Vgradna črpalka JOHSTADT

Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Odgovori
Deko
Prispevkov: 14
Pridružen: 23. December 2007, 19:56

Vgradna črpalka JOHSTADT

Odgovor Napisal/-a Deko »

Sprašujem ali ima kdo v gasilskem vozilu vgrajeno črpalko johstadt , izkušnje , delovanje ,servis in vzdrževanje ...?
Namreč zanimamo se za to črpalko oznake TO 3000 FPN 10-1000 in bi radi mnenje ?
Priponke
PF_TO3000.pdf
(203.15 KiB) Prenešeno 183 krat
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odg: Vgradna črpalka JOHSTADT

Odgovor Napisal/-a darko »

Težko boš dobil podatke, ker so le te nove v uporabi v slo. Kljub reklamiranju mislim da bodo težko po ceni in kvaliteti konkurenčne črpalkam ki jih uporabljamo.
Darko
trevor
Prispevkov: 161
Pridružen: 22. April 2007, 21:57
Kraj: Gradišče pri Lukovici

Odg: Vgradna črpalka JOHSTADT

Odgovor Napisal/-a trevor »

darko napisal/-a:Težko boš dobil podatke, ker so le te nove v uporabi v slo. Kljub reklamiranju mislim da bodo težko po ceni in kvaliteti konkurenčne črpalkam ki jih uporabljamo.
Darko
Hm, zakaj misliš da niso konkurenčne? A so toliko dražje al kaj?
Uporabniški avatar
Milek
Prispevkov: 491
Pridružen: 21. Oktober 2002, 23:42
Kraj: Celje

Odg: Vgradna črpalka JOHSTADT

Odgovor Napisal/-a Milek »

Mislim, da ni vprašanje o tem ali so dobre ali ne oziroma ali so "konkurenčne". Pri nabavi črpalke je potrebno upoštevati veliko kriterijev. Bil sem že v mnogih krajih SLO in sem doživel takšne stvari, da me kot "gasilskega strojnika" boli glava :mrgreen:

Vprašanja, ki si bi jih jaz zastavil pri nabavi nove črpalke:
1. Ali je v SLO ustrezni zastopnik in seveda pooblaščeni servis?
2. Ali je v SLO kateri od izdelovalcev nadgradenj usposobljen, da vgradi tovrstno črpalko?
3. Kakšna je cena? (na žalost je to včasih edini kriterij pri izbiri črpalke)
4. Ali ustreza zahtevam tipizacije GZS?
5. Ali je moje vozilo - podovzje ustrezno za izbrano črpalko?
6. Kakšne so zmogljivosti te črpalke? (pretok NT in pretok VT,...)

LP 8)
Odgovori