0,5 % dohodnine!

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Uporabniški avatar
uros11
Prispevkov: 407
Pridružen: 17. Junij 2006, 10:03

0,5 % dohodnine!

Odgovor Napisal/-a uros11 »

ob prebiranju danasnih financ sem zasledil, da bomo lahko drzavljani po novi davcni reformi do 0,5% dohodnine donirali za razlicne dobrodelne ustanove!
med njimi naj bi bili na seznamu drustva za odvajanje odvisnosti proti drogi, drustva za priznanje istospolnih partnerskih zvez, verska drustva itd....
ta denar nam drzava tako ali tako vzame!!! ( ce ga ne doniramo, nam ga drzava zaracuna pri dohodnini)
nikjer pa nisem zasledil da bi ga lahko donirali gasilskemu drustvo ki je tudi dobrodelna organizacija!!!
nasi vrli gospodje na trzaski so spet zaspali in niso niti toliko da bi zaprosili ministrstvo za finance da uvrsti na seznam tudi gasilska drustva!!!

kaksni so vasi komentarji!!!
kaj bi se dalo se storiti???
Za pamet pravijo, da je edina stvar, ki je pravično razdeljena na svetu! Vsak zase pravi, da jo imama največ na svetu!

Lep pozdrav Uros
Uporabniški avatar
Skavt
Prispevkov: 476
Pridružen: 17. December 2002, 0:31
Kraj: Nadlesk- Loška dolina
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Skavt »

Zakon še ni sprejet zato je še čas.
Z znanjem raste dvom!
Uporabniški avatar
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003
Prispevkov: 4959
Pridružen: 23. September 2002, 10:37
Kraj: Volčja Draga
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mitja Gregorič »

moje mnenje....

za službe kot so gasilci,reševalci itd.... bi morali dajati del dohodnine čisto vsi in ne le tisti ki hoče...

razni ritopiki ,sekte in fotokrožki pa naj bi bili dodatna opcija poleg paketa (tisti ki želi)...

:evil: :evil: :evil:
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabniški avatar
Tomkat
Prispevkov: 1870
Pridružen: 4. Marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas
Kraj: Celje - Škofja vas

Odgovor Napisal/-a Tomkat »

Bravo Mitja. Se strinjam.

Toda, ali nam bo uspelo priti na seznam?
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabniški avatar
A*P*O*L*O*N
Prispevkov: 43
Pridružen: 7. Avgust 2005, 17:12
Kraj: Radeče

Odgovor Napisal/-a A*P*O*L*O*N »

To je pa vsekakor vprašanje na katerega odgovor čakamo vsi...

Verjetno nas vrli možje iz GZS ne bodo presenetili...

lp
Uporabniški avatar
Zabavko
Prispevkov: 352
Pridružen: 23. Julij 2005, 12:25
Kraj: Kranj-Primskovo

Odgovor Napisal/-a Zabavko »

Mislim da se nekaj dela v tej smeri!
Vendar po mojem skromnem mnenju VELIKO prepozno!
To bi moralo biti že urejeno!
Mogoče pa bo ob "koledarjih, nakupih vozil" kdo kakšena jurčka več primaknil v naš skromni mošniček! Seveda v kolikor BOMO uvrščeni!
Torej "gospoda" na vrhu dolina vas kliče!!!
:roll:
Gasilci smo čudne žvali! Ko drugi spijo mi na pomoč hitimo!
Uporabniški avatar
Milan Dernulovec
Prispevkov: 96
Pridružen: 24. Februar 2006, 15:35
Kraj: Šentvid

Odgovor Napisal/-a Milan Dernulovec »

Mitja Gregorič napisal/-a:moje mnenje....

za službe kot so gasilci,reševalci itd.... bi morali dajati del dohodnine čisto vsi in ne le tisti ki hoče...

razni ritopiki sekte in fotokrožki pa naj bi bili dodatna opcija poleg paketa (tisti ki želi)...

:evil: :evil: :evil:

Če se bo kdaj izbiralo naj izjavo na forumu , jaz predlagam izjavo Mitje! :wink:
V službi ljudstva NA POMOČ!
V pripravljenosti dan in noč!
zjutraj

Odgovor Napisal/-a zjutraj »

Skavt napisal/-a:Zakon še ni sprejet zato je še čas.
Za gospodo iz Tržaške,........kot da je že sprejet1 :sleeping: :sleeping:
Uporabniški avatar
uros11
Prispevkov: 407
Pridružen: 17. Junij 2006, 10:03

Odgovor Napisal/-a uros11 »

ne vem od kod vam ideje da se ni sprejet????
je res da se ni sprejet, vendar so z zakonom vsi zadovoljni!!!!
sindikati, vlada, gospodarstvo...
od parlamentarnih strank je samo LDS nasprotna!!!!
kar pomeni da bo rezultat glasovanja 69:21?????
zato mi ne razlagat da je se cas!!!!
cas je takrat ko se pise zakon!!!!!
ta cas so pa na trzaski 221 zamudili!!!
davcna reforma se bo sprejela po nujnem postopku kar pomeni da ne bo casa za razprave in dopolnitve!!!!!
zato vas prosim da komentirate tisto kar veste ne samo tisto kar mislite da naj bi se zgodilo!!!
Za pamet pravijo, da je edina stvar, ki je pravično razdeljena na svetu! Vsak zase pravi, da jo imama največ na svetu!

Lep pozdrav Uros
Uporabniški avatar
mito
Prispevkov: 270
Pridružen: 12. Januar 2006, 11:38
Kraj: Kostrevnica-Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mito »

Milan Dernulovec napisal/-a:
Mitja Gregorič napisal/-a:moje mnenje....

za službe kot so gasilci,reševalci itd.... bi morali dajati del dohodnine čisto vsi in ne le tisti ki hoče...

razni ritopiki sekte in fotokrožki pa naj bi bili dodatna opcija poleg paketa (tisti ki želi)...

:evil: :evil: :evil:

Če se bo kdaj izbiralo naj izjavo na forumu , jaz predlagam izjavo Mitje! :wink:
Zabavko napisal/-a: Torej "gospoda" na vrhu dolina vas kliče!!!
:roll:
Tudi tale ni bla slaba!
Piši, vendar ne piši neumnosti, v nasprotnrm primeru povej, da je to tvoje mnenje.
MITO.
Uporabniški avatar
Franci
Prispevkov: 1658
Pridružen: 27. Junij 2005, 10:45
Kraj: Velike Lašče
Kontakt:

Odg: 0,5% dohodnine

Odgovor Napisal/-a Franci »

Ena starejša tema, ki je sedalje spet aktualna.
Po radiu sem ujel, da tisti davčni zavezanci, ki se še niso odločili komu namenijo 0,5% svoje dohodnine to še lahko storijo.
Ne vem pa do kdaj? :(
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabniški avatar
M-Coki
Prispevkov: 987
Pridružen: 4. Januar 2007, 20:02
Kraj: Malečnik

Odg: 0,5 % dohodnine!

Odgovor Napisal/-a M-Coki »

Mi smo tole pridno ''pobirali'' že ob raznosu koledarjev, in davčni organ upošteva veljavne zahteve, s katerimi razpolaga na dan 31. decembra leta, za katero se dohodnina odmerja. Torej še do 31.01.2008.
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabniški avatar
Franci
Prispevkov: 1658
Pridružen: 27. Junij 2005, 10:45
Kraj: Velike Lašče
Kontakt:

Odg: 0,5% dohodnine

Odgovor Napisal/-a Franci »

Našel obrazec: http://www.durs.gov.si/fileadmin/durs.g ... BE/177.pdf
Samo do kdaj je še možno? :roll:
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabniški avatar
Peter
Upravnik
Upravnik
Prispevkov: 4829
Pridružen: 5. Julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica
Kraj: Breznica
Kontakt:

Odg: 0,5 % dohodnine!

Odgovor Napisal/-a Peter »

Zahtevo vložijo zavezanci, ki svoje zahteve za namenitev dela dohodnine še niso podali (v napovedi za odmero dohodnine za leto 2006) in zavezanci, ki želijo že dano zahtevo preklicati ali spremeniti.
Nisi še skoraj nič zamudil.
Uporabniški avatar
binep
Prispevkov: 556
Pridružen: 1. September 2002, 23:55
Kraj: Podnart
Kontakt:

Odg: 0,5 % dohodnine!

Odgovor Napisal/-a binep »

Po neuradnih informacijah naj bi se plačila na TRR PGD začela izvajati v mesecu februarju letos in sicer za dohodek za mesec januar. Na DURS sem iskal informacijo o tem pa nisem dobil nobenega odgovora preko maila.

Ali ima kdo kaj informacij o tem če to resnično drži.

lp

Bine
Odgovori