0,5 % dohodnine!
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
0,5 % dohodnine!
ob prebiranju danasnih financ sem zasledil, da bomo lahko drzavljani po novi davcni reformi do 0,5% dohodnine donirali za razlicne dobrodelne ustanove!
med njimi naj bi bili na seznamu drustva za odvajanje odvisnosti proti drogi, drustva za priznanje istospolnih partnerskih zvez, verska drustva itd....
ta denar nam drzava tako ali tako vzame!!! ( ce ga ne doniramo, nam ga drzava zaracuna pri dohodnini)
nikjer pa nisem zasledil da bi ga lahko donirali gasilskemu drustvo ki je tudi dobrodelna organizacija!!!
nasi vrli gospodje na trzaski so spet zaspali in niso niti toliko da bi zaprosili ministrstvo za finance da uvrsti na seznam tudi gasilska drustva!!!
kaksni so vasi komentarji!!!
kaj bi se dalo se storiti???
med njimi naj bi bili na seznamu drustva za odvajanje odvisnosti proti drogi, drustva za priznanje istospolnih partnerskih zvez, verska drustva itd....
ta denar nam drzava tako ali tako vzame!!! ( ce ga ne doniramo, nam ga drzava zaracuna pri dohodnini)
nikjer pa nisem zasledil da bi ga lahko donirali gasilskemu drustvo ki je tudi dobrodelna organizacija!!!
nasi vrli gospodje na trzaski so spet zaspali in niso niti toliko da bi zaprosili ministrstvo za finance da uvrsti na seznam tudi gasilska drustva!!!
kaksni so vasi komentarji!!!
kaj bi se dalo se storiti???
Za pamet pravijo, da je edina stvar, ki je pravično razdeljena na svetu! Vsak zase pravi, da jo imama največ na svetu!
Lep pozdrav Uros
Lep pozdrav Uros
- Mitja Gregorič
- Naj forumovec 2003

- Prispevkov: 4959
- Pridružen: 23. September 2002, 10:37
- Kraj: Volčja Draga
- Kontakt:
- A*P*O*L*O*N
- Prispevkov: 43
- Pridružen: 7. Avgust 2005, 17:12
- Kraj: Radeče
Mislim da se nekaj dela v tej smeri!
Vendar po mojem skromnem mnenju VELIKO prepozno!
To bi moralo biti že urejeno!
Mogoče pa bo ob "koledarjih, nakupih vozil" kdo kakšena jurčka več primaknil v naš skromni mošniček! Seveda v kolikor BOMO uvrščeni!
Torej "gospoda" na vrhu dolina vas kliče!!!

Vendar po mojem skromnem mnenju VELIKO prepozno!
To bi moralo biti že urejeno!
Mogoče pa bo ob "koledarjih, nakupih vozil" kdo kakšena jurčka več primaknil v naš skromni mošniček! Seveda v kolikor BOMO uvrščeni!
Torej "gospoda" na vrhu dolina vas kliče!!!
Gasilci smo čudne žvali! Ko drugi spijo mi na pomoč hitimo!
- Milan Dernulovec
- Prispevkov: 96
- Pridružen: 24. Februar 2006, 15:35
- Kraj: Šentvid
Mitja Gregorič napisal/-a:moje mnenje....
za službe kot so gasilci,reševalci itd.... bi morali dajati del dohodnine čisto vsi in ne le tisti ki hoče...
razni ritopiki sekte in fotokrožki pa naj bi bili dodatna opcija poleg paketa (tisti ki želi)...
![]()
![]()
Če se bo kdaj izbiralo naj izjavo na forumu , jaz predlagam izjavo Mitje!
V službi ljudstva NA POMOČ!
V pripravljenosti dan in noč!
V pripravljenosti dan in noč!
-
zjutraj
ne vem od kod vam ideje da se ni sprejet????
je res da se ni sprejet, vendar so z zakonom vsi zadovoljni!!!!
sindikati, vlada, gospodarstvo...
od parlamentarnih strank je samo LDS nasprotna!!!!
kar pomeni da bo rezultat glasovanja 69:21?????
zato mi ne razlagat da je se cas!!!!
cas je takrat ko se pise zakon!!!!!
ta cas so pa na trzaski 221 zamudili!!!
davcna reforma se bo sprejela po nujnem postopku kar pomeni da ne bo casa za razprave in dopolnitve!!!!!
zato vas prosim da komentirate tisto kar veste ne samo tisto kar mislite da naj bi se zgodilo!!!
je res da se ni sprejet, vendar so z zakonom vsi zadovoljni!!!!
sindikati, vlada, gospodarstvo...
od parlamentarnih strank je samo LDS nasprotna!!!!
kar pomeni da bo rezultat glasovanja 69:21?????
zato mi ne razlagat da je se cas!!!!
cas je takrat ko se pise zakon!!!!!
ta cas so pa na trzaski 221 zamudili!!!
davcna reforma se bo sprejela po nujnem postopku kar pomeni da ne bo casa za razprave in dopolnitve!!!!!
zato vas prosim da komentirate tisto kar veste ne samo tisto kar mislite da naj bi se zgodilo!!!
Za pamet pravijo, da je edina stvar, ki je pravično razdeljena na svetu! Vsak zase pravi, da jo imama največ na svetu!
Lep pozdrav Uros
Lep pozdrav Uros
- mito
- Prispevkov: 270
- Pridružen: 12. Januar 2006, 11:38
- Kraj: Kostrevnica-Šmartno pri Litiji
- Kontakt:
Milan Dernulovec napisal/-a:Mitja Gregorič napisal/-a:moje mnenje....
za službe kot so gasilci,reševalci itd.... bi morali dajati del dohodnine čisto vsi in ne le tisti ki hoče...
razni ritopiki sekte in fotokrožki pa naj bi bili dodatna opcija poleg paketa (tisti ki želi)...
![]()
![]()
Če se bo kdaj izbiralo naj izjavo na forumu , jaz predlagam izjavo Mitje!
Tudi tale ni bla slaba!Zabavko napisal/-a: Torej "gospoda" na vrhu dolina vas kliče!!!
Piši, vendar ne piši neumnosti, v nasprotnrm primeru povej, da je to tvoje mnenje.
MITO.
MITO.
Odg: 0,5% dohodnine
Ena starejša tema, ki je sedalje spet aktualna.
Po radiu sem ujel, da tisti davčni zavezanci, ki se še niso odločili komu namenijo 0,5% svoje dohodnine to še lahko storijo.
Ne vem pa do kdaj?
Po radiu sem ujel, da tisti davčni zavezanci, ki se še niso odločili komu namenijo 0,5% svoje dohodnine to še lahko storijo.
Ne vem pa do kdaj?
Stati inu obstati. /Trubar/
Odg: 0,5 % dohodnine!
Mi smo tole pridno ''pobirali'' že ob raznosu koledarjev, in davčni organ upošteva veljavne zahteve, s katerimi razpolaga na dan 31. decembra leta, za katero se dohodnina odmerja. Torej še do 31.01.2008.
FIREFIGHTERS we are reversing new side!


Odg: 0,5% dohodnine
Stati inu obstati. /Trubar/
- Peter
- Upravnik

- Prispevkov: 4829
- Pridružen: 5. Julij 2002, 23:40
- GE: Zabreznica
- Kraj: Breznica
- Kontakt:
Odg: 0,5 % dohodnine!
Nisi še skoraj nič zamudil.Zahtevo vložijo zavezanci, ki svoje zahteve za namenitev dela dohodnine še niso podali (v napovedi za odmero dohodnine za leto 2006) in zavezanci, ki želijo že dano zahtevo preklicati ali spremeniti.
Odg: 0,5 % dohodnine!
Po neuradnih informacijah naj bi se plačila na TRR PGD začela izvajati v mesecu februarju letos in sicer za dohodek za mesec januar. Na DURS sem iskal informacijo o tem pa nisem dobil nobenega odgovora preko maila.
Ali ima kdo kaj informacij o tem če to resnično drži.
lp
Bine
Ali ima kdo kaj informacij o tem če to resnično drži.
lp
Bine

