dvižni stolp za reflektor
Moderator: Janez Tratnik
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
-
slavc
dvižni stolp za reflektor
pozdravljeni.
Zanima me, ali ste v zadnjem času kaj nabavljali stolpe za dvig reflektorjev (zračne, mehanske .....). Kakšne so bile kaj cene? jaz sem dobil predračun za 400.000,00 sit. Pnevmatski stolp, dvig z zrakom iz jeklenke, višina dviga 2,9m tristranski reflektor. Ne rabimo nobenega luksusa ampak stolp, da dvignem reflektor in najbo po solidni ceni, tale se mi zdi malo zasoljena ali pa ne?
prosim če mi lahko kaj svetujete
Slavc
Zanima me, ali ste v zadnjem času kaj nabavljali stolpe za dvig reflektorjev (zračne, mehanske .....). Kakšne so bile kaj cene? jaz sem dobil predračun za 400.000,00 sit. Pnevmatski stolp, dvig z zrakom iz jeklenke, višina dviga 2,9m tristranski reflektor. Ne rabimo nobenega luksusa ampak stolp, da dvignem reflektor in najbo po solidni ceni, tale se mi zdi malo zasoljena ali pa ne?
prosim če mi lahko kaj svetujete
Slavc
Za naš društvo nam ga je nabavljal in montiral Pušnik. Za ceno zej težko povem, ker bi moral pogledati v pogodbo in specifikacijo cen, ker se je montiral takrat ko se je izdelovala nadgradnja na GVC, če pa res želiš se bom pa tud to potrudu.
Drugače pa ne kopujte stolpa, ki se dviga z zrakom iz "jeklenke" oziroma tlačne posode. Poj je čisto vseeno, če se ga dviga ročno pa še bolj sigurno je, saj nikol ne veš, kdaj ti bo v tlačni posodi zmanjkalo zraka. Sigurno je pa najboljša varianta da se potegne zrak iz rezervoarja zraka na vozilu!!!
LP
Bine
Drugače pa ne kopujte stolpa, ki se dviga z zrakom iz "jeklenke" oziroma tlačne posode. Poj je čisto vseeno, če se ga dviga ročno pa še bolj sigurno je, saj nikol ne veš, kdaj ti bo v tlačni posodi zmanjkalo zraka. Sigurno je pa najboljša varianta da se potegne zrak iz rezervoarja zraka na vozilu!!!
LP
Bine
-
slavc
Kakšen stolp bi bilo najbolje vgraditi v vozilo, pogosto ni samo stvar financ ampak je tudi odvisno od teže reflektorjev in pogostosti uporabe. Za društvo I. kategorije, ki ima običajno 2 - 3 intervencije letno, bi bila po mojem investicija v nevem kako kompliciran (in drag) stolp za razsvetljavo neracionalna, razen če je vsa ostala oprema nabavljena in finance niso problem). Stolp, ki ga dvigneš ročno, pa tudi nagib reflektorjev ročno naravnaš, je v takšnih primerih najzanesljivejši in sigurno ne bo zatajil, ko ga bo potrebno po dolgem času uporabiti.
- Gregor K.
- moderator

- Prispevkov: 3046
- Pridružen: 16. Februar 2003, 13:20
- Kraj: Nekje na poti...
- Kontakt:
E Jaka, vidiš, to je modrost!
Zato imamo pri nas črpalko tako na ročni kot na električni vžig
Stolp pa mehanski! Saj ga ne goniš gor pa dol, da bi se lahko utrudil. Mehanski pride cenejši, če gledamo pa prestiž je pa druga stvar...
Zato imamo pri nas črpalko tako na ročni kot na električni vžig
Stolp pa mehanski! Saj ga ne goniš gor pa dol, da bi se lahko utrudil. Mehanski pride cenejši, če gledamo pa prestiž je pa druga stvar...
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)
In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...
http://www.facebook.com/pgdokonina
In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...
http://www.facebook.com/pgdokonina
Ta " modri "javascript:emoticon(':idea:')v našem PGD ju so staknili glave in ugotovili, da za primerno ceno stolpa ne bomo mogli nabaviti. Denar bomo raje porabili za nakup druge potrebne opreme. Ker pa imamo kar nekaj raznih mojstrov so dobili zadolžitev, da pogruntajo neko zadevo za dvig reflektorja o rezultatih Uspehih ali neuspehih vas bom obvestil.
Slavko
Slavko
- Gregor K.
- moderator

- Prispevkov: 3046
- Pridružen: 16. Februar 2003, 13:20
- Kraj: Nekje na poti...
- Kontakt:
Slavc za kakšen avto to nabavljate? če želite lahko pridete rešitev gledat k nam... Kako visok steber pa imate v mislih?
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)
In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...
http://www.facebook.com/pgdokonina
In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...
http://www.facebook.com/pgdokonina
Slavc živjo
Mi smo ga naredili sami dvig je preko jeklene vrvi 3mm in elektromotorja z reduktorjem. Je teleskopski dve stopnji višina dviga cca. 3m ima pa tudi vtrenje in nagib električno krmiljeno.
Ker je na tamiču imamo reflektorje 2x500W in generator na odgonu 4.5 Kw.
Imaš pa še možnost dviga z zobato letvjo. tu pa je možna samo ena stopnja dviga, topa veš koliko je max visina nadgradnje x2
Če imate strojnike ki imajo strižnico in frezalni stroj imate lahko stolp narejen za 50 do 100 tisoč sit.
Mato
Mi smo ga naredili sami dvig je preko jeklene vrvi 3mm in elektromotorja z reduktorjem. Je teleskopski dve stopnji višina dviga cca. 3m ima pa tudi vtrenje in nagib električno krmiljeno.
Ker je na tamiču imamo reflektorje 2x500W in generator na odgonu 4.5 Kw.
Imaš pa še možnost dviga z zobato letvjo. tu pa je možna samo ena stopnja dviga, topa veš koliko je max visina nadgradnje x2
Če imate strojnike ki imajo strižnico in frezalni stroj imate lahko stolp narejen za 50 do 100 tisoč sit.
Mato
Počasi da ne ustrelite (pogasite) samega sebe!! (vojak Švejk)
Mato pozdravljen. Hvala za tvojo objavo. Sem vedel da pri Slovencih ne gre brez domačih mojstrov, še posebej pri gasilcih. Imamo mojstre , ki jih ti omenjaš, naš predsednik je namreč po poklicu strugar in je sposoben izdelati takšno zadevo. Če je možno bi te prosil za skico vašega stolpa, ker rabimo samo idejo kako se spraviti zraven. Bil bi ti hvaležen če mi jo pošlješ po ZS ali pa jo daš na forum mogoče bi jo še kdo rabil.
Zahvaljujem se že vnaprej
Slavko
Zahvaljujem se že vnaprej
Slavko
