, da se je lahko izvedla pa..... :evil: raje nebi, aneda BAČO....
Sam namreč delam v Steklarni Hrastnik in živim 500 m južno od TKI, to me pa skrbi!!
Sicer pa veste, če pomisliš kaj te lahko doleti v avtu se nebi vozil, pa se vseeno veselo prevažamo.

lep pozdrav iz "kloriranega" Hrastnika

PS: tudi nekaj slik imam, za to bo pa poskrbel moj kolega BAČO 8) .
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odgovor Napisal/-a darko »

Zanima me kakšne zaščitne obleke so uporabljali in koliko.
Darko
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odgovor Napisal/-a darko »

1. Osebna zaščitna oprema

a) Obleka
Pri delu s klorom je potrebno nositi zaščitno obleko. Zaščitna obleka mora biti odporna na kemikalije, mora biti čista, predvsem pa na njej ne sme biti madežev olja ali masti. K obleki spadajo še zaščitne rokavice in škornji.

b) Zaščita oči in obraza
Obvezna je zaščitna maska, ki zaščiti dihalne poti, obraz in oči.

c) Zaščita dihalnih poti
Na zaščitno masko je potrebno namestiti filter primeren za klor. Pri nesrečah s klorom, kjer ni možno ugotoviti koncentracije klora v zraku, počakamo na strokovno pomoč

To velja za vse ki so reševali oz sodelovali.
Darko
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odgovor Napisal/-a darko »

Kaj mislite ali so pravilno ravnali s ponesrečencem, ko so ga oskrbovali na tleh???????????????
Darko
Uporabniški avatar
BAČO
moderator
moderator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 5. Maj 2005, 12:19
Kraj: Dol pri Hrastniku
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BAČO »

darko napisal/-a:Kaj mislite ali so pravilno ravnali s ponesrečencem, ko so ga oskrbovali na tleh???????????????
Darko
Seveda, saj je mesto triaže povsem izven nevarne cone, daleč in mnogo višje od mesta nesreče, "imitacija" triažnega mesta je bila na vaji tako blizu samo iz razloga, da se je sploh kaj videlo.

LP BAČO :wink:
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabniški avatar
pes
moderator
moderator
Prispevkov: 2094
Pridružen: 6. Marec 2003, 10:44
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a pes »

Ne, ker je klor težji od zraka.
Uporabniški avatar
BAČO
moderator
moderator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 5. Maj 2005, 12:19
Kraj: Dol pri Hrastniku
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BAČO »

darko napisal/-a:Zanima me kakšne zaščitne obleke so uporabljali in koliko.
Darko
Aja, še nekaj glede oblek, prvi posredovalci, ki so bili v času uhajanja klora nevarni coni, so uporabljali zaščitne obleke za nevarne snovi, mislim, da PGD Hrastnik - mesto 3 člani, Gasilski zavod Trbovlje 3 člani in Enota Klor 6 članov, upam, da se nisem za kakšno obleko zmotil.
Posredovalci, ki smo pa prišli na kraj pol ure po zaustavitvi uhajanja, ( ko je veter že odnesel oblak proti Zidanem Mostu ) z namenom, da pregledamo, če je kdo od bližnjih stanovalcev še v stanovanju, pa smo uporabljali povsem običajne gasilske zaščitne obleke in IDA :D .

LP BAČO 8)
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabniški avatar
Peter
Upravnik
Upravnik
Prispevkov: 4829
Pridružen: 5. Julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica
Kraj: Breznica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Peter »

BAČO napisal/-a:( ko je veter že odnesel oblak proti Zidanem Mostu )
Veter je pri vaji malce ponagajal, ker ni pihal tako, kot je bilo napisano. :lol: Ob tem bi pohvalil policista, ki sta bila z zaščito dihal opremljena že med vožnjo na intervencijo.

Moje slike so v galeriji in so večinoma posnete okoli poveljniškega mesta. Milan je slikal še okrog cisterne in ko bodo slike dostopne, bodo pravtako naložene. Če jih ima pa še kdo, jih pa lahko pravtako prispeva v http://www.gasilci.org/galerija/main.ph ... mId=100289
Uporabniški avatar
BAČO
moderator
moderator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 5. Maj 2005, 12:19
Kraj: Dol pri Hrastniku
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BAČO »

Peter napisal/-a:Če jih ima pa še kdo, jih pa lahko pravtako prispeva v galerijo :!:
Ko jih zberem, jih uredim v podalbum :D .

LP BAČO :wink:
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Rafter
moderator
moderator
Prispevkov: 2948
Pridružen: 10. Junij 2003, 0:06
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rafter »

Peter napisal/-a:Ob tem bi pohvalil policista, ki sta bila z zaščito dihal opremljena že med vožnjo na intervencijo.
Zanimivo in res pohvale vredno. :lol:
Uporabniški avatar
saxtenor3
Prispevkov: 566
Pridružen: 13. September 2005, 15:28

Odgovor Napisal/-a saxtenor3 »

Rafter napisal/-a:
Peter napisal/-a:Ob tem bi pohvalil policista, ki sta bila z zaščito dihal opremljena že med vožnjo na intervencijo.
Zanimivo in res pohvale vredno. :lol:
Ampak kljub vsemu precej tvegano (beri urgentna vožnja z dihalno masko..... :roll: )
Ni lepšega občutka kot da nekomu rešiš življenje......
Odgovori