Vaja EU DANEX 2006
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
- Milan Dubravac
- Gasilci.org

- Prispevkov: 1865
- Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
- Kraj: smokuč
Ja odslej bo del inštruktorjev v teh oblekah.
To ni ameriški slog.
Obleke so evropske (Bristol), le barva je rumena. Po svetu je veliko gasilcev oblečenih v to barvo, v ZDA približno polovico.
To ne pomeni da vas bodo inštruktorji kaj slabše učili verjemite.
To ni ameriški slog.
Obleke so evropske (Bristol), le barva je rumena. Po svetu je veliko gasilcev oblečenih v to barvo, v ZDA približno polovico.
To ne pomeni da vas bodo inštruktorji kaj slabše učili verjemite.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
- Milan Dubravac
- Gasilci.org

- Prispevkov: 1865
- Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
- Kraj: smokuč
Ponesrečenci so bili v bistvu vedno na robu ali izven nevarnega območja. Še najbolj so bili izpostavljeni pri vaji z amonijakom, vendar smo mi zelo hitro postavili vodno zaveso in ustavili širjenje. Igranje samih ponesrečencev in njihovo maskiranje je bil boljši del vaje moram priznati.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Čestitke udeležencem za zelo uspešno izpeljano vajo. Po slikah sodeč mi je bila vaja dobro zastavljena, saj se je delalo v skoraj realnih pogojih kar pa se za nivo evropskega obsega že v bistvu spodobi. Še enkrat, bravo fantje.
Dušan
Kot ti je že Milan napisal, to ni obleka v ameriškem slogu vendar je pač druga zunanja tkanina, katera je trenutno v Sloveniji dobavljiva le v zlati barvi. Kot verjetno veš se imenjuje PBI gold.
Če te pa že zanima zakaj se nekatere enote odločajo za to varianto tkanine pa pod vozila in oprema odpri temo pa bomo še tam kakšno napisal.
LP Jaka
Dušan
Kot ti je že Milan napisal, to ni obleka v ameriškem slogu vendar je pač druga zunanja tkanina, katera je trenutno v Sloveniji dobavljiva le v zlati barvi. Kot verjetno veš se imenjuje PBI gold.
Če te pa že zanima zakaj se nekatere enote odločajo za to varianto tkanine pa pod vozila in oprema odpri temo pa bomo še tam kakšno napisal.
LP Jaka
- Mitja Gregorič
- Naj forumovec 2003

- Prispevkov: 4959
- Pridružen: 23. September 2002, 10:37
- Kraj: Volčja Draga
- Kontakt:
- Milan Dubravac
- Gasilci.org

- Prispevkov: 1865
- Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
- Kraj: smokuč
Ni bilo nič katastrofalnega Oskar, mislim da so nastopili kar v redu, sploh na letališču v Kopenhagnu kjer sem jih spremljal. Je pa res, da fantje niso operativci in nimajo intervencij.
Celotna ''operacija'' je bila nadvse uspešna in nimamo se kaj sramovati.
Problem je , ker enote CZ pač niso prvi posredovalci in nikoli ne bodo.
Celotna ''operacija'' je bila nadvse uspešna in nimamo se kaj sramovati.
Problem je , ker enote CZ pač niso prvi posredovalci in nikoli ne bodo.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
- Oskar
- Naj forumovec 2004

- Prispevkov: 8311
- Pridružen: 8. November 2002, 20:59
- Kraj: Malečnik
- Kontakt:
Hvala za odgovor.
da podkrepim tvojo ugotovitev z primerom iz regijskega tekmovanja enot PP CZ.
Na delavni -ocenjevalni točki so morali oskrbet tri poškodovane in jih pripravit za prevoz v bolnico.
Ali veste kaj je bil naslov delavne točke ?
Gostilniški pretep !
to te buje

da podkrepim tvojo ugotovitev z primerom iz regijskega tekmovanja enot PP CZ.
Na delavni -ocenjevalni točki so morali oskrbet tri poškodovane in jih pripravit za prevoz v bolnico.
Ali veste kaj je bil naslov delavne točke ?
Gostilniški pretep !
to te buje

Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
- Mitja Gregorič
- Naj forumovec 2003

- Prispevkov: 4959
- Pridružen: 23. September 2002, 10:37
- Kraj: Volčja Draga
- Kontakt:
Takole, včeraj zvečer smo srečno prispeli domov
Mislim, da bomo vsi udeleženci potrebovali nekaj dni, da "zložimo skupaj" vse kar smo doživeli
Na kratko rečeno bilo je enkratno doživetje!
V veliko čast smo si šteli, da smo lahko zastopali Slovenijo (in to ne na kakšnih dirkah
)
Organizacija vaje je bila iz našega stališča dobra, vodstvo naše odprave se je trudilo, da ni prihajalo do težav.
Mi gasilci, smo pa dokazali, da imamo znanje in izkušnje ter smo vsakemu s ponosom, povedali da prihajamo iz Slovenije....
To, da je bila večina enote sestavljena iz inštruktorjev iz Iga, se je pa kasneje zelo hitro razvedelo med ostalimi udeleženci....
Na koncu bi se rad zahvalil Milanu, ki je po mojem mnenju odgovoren, da se je ICZR Ig (posredno slovenska gasilreija) povezala z gasilskimi šolami iz Švedske... Mislim, da so plodovi tega sodelovanja že nekaj časa vidni na poligonu ICZR Ig ter tudi na vaji EU Danex 2006 smo dokazali, da ne zaostajamo niti milimetra za kolegi iz Evrope....
Na kratko rečeno bilo je enkratno doživetje!
V veliko čast smo si šteli, da smo lahko zastopali Slovenijo (in to ne na kakšnih dirkah
Organizacija vaje je bila iz našega stališča dobra, vodstvo naše odprave se je trudilo, da ni prihajalo do težav.
Mi gasilci, smo pa dokazali, da imamo znanje in izkušnje ter smo vsakemu s ponosom, povedali da prihajamo iz Slovenije....
To, da je bila večina enote sestavljena iz inštruktorjev iz Iga, se je pa kasneje zelo hitro razvedelo med ostalimi udeleženci....
Na koncu bi se rad zahvalil Milanu, ki je po mojem mnenju odgovoren, da se je ICZR Ig (posredno slovenska gasilreija) povezala z gasilskimi šolami iz Švedske... Mislim, da so plodovi tega sodelovanja že nekaj časa vidni na poligonu ICZR Ig ter tudi na vaji EU Danex 2006 smo dokazali, da ne zaostajamo niti milimetra za kolegi iz Evrope....
- Janez Koncilija
- Naj forumovec 2006
- Prispevkov: 4608
- Pridružen: 21. Avgust 2003, 10:38
- Kraj: Topole
- Kontakt:
- Milan Dubravac
- Gasilci.org

- Prispevkov: 1865
- Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
- Kraj: smokuč
Janez rahlo nekorektno s tvoje strani. Nobenega podcenjevanja (jebanja) ni v Milekovi izjavi. Da je pa razlika velika mi pa kar verjemi, vsaj tebi kot operativcu je to upam jasno. Pač nekaterim prave operativne vaje pomenijo več kot tekmovanja po trenutnem sistemu. To je pa ja legitimna pravica kaj misliš?
Ali pa se takole vprašajva, kdo je bolj usposobljen operativec, tisti ki opravi in to zelo uspešno vse tiste scenarije ali tisti, ki opravi trodelca v 35 sekundah.
Ti bom ob priliki pokazal video filmčke z vaje pa bova pokomentirala.
Ali pa se takole vprašajva, kdo je bolj usposobljen operativec, tisti ki opravi in to zelo uspešno vse tiste scenarije ali tisti, ki opravi trodelca v 35 sekundah.
Ti bom ob priliki pokazal video filmčke z vaje pa bova pokomentirala.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Fantje, a ni škoda. Taka lepa reklama za naše gasilstvo, za naše znanje in strokovnost. Potem se pa med seboj nekaj "prepimplavamo".
Vsak, ki tako uspešno zastopa slovenske barve v Evropi si zasluži pohvalo. Naj bo udeleženec vaje ali tekmovalec. Vsak je za to, da je prišel tako daleč, moral v to vložiti ogromno znoja, časa, žuljev, ...
Vsak, ki tako uspešno zastopa slovenske barve v Evropi si zasluži pohvalo. Naj bo udeleženec vaje ali tekmovalec. Vsak je za to, da je prišel tako daleč, moral v to vložiti ogromno znoja, časa, žuljev, ...
LP iz Celja
Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)

Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)

- Janez Koncilija
- Naj forumovec 2006
- Prispevkov: 4608
- Pridružen: 21. Avgust 2003, 10:38
- Kraj: Topole
- Kontakt:
Verjetno z obeh strani, zato sem omenil nivo. V tako resni temi in ob pohvalnih ocenah z vseh strani ne bi pričakoval, da po dobro opravljeni nalogi ne nekdo, ampak čisto konkretni gasilec z imenom podcenjujoče zapiše zastopanje tekmovalne enote za barve Slovenije.Milan Dubravac napisal/-a:Janez rahlo nekorektno s tvoje strani.
Milan, sam si napisal, da me smatraš za operativca, kar mislim, da v mojem okolju brez precenjevanja tudi sem, čeprav nekateri menijo drugače, vendar preko določenih dejstev pač ne morejo.
Res pa je, da " vržem" tudi trodelca 35, ampak to ni nič narobe. Sem že enkrat pisal, da je za to potrebno precej garanja, ki pa se obrestuje v dobri fizični pripravljenosti operativnega gasilca, kar bi moral biti sleherni.
Pa sem nekoč na tem forumu vprašal, ali kdo v celoti opravi teste fizične pripravljenosti, pa mi ni nihče odgovoril.Sam sem bil dokaj uspešen, verjetno veš, kdaj.
In na temo fizične pripravljenosti gasilcev sem pripravljen razpredati bilo kdaj.
Res pa je, Milan, da tudi vem, kam ciljaš. Nikoli pa nisem zagovarjal tistih in jih tudi ne bom, ki jim je gasilsko poslanstvo izključno tekmovanje, teh je verjetno v Sloveniji res preveč.
Vendar se ne da poslopševati, da dober operativec ne more biti tudi dober tekmovalec, ali pa obratno, kakor kdo hoče.
Se opravičujem, ampak, če mi kdo maha s trodelcem, je tako, kot bi pokazal rdečo cunjo.
Razen Oskarja seveda, on ima na to eksluzivno pravico.
LP
Janez
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
- Milan Dubravac
- Gasilci.org

- Prispevkov: 1865
- Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
- Kraj: smokuč
Hmm
ja stvar je res drugačna no.
Tole je bil dogodek, ki je inštruktorjem zapustil tisto kar si že kar nekaj časa prizadevam, izbrisati jim slovensko majhnost iz glave.
To pač tekmovanja niso in ne bom jih več javno mešal, ker to ni operativa čeprav vem da se s tem ne strinjaš.
Dogodke ki sem jih zadnje mesece doživel po celem svetu pač gledam z drugimi očmi in to se boste morali navaditi. Smo blizu vrha najboljših operativcev na svetu in to z razmetavanjem praznih cevi nima nobene zveze.
Janez teh 15-20 inštruktorjev zna narediti približno 500 različnih gasilskih realističnih posegov in to se ne more enačiti z trodelcem pa kakorkoli ti mešaš čustva ali lokalne probleme zraven.
Jaz sem verjetno edini to spoznal, ker imam srečo da sem po svetu videl veliko operativnih gasilcev in njihovo znanje.
Pa je tu še nekaj dejstev, ki smo jih zadnje čase slišali od tujcev tako da lepo vas prosim vse ne mešajte mi teh tekmovanj z praktičnim izobraževanjem gasilcev lepo vas prosim!!
Ne razumete verjetno tega ta moment ampak boste v prihodnje.
Čas bo pokazal svoje...
ja stvar je res drugačna no.
Tole je bil dogodek, ki je inštruktorjem zapustil tisto kar si že kar nekaj časa prizadevam, izbrisati jim slovensko majhnost iz glave.
To pač tekmovanja niso in ne bom jih več javno mešal, ker to ni operativa čeprav vem da se s tem ne strinjaš.
Dogodke ki sem jih zadnje mesece doživel po celem svetu pač gledam z drugimi očmi in to se boste morali navaditi. Smo blizu vrha najboljših operativcev na svetu in to z razmetavanjem praznih cevi nima nobene zveze.
Janez teh 15-20 inštruktorjev zna narediti približno 500 različnih gasilskih realističnih posegov in to se ne more enačiti z trodelcem pa kakorkoli ti mešaš čustva ali lokalne probleme zraven.
Jaz sem verjetno edini to spoznal, ker imam srečo da sem po svetu videl veliko operativnih gasilcev in njihovo znanje.
Pa je tu še nekaj dejstev, ki smo jih zadnje čase slišali od tujcev tako da lepo vas prosim vse ne mešajte mi teh tekmovanj z praktičnim izobraževanjem gasilcev lepo vas prosim!!
Ne razumete verjetno tega ta moment ampak boste v prihodnje.
Čas bo pokazal svoje...
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
