Intervencijsko vozilo SŽ-ja

Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Uporabniški avatar
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002
Prispevkov: 5098
Pridružen: 28. Avgust 2002, 20:06
Kraj: Lukavci
Kontakt:

Intervencijsko vozilo SŽ-ja

Odgovor Napisal/-a Drago »

Me zanima, če je že kdo videl to vozilo, ali je (tudi) gasilsko - intervencijsko..itd :?: :arrow: Za ceno 91 mio sit (brez DDV) bi morala to biti "huda makina" :oops:

lp DC :smoke:
Priponke
eto..:)
eto..:)
Če nimaš ničesar s čimer se lahko izkažeš kot forumovec na GASILCI.ORG - ti nekaj manjka !
_______________________________________

Družba, ki ukroti svoje upornike, si zagotovi mir. Izgubi pa svojo prihodnost! (Anthony de Mello)
Uporabniški avatar
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003
Prispevkov: 4959
Pridružen: 23. September 2002, 10:37
Kraj: Volčja Draga
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mitja Gregorič »

JA rad bi ga videl kdaj pa kdaj še posebej med "sezono" tud na relacijah po Primorski oz. po njenih tirih.......da se sem pa tja tud naužije "frišnega" vetra (Burje) ... da ne bi samo "MUFE" nabiral v kakem vlažnem in temnem depožitu* (* skladišču)....

aja...pa da bi tud se kej pretegnil......za 91m se lahko malo potrudi.....sej v glavne bo na tirih ane?? :roll: :roll: :roll:
Zadnjič spremenil Mitja Gregorič, dne 12. Oktober 2005, 14:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabniški avatar
prostovoljni gasilec
Prispevkov: 254
Pridružen: 10. Marec 2005, 18:08
Kraj: ob izviru Ljubljanice

Odgovor Napisal/-a prostovoljni gasilec »

O! Lepo od njih.

A pol nam ne bo treba več gasiti požarov ob železnici? Bo kar tale makina vse uredila.

V kar pa močno dvomim.


LP!
Uporabniški avatar
Tomkat
Prispevkov: 1870
Pridružen: 4. Marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas
Kraj: Celje - Škofja vas

Odgovor Napisal/-a Tomkat »

O tej "makini" smo nekaj besed rekli že na tem forumu.

Vsaj v tejle temi:

viewtopic.php?t=3451&postdays=0&postorder=asc&start=15

Sicer pa kolikor jaz vem zadeva stoji zvesto parkirana na območju železniške postaje Ljubljana, bližje Vilharjeve ceste. Koliko je pa aktivna, kdaj in kje pa verjetno najbolje vedo tisti, ki so jo kupili. (SŽ :?: )
Verjetno tudi to zakaj jo ni nič na območje burje in pršuta!
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabniški avatar
MICKA
Prispevkov: 1928
Pridružen: 31. December 2002, 16:25
Kraj: Slovenski Javornik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MICKA »

Če je to vozilo za gašenje, me zanima, če imajo na SŽ za to delo usposobljene ljudi in koliko jih je.
Polovično znanje je nevarnejše od neznanja (bolivijski)

V vsem imenitno bi uspeli, če dvakrat bi lahko začeli (Johann W. Goethe)
Uporabniški avatar
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002
Prispevkov: 5098
Pridružen: 28. Avgust 2002, 20:06
Kraj: Lukavci
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Drago »

Tomkat napisal/-a:O tej "makini" smo nekaj besed rekli že na tem forumu.
Ja, vidiš tak je to :oops:, premalo spremljam "dražje primerke" :roll: :lol:. No, ker pa je poseben poudarek na predstavitvi te "makine" na vaji v MB, bomo pa potem nadaljevali :arrow:

lp DC :smoke:
Če nimaš ničesar s čimer se lahko izkažeš kot forumovec na GASILCI.ORG - ti nekaj manjka !
_______________________________________

Družba, ki ukroti svoje upornike, si zagotovi mir. Izgubi pa svojo prihodnost! (Anthony de Mello)
Uporabniški avatar
gasilec dejan
Prispevkov: 265
Pridružen: 4. Junij 2005, 22:20
Kraj: Pobrežje-Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gasilec dejan »

Lep pozdrav!
Danes sem bral načrt sodelovanja sž-ja vaji vlak2005 in zasledil vozilo unimog, med drugim sem tudi videl eno vozilo unimog na glavnem trgu z plugom za zimo odspredaj in mislil da bo tisto vozilo jutri sodelovalo. Ampak kot sem opazo bo to boljše vozilo unimog prav lepo sem presenečen.
Lep pozdrav Dejan
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odgovor Napisal/-a darko »

Avto so kupili, vendar jim švabi niso prodali šoferja, tako da je to kar problem. Kako bo v MB pa ne vem. Verjetno ga bodo pripeljali s helikopterjem.
Hidravlično koso na enakem vozilu pa sem že vidu delat.
Darko
Uporabniški avatar
Martin P.
Prispevkov: 878
Pridružen: 11. Oktober 2004, 22:02
Kraj: Meljski hrib
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Martin P. »

gasilec dejan napisal/-a:Lep pozdrav!
Danes sem bral načrt sodelovanja sž-ja vaji vlak2005 in zasledil vozilo unimog, med drugim sem tudi videl eno vozilo unimog na glavnem trgu z plugom za zimo odspredaj in mislil da bo tisto vozilo jutri sodelovalo. Ampak kot sem opazo bo to boljše vozilo unimog prav lepo sem presenečen.
Lep pozdrav Dejan
Če si hotel reči, da bo tale Unimog (U300) od Nigrada (s plugom, ki stoji na Glavnem trgu) sodeloval na vaji "Vlak 2005", si se malce zmotil :oops: . Na vaji bo namreč sodeloval Unimog od SŽ, o katerem je govora v tej temi! Kdo ga bo pripeljal, je pa druga zgodba. Drugače pa stoji na Grajskem trgu še Unimog (U3550) od CZ z avtodvigalom.

LP,
Martin Plavec
Uporabniški avatar
gasilec dejan
Prispevkov: 265
Pridružen: 4. Junij 2005, 22:20
Kraj: Pobrežje-Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gasilec dejan »

Lep pozdrav!
Martin P.
Če si hotel reči, da bo tale Unimog (U300) od Nigrada (s plugom, ki stoji na Glavnem trgu) sodeloval na vaji "Vlak 2005", si se malce zmotil . Na vaji bo namreč sodeloval Unimog od SŽ, o katerem je govora v tej temi! Kdo ga bo pripeljal, je pa druga zgodba. Drugače pa stoji na Grajskem trgu še Unimog (U3550) od CZ z avtodvigalom.

Nisem misli da bo sodeloval, ker sem le opazil da bo od sž unimog. Bil sem presenečen nad samim unimogom od sž vizualno pa cena avta.

Lep pozdrav Dejan
Uporabniški avatar
Dušan
Prispevkov: 1420
Pridružen: 27. Julij 2003, 22:22
Kraj: Zgornja Bistrica (Tirgot)

Odgovor Napisal/-a Dušan »

In zakaj bi ga moral kdo pripelajt z helikopterjem a res nihče ne zna vozit tega Unimoga pa sej jih je v Sloveniji že kr nekaj!?? :shock:
No ne glih takšnih ampak podobnih!
Tehnika nam lajša življenje!
Uporabniški avatar
gasilec dejan
Prispevkov: 265
Pridružen: 4. Junij 2005, 22:20
Kraj: Pobrežje-Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gasilec dejan »

Lep pozdrav!
Unimog bi naj baje prišel po cesti iz ljubljane in na teznu zepelje na tire. po zaključku akcije vozilo unimog odpelje na postajo Maribor-tezno, kjer se iztiri in odpelje po cesti do ljubljane. Tak piše na načrtu sodelovanja sž v vaji vlak2005.
Lep pozdrav Dejan
Uporabniški avatar
gobi
Prispevkov: 2215
Pridružen: 14. November 2004, 19:04
Kraj: Wajdušna-Ajdovščina-sin burje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gobi »

Imel sem to čast da sem videl obe vozili DELAT \:D/
Tistega z mulčerjem sem večkrat videl na košnj, tega reševalnega pa ko so nekaj čarali okoli ene lokomotive na železniški postaji v N.G. :wink:
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabniški avatar
gasilec dejan
Prispevkov: 265
Pridružen: 4. Junij 2005, 22:20
Kraj: Pobrežje-Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gasilec dejan »

Le pozdrav!
Ena slikica tega vozila
Priponke
DSC02205.JPG
Lep pozdrav Dejan
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
gobi
Prispevkov: 2215
Pridružen: 14. November 2004, 19:04
Kraj: Wajdušna-Ajdovščina-sin burje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gobi »

Kdo je pa delal nadgradnjo :?:
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Odgovori