Mednarodna vaja »IPA SI - QUAKE 2011«

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Odgovori
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Mednarodna vaja »IPA SI - QUAKE 2011«

Odgovor Napisal/-a darko »

Od 19. do 22. oktobra, bo na mednarodni vaji okoli 200 reševalcev vadilo iskanje, reševanje in oskrbovanje ponesrečenih v potresu. Delovišča so umetno narejene ruševine različnih objektov. V Logatcu je porušena vas in tovarna, v Postojni bolnišnica, v industrijski coni v Kranju več različnih industrijskih objektov, v Ljubljani in okolici je porušen hlev in razdejana železniška infrastruktura. Slovenske enote, specializiranih za reševanje v urbanem okolju, in takšne enote iz Albanije, Črne gore, Hrvaške, Kosova, Makedonije, Srbije in Turčije bodo z različnimi tehnikami reševale iz ruševin, v katerih je zasutih okoli 90 lutk in okoli katerih bo med vajo 100 markirantov igralo vloge ponesrečenih, paničnih ljudi.

Predpostavka vaje je, da osrednjo Slovenijo prizadene močan potres večjih razsežnosti; v katerem je po prvih ocenah 10 000 zgradb porušenih, 25 000 težko poškodovanih, ogroženih in brez strehe nad glavo pa okoli 50 000 ljudi. Slovenija zaradi razsežnosti katastrofe prek Mehanizma Civilne zaščite Evropske unije zaprosi za mednarodno pomoč, predvsem za specializirane enote za reševanje izpod ruševin USAR (Urban Search and Rescue).

Baza vaje bo v Logatcu, v Centru za zaščito in reševanje, kjer bo nastanjenih okoli 300 udeležencev. Za okoli 100 reševalcev bo Nemška Zvezna agencija za tehnično pomoč, v sodelovanju s švedsko Agencijo za civilni krizni menedžment, postavila 45 ogrevanih šotorov. Slovenska civilna zaščita pa bo z vajo preverila slovenski sistem podpore države gostiteljice. Sodelovale bodo lokalne gasilske enote, nacionalne enote CZ , nadzorniki, ocenjevalci, trenerji .

V vaji sodeluje tudi veliko število gasilcev iz Slovenijev različnih vlogah. Možnost bomo imeli videti tudi opremo s katero delujejo tuje enote.
Več o vaji bo tudi na spletni strani urszr.

Darko
Uporabniški avatar
Peter
Upravnik
Upravnik
Prispevkov: 4829
Pridružen: 5. Julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica
Kraj: Breznica
Kontakt:

Re: Mednarodna vaja »IPA SI - QUAKE 2011«

Odgovor Napisal/-a Peter »

Glede na vremensko napoved ponesrečencem želim, da bi jih čimprej našli, rešili in odpeljali na toplo.
Radovljica27
Prispevkov: 263
Pridružen: 24. Avgust 2009, 4:11
GE: Radovljica
Kontakt:

Odg: Mednarodna vaja »IPA SI - QUAKE 2011«

Odgovor Napisal/-a Radovljica27 »

Hvala =D>
Sem iz omare predčasno poiskal dolge gate. Pa upam, da bodo kuhali dobre čajčke... drugače nas bodo resnično peljali v bolnišnico.
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odg: Mednarodna vaja »IPA SI - QUAKE 2011«

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Ves včerajšni dan sem preživel v Logatcu na pripravah za vajo in sprejemu enot iz Hrvaške, Srbije, Kosova, Makedonije, Albanije, Turčije in Črne gore. Obeta se daleč najboljša vaja tega tipa ki je bila kdaj izvedena v naši državi.
Kljub skrbnim pripravam je bilo potrebno, in še bo, veliko stvari rešiti na hitro saj se pojavijo nepredvideneo in iznenada kot se pojavi potres.
Upam da bo trodnevna vaja "Ipak -Stres" uspela ! :D

Na vhodu sem imel priliko "aretirat" dva dopisnika revije 112, tako da že komaj čakamo na reortažo.

Še zanimivost: Ko so zatajila vhodna vrata in so ostala trdno zaprta in se je pred vrati nabralo nekaj vozil, je nekdo izjavil: Bodo pač zunanji opazovalci vaje !" #-o :D
Priponke
štirikolesnik.jpg
stroga carina.jpg
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odg: Mednarodna vaja »IPA SI - QUAKE 2011«

Odgovor Napisal/-a Oskar »

še dve
Priponke
Slika_14-04-0311.jpg
Slika_15-46-0024.jpg
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Rafter
moderator
moderator
Prispevkov: 2948
Pridružen: 10. Junij 2003, 0:06
Kontakt:

Odg: Mednarodna vaja »IPA SI - QUAKE 2011«

Odgovor Napisal/-a Rafter »

Vidim, da bo res pestro in zanimivo, tudi Turki (ARAMA) so prišli?

Slika
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odg: Mednarodna vaja »IPA SI - QUAKE 2011«

Odgovor Napisal/-a darko »

Dela na delovišču v Postojni so se sinoči zaključila.
Moram reči, da so organizatorji izdelali neverjeten scenarij (dež, sneg in mraz; poškodbe pacientov v bolnici; tehnično zahtevne naloge;....).
No šlo je v redu brez poškodb. So pa udeleženci občutili postojnski mraz.
Darko
Priponke
Dopoldanski dežno snežni metež med vajo
Dopoldanski dežno snežni metež med vajo
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odg: Mednarodna vaja »IPA SI - QUAKE 2011«

Odgovor Napisal/-a darko »

V postojnski bolnišnici je bilo kar nekaj mrtvih in poškodovanih, do katerih se je bilo potrebno prebiti celo skozi zid.
Videli smo tudi gibljive kamere
Darko
Priponke
prebijanje ene izmed sten
prebijanje ene izmed sten
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odg: Mednarodna vaja »IPA SI - QUAKE 2011«

Odgovor Napisal/-a darko »

Na terenu se je uporabljalo vrsto orodja. Tudi brez znanega tirforja (žičnega poteznika) ni šlo, saj je za delo na terenu zelo primerno orodje. Vsekakor je lomilka mati orodij.
Darko
Priponke
tirfor za odmik betonskih elementov
tirfor za odmik betonskih elementov
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odg: Mednarodna vaja »IPA SI - QUAKE 2011«

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Zanima me, ali so šotori v Logatcu prestali sneženje in dež ?
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
lucky
Prispevkov: 49
Pridružen: 26. September 2007, 12:43
Kraj: notranjska

Odg: Mednarodna vaja »IPA SI - QUAKE 2011«

Odgovor Napisal/-a lucky »

Oskar napisal/-a:Zanima me, ali so šotori v Logatcu prestali sneženje in dež ?
mislem da je blo nekaj problemov s snegom, pa tudi z elektriko.
Mater, tole vreme se je lepo zrihtalo ja :evil: :evil:
Radovljica27
Prispevkov: 263
Pridružen: 24. Avgust 2009, 4:11
GE: Radovljica
Kontakt:

Odg: Mednarodna vaja »IPA SI - QUAKE 2011«

Odgovor Napisal/-a Radovljica27 »

Nekaj fotografij (foto Blaž Keršič) iz Kranja

Slika

Slika
ta marker je hotel pomagati pri reševanju (ni bil edini) pa so ga kar po policijsko odstranil iz nevarnega območja

Slika
hitri pogovor med hrvatom in srbom

Slika
Slika

Slika

Slika

Slika
dej pohit!
Slika
že gremo, že gremo

Slika
en način
Slika
in drugi... eden od drugega sta bila oddaljena 10-15 m pa ni bilo nobenega sodelovanja

Slika
popotresni sunek

Slika
eden od rešenih

Slika
leder?

Slika
delo v nočnih razmerah
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odg: Mednarodna vaja »IPA SI - QUAKE 2011«

Odgovor Napisal/-a darko »

Vaja se je končala pred potresom v Turčiji, tako da bo vsaj ena ekipa verjetno šla takoj na delo v realnost.
Darko
Odgovori