Ali je prostovoljno gasilstvo še hobij?

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Uporabniški avatar
prostovoljni gasilec
Prispevkov: 254
Pridružen: 10. Marec 2005, 18:08
Kraj: ob izviru Ljubljanice

Odgovor Napisal/-a prostovoljni gasilec »

Po do sedaj napisanem in na podlagi lastnih izkušenj sklepam, da svojega poslanstva v naši družbi ne znamo prodati.

Smo največ sami krivi, da je temu tako. V naši lokalni skupnosti nekateri občinski svetniki mislijo, da smo profesionalci. Ko se jim pa dopove, da je naše delo povsem prostovoljno se pa čudijo in delajo dolge obraze. Le kaj neki jim govori naš šef (župan), ko je na vrsti gasilski proračun.

Torej zganjat je treba pritisk na vse oblike medijev stalno in povsod. Če je zelena bratovščina v časopisu zaradi par pobranih papirčkov (ki so jih mimogrede našli pri postavljanju nove preže), bi tudi mi morali v časopise prav za vsak upravičen premik naših gasilskih zadnjic.

Priznati pa je treba, da imamo doma tudi zelo potrpežljive življenske sopotnice, ki tako ali drugače prenašajo ta naš >hobi<.


LP!
Uporabniški avatar
kocko
Prispevkov: 187
Pridružen: 25. Oktober 2005, 21:51
Kraj: Selnica ob Dravi
Kontakt:

Re: Ali je prostovoljno gasilstvo še hobij?

Odgovor Napisal/-a kocko »

matjaž napisal/-a: Pa sem prišel do vprašanja, ali je to sploh še hobi, seveda govorim o prostovoljcih. Pri nas zadnje dni po 7 ur skupaj, vsak dan vozimo vodo, skoraj vsako soboto imamo takšne in drugačne delovne akcije v domu, njegovi okilici in v vasi, to seveda traja nekaj ur, itd.


LP!

Matjaž
Čuj Matjaž pri nas tudi večinoma velikokrat vozijo vodo. Velikokrat so takšne in drugačne akcije pri gasilcih med vikendi kot so:

- Čiščenje gasilskega doma in okolice
- Čiščenje gasilskih vozil
- Ostalo: Košenje trave zunaj, ta dela naprimer opravlja hišnik.

Zelo veliko je dela, meni je to zaenkrat hobi ker sem še mladinec, večkrat pa grem z atejom v gasilski dom pometat in podobno če imam čas, če naprimer nimam nogometne tekme ali kaj podobnega. Rad pomagam v gasilskem domu ker mi je to v veselje. Pred kakšnim mescom dni smo glih pucali škornje jaz sem enih 5 parov spucal potem pa še z onim črnim da se svetijo. Sedaj enkrat bi se spet mogli dobit malo pa spucat gasilski dom,okolico in čevlje ter tudi gasilske obleke. Mislim pa da je to za člane tudi hobi tako rekoč. Ko pa je kak požar pa to ni več hobi ampak kak bi reko pomoč drugim ljudem. Za ene je hobi za ene pa spet nekaj resnega.

LP Daniel :wink:
Lp, Daniel Kotnik
E-Mail: daniel.kotnik@gmail.com
GSM: 031/211-282

Slika

Ce ze nemores narediti nic dobrega, ne naredi nic slabega.
Uporabniški avatar
Miran 70
Prispevkov: 392
Pridružen: 8. Januar 2004, 20:34
Kraj: Dravograd Koroška

Odgovor Napisal/-a Miran 70 »

Prostovoljno gasilstvo je bilo nekoč hobi,danes temu ni tako.
Nekoč so bili gasilci veliko bolj cenjeni in ko si prišel k neki hiši si se lahko počutil kot da si tam doma.
Danes pa lahko celi dan delaš v gasilskem domu ( prevozi vode, dežurstva ob poplavah itd ) pa nisi vreden nič.
Kaj šele ko je treba gasilca nekako motivirat in se mu zahvaliti na nek način in mu hočeš podeliti neko odlikovanje za njegovo humano in nesebično pomoč, pa ti ga komisija na GZ zavrne,ker jim pač ta oseba ni všeč.
Potem pa se sprašujemo čemu bi še nekdo zahajal v PGD in tam nekaj naredil,ko pa ni vreden nič,taiste osebe ,ki jih je že povozil čas pa lepo diktirajo tempo in zavirajo napredovanja in odlikovanja še tisti peščici dobrih gasilcev ki še nekaj naredijo za dobrobit gasilstva.
Čez čas pa se bomo vprašali zakaj je začelo upadati članstvo !!!!
Zato ker se nekateri bojijo da bi vodenje prepustili mlajšim in izkušenim gasilcem,ki so polni energije,ki bodo vsako potezo znali pohvaliti ali pa kritizirati gasilcu v obraz in ne bodo ovinkarili in rušili ugled poštenega gasilca.
Naše delo je prostovoljno in humano z veliko odrekanja svojim najbljižim in ko se bo to zopet povrnilo verjemite da bo drugače.
Žalostno je pa to , da se je politika začela vtikovati v gasilstvo in na ta način tudi izsiljevati.
Kjer je dim, je tudi ogenj.
˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘
Pozdravljena koroška,kjer koli si.
L.P.Miran 70
kutan
Prispevkov: 25
Pridružen: 31. Oktober 2005, 14:22
Kraj: Selnica ob Dravi

Odgovor Napisal/-a kutan »

Kar se tiče hobijev nebi o tem preveč debatiral saj mislim da reskirat včasih tudi življenje ni zame nikakor hobi
Rafter
moderator
moderator
Prispevkov: 2948
Pridružen: 10. Junij 2003, 0:06
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rafter »

Hobi gor al dol, v mojem društvu velja naslednje:

- društvo je res prostovoljno, ampka prostovoljna sta v resnici vstop in izstop iz društva. Vmes pa se dela - po letnem načrtu ter v skladu z dogovori in internimi pravilniki.
Če kdo tega ne zmore ali ne želi, ima vso pravico biti simpatizer. Ampak simpatizer pomeni - simpatizer in nič več. Žal. :P
Uporabniški avatar
mihelj
Prispevkov: 202
Pridružen: 23. Julij 2004, 12:29
Kraj: nova gorica

Odgovor Napisal/-a mihelj »

Jaz bom naše delo poimenoval kar PROFESIONALEN HOBI. Ker ga opravljaš v prostem času vendar ko ga, ga moraš opraviti profesionalno!



Nekdo je omenjal da som pre malo cenjeni! RES JE
Zavedati se pa moramo da SMO SI SAMI KRIVI!! Sistem. hierarhija, vodenje,.. kakor koli že je vsaj 50 let za časom. če napišem samo en primer: v katerem društvu, zvezi, regiji,.. kje je kdo zadolžen za stike z javnostjo?? ni ga
Na mladih svet stoji !!!
Odgovori