Razlitje epoksi smole v tovarni ELAN
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
- Milan Dubravac
- Gasilci.org

- Prispevkov: 1865
- Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
- Kraj: smokuč
Razlitje epoksi smole v tovarni ELAN
Kot smo že lahko prebrali v novicah je v Elanu danes prišlo do izlizja 15 ton epoksi smole. Na kraju je bila prisotna tudi naša enota. Žal kaj dosti nismo mogli pomagati, ker je tekočina pregosta za prečrpavanje. Prav tako niso mogli prečrpati snovi iz pooblaščenega podjetja ETOL. Sedaj se smola iz lovilnih bazenov čisti na roke. Delo še vedno poteka.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Ker je bilo postavljeno vprašanje o škodljivosti epoksidne smole za ljudi in okolje, sem malo pogledal po internetu, če obstaja kakšen podatek o tem v slovenščini. In naletel na varnostni list podobnega izdelka sežanskega podjetja Mitol, ki izdeluje lepila. Ker nimam točnega podatka o izdelku in proizvajalcu, sem za informacijo priložil kar ta varnostni list, ker v glavnem veljajo splošne ugotovitve za epoksidne smole. Bolj natančno pa bi o tem izvedel iz varnostno tehničnega lista za konkreten produkt, ki se je v Elanu izlil. Za prvo silo pa naj bi tole kar držalo.
- Priponke
-
- VL EPOKOL 903 ZMA.pdf
- (149.46 KiB) Prenešeno 292 krat