Tečaj za bolničarja...

Tečaji, vaje, šola ...
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Uporabniški avatar
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002
Prispevkov: 5098
Pridružen: 28. Avgust 2002, 20:06
Kraj: Lukavci
Kontakt:

Tečaj za bolničarja...

Odgovor Napisal/-a Drago »

Tečaj za bolničarja:
RKS napisal/-a:Cena 70-urnega tečaja PP za bolničarje je 257,00 EUR. Cene so predpisane s strani RKS in začnejo veljati s 1. avgustom 2008.
1. Seveda je cena tisto - ta_prvo, kar me pri tem tečaju (zelo) moti. :oops: Za zadeven tečaj se pripravljamo že kar nekaj časa...(in se zgleda še bomo). Skladno s kategorizacijo bi potrebovali vsaj 30 bolničarjev in zdaj (računica), odkod vzeti 7710 €...(porka gate #-o ). Eni pač znajo in pri tem "znanju" ne popuščajo niti milimeter. Gasilci bi bili (že zdavnaj) bogataši, če bi jih posnemali.

2. Specialnosti "Bolničar" se ne more priznati niti diplomirani medicinski sestri, da o kakšnih "navadni" niti ne govorimo. Še zdravnik ima (raje) svojo specialnost, ki pa se (čudno) priznava "avtomatski". Ampak - bolničar pa ne...ker na tem 70 urnem tečaju se naučiš (pogoj - "vodja skupine")...pač za 257 € in "basta".

Nič ne pomaga dramatizirat, v smislu guljenja ene humanitarne organizacije - do druge (malo manj) humanitarne organizacije...plačaj in pika. :x Pleh_band na GZS pa ...modro molči. Ebiga, vsaj malo (za dušo) bom rekel - osebno mnenje: "Vtaknite si nekam!"...(kakšen denar se je že delil na RKS...in kašen se še bo?!).

lp DC :smoke:
Če nimaš ničesar s čimer se lahko izkažeš kot forumovec na GASILCI.ORG - ti nekaj manjka !
_______________________________________

Družba, ki ukroti svoje upornike, si zagotovi mir. Izgubi pa svojo prihodnost! (Anthony de Mello)
Uporabniški avatar
pes
moderator
moderator
Prispevkov: 2094
Pridružen: 6. Marec 2003, 10:44
Kontakt:

Odg: Tečaj za bolničarja...

Odgovor Napisal/-a pes »

Zdravstvenemu tehniku s opravljeno poklicno maturo in opravljenim vodjem skupine se prizna specialnost bolničar.
Uporabniški avatar
jernejček
Prispevkov: 320
Pridružen: 11. Marec 2005, 18:54
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odg: Tečaj za bolničarja...

Odgovor Napisal/-a jernejček »

Se pa ne prizna poklicnim gasilcem, ki so opravljali izobraževanje v gasilski šoli! Imeli smo približno 50ur, tako da nam manjka še 20 :twisted:
Biti najboljši, pomeni biti drugačen!

Taktika brez tehnike je nemogoča , tehnika brez ljudi pa je napaka vodstva. (O. Neuvirt)
Uporabniški avatar
KOFD
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. April 2007, 0:06
Kraj: Kostanjevica na Krki

Odg: Tečaj za bolničarja...

Odgovor Napisal/-a KOFD »

V društvu imamo gasilko, ki je zdravtveni tehnik (končano maturo) ima čin gasilec. Se ji prizna specialnost bolničar ali ne??
Gasilc mora bit mokr, da ne zagori
Uporabniški avatar
pes
moderator
moderator
Prispevkov: 2094
Pridružen: 6. Marec 2003, 10:44
Kontakt:

Odg: Tečaj za bolničarja...

Odgovor Napisal/-a pes »

Ne, ker nima opravljenega tečaja za vodjo skupine.
Brnc
Prispevkov: 15
Pridružen: 4. Februar 2007, 10:35

Odg: Tečaj za bolničarja...

Odgovor Napisal/-a Brnc »

Jernejček ne se sekirati za tisto značko, glavno da znamo nuditi prvo pomoč in to znanje tudi redno obnavljamo.

LP v Maribor, Boris
Uporabniški avatar
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006
Prispevkov: 4608
Pridružen: 21. Avgust 2003, 10:38
Kraj: Topole
Kontakt:

Odg: Tečaj za bolničarja...

Odgovor Napisal/-a Janez Koncilija »

Drago napisal/-a: Nič ne pomaga dramatizirat, v smislu guljenja ene humanitarne organizacije - do druge (malo manj) humanitarne organizacije...plačaj in pika. .

lp DC :smoke:
Je še kakšna druga institucija, ki izvaja tovrstno usposabljanje in to malo bolj kvalitetno kot pa "humanitarna organizacija", predvsem pa si s svojim posredovanjem znanja zaslužijo vsak Evro. Je pa res, da je do vas malo daleč, ampak mislim, da so fantje operativni po celi Sloveniji.

Glede financiranja pa skromen nasvet. Občine (vsaj tiste z najmanj 6000 prebivalci) morajo v sestavih CZ imeniti ekipe bolničarjev. In, če jih morajo imeti, jih morajo tdui financirati. In tu se da pristaviti svoj piskerček.

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Rok Ušen
Prispevkov: 752
Pridružen: 17. Marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Odg: Tečaj za bolničarja...

Odgovor Napisal/-a Rok Ušen »

Ja in Janez verjetno govori o Izobraževalnem centru UKC Ljubljana. Fantje so izjemno aktivni in res pridejo kamor koli po Sloveniji. Resda ima vse svojo ceno, vendar pri izobraževanju se ne splača šparati.

Vesel sem, da bo tovrsten tečaj potekal tudi v GZ Žalec. Upam samo, da bo prišlo do realizacije in da ne bo slučajno od kje pretehtala kakšna cenovno ugodnejša ponudba, ki pa izobraževanju UKC ne seže niti do gležnjev.
Rok Ušen, GČ I. st.
Uporabniški avatar
saxtenor3
Prispevkov: 566
Pridružen: 13. September 2005, 15:28

Odg: Tečaj za bolničarja...

Odgovor Napisal/-a saxtenor3 »

pes napisal/-a:Ne, ker nima opravljenega tečaja za vodjo skupine.
Meni osebno se zdi to smešno. Tud jaz moram opravit tečaj za bolničarja, pa "prvo pomoč" opravljam profesionalno. Bom moral hodit na predavanja kjer bi lahko celo sam predaval....
Ma nevem kaj ima vodja skupine s prvo pomočjo? Zakaj je ta pogoj? A ostali pa potem ne smejo dajat prve pomoči al kaj?
Ni lepšega občutka kot da nekomu rešiš življenje......
Uporabniški avatar
Žani
Prispevkov: 89
Pridružen: 22. Marec 2008, 10:39
Kraj: Teharje

Odg: Tečaj za bolničarja...

Odgovor Napisal/-a Žani »

Res je način izobraževanja oziroma pridobitev nekaterih specialnosti skregana z vsako logiko, kar se predvsem vidi pri specialnosti Bolničar. Zdravnik oz, doktor medecini v gasilski organizaciji ne more biti bolničar, če nima opravljenega tečaja za vodjo skupine. Če to ni absurd! :o Za nekatere stvari so pa na GZS res tako togi, da jim ni para.
Pa tu ne gre samo za specialnost Bolničar, tudi pri nekaterih drugih izobraževanjih prihaja do nelogičnosti, pa še pri marsičem drugem. Pa ne mislim, da je vse narobe, vendar nekatere stvari pa so res potrebne temeljite prenove.

Pozdrav !
Uporabniški avatar
pes
moderator
moderator
Prispevkov: 2094
Pridružen: 6. Marec 2003, 10:44
Kontakt:

Odg: Tečaj za bolničarja...

Odgovor Napisal/-a pes »

Jah no, je že tak. Če pa pogledaš s drugega zornega kota pa je zahteva po tečaju za vodjo skupine vseeno potrebna, saj bolničar težko dela sam, ko pa rabi pomoč pa mu priskoči na pomoč najmanj eden če ne več. Tako pridemo do skupine, kateri pa mora nekdo poveljevati in tudi za njih odogovarjati.

To kako ponekod združujejo nadaljevalni tečaj s tečajem za vodjo skupine pa je druga zgodba.
Uporabniški avatar
saxtenor3
Prispevkov: 566
Pridružen: 13. September 2005, 15:28

Odg: Tečaj za bolničarja...

Odgovor Napisal/-a saxtenor3 »

pes napisal/-a:Tako pridemo do skupine, kateri pa mora nekdo poveljevati in tudi za njih odogovarjati.
Samo potem takem imaš skupino bolničarjev in vsi imajo tečaj za vodjo skupine.... Kateri jih bo vodil?
Ni lepšega občutka kot da nekomu rešiš življenje......
Uporabniški avatar
Žani
Prispevkov: 89
Pridružen: 22. Marec 2008, 10:39
Kraj: Teharje

Odg: Tečaj za bolničarja...

Odgovor Napisal/-a Žani »

Ta logika z vodjem skupine bi še mogoče zdržala, če bi se tudi pri drugih specialnostih zahtevala. Po tej logiki, bi moral biti nosilec IDA najmanj vodja skupine, saj on pa sigurno nikoli ne dela sam in je v napadu sigurno vodja.

Lep pozdrav !
Uporabniški avatar
KUMBY
Prispevkov: 152
Pridružen: 12. Avgust 2008, 17:56
GE: PGD Ponikva
Kraj: Ponikva
Kontakt:

Odg: Tečaj za bolničarja...

Odgovor Napisal/-a KUMBY »

A lahko delaš tečaj za bolnicarja če maš opravlen tečaj za vodjo enote?
Uporabniški avatar
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002
Prispevkov: 5098
Pridružen: 28. Avgust 2002, 20:06
Kraj: Lukavci
Kontakt:

Odg: Tečaj za bolničarja...

Odgovor Napisal/-a Drago »

Pgd Ponikva napisal/-a:A lahko delaš tečaj za bolnicarja če maš opravlen tečaj za vodjo enote?
...če si opravil tečaj za vodjo enote, potem si itak že opravil (tudi) tečaj za vodjo skupine (vsaj dve leti nazaj :wink:)...ali kako :? :oops:

Res pa je, da je ta "gasilski bolničar" skregan z vsako logiko (in zdravo pametjo)...in se sprašujem, kaj in kako delajo tisti bolničarji, ki niso gasilci (ali - po gasilsko) "vodje skupine" :wink: Največji hec pa je, da zdravnik ne potrebuje gasilskega tečaja (vsaj) "vodja skupine" pa vseeno pridobi gasilsko specialnost - zdravnik. Zdaj...težko zdravnikom, ki nimajo gasilske specialnosti "zdravnik" ....ebiga, se je komu "sfuzlalo" ?

lp DC :smoke:
Če nimaš ničesar s čimer se lahko izkažeš kot forumovec na GASILCI.ORG - ti nekaj manjka !
_______________________________________

Družba, ki ukroti svoje upornike, si zagotovi mir. Izgubi pa svojo prihodnost! (Anthony de Mello)
Odgovori