"INFO - DAN" slovenskih gasilcev na Prešernovi 11
Moderator: Vrsho
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
DDV
Mislim, da je potrebno še malo počakati glede " štrajka gasilcev zaradi DDV v Ljubljani". Mogoče pa si bodo gospodje poslanci le premislili in nekako rešili vsaj nekaj pozitivnega v prid gasilcem.
Žalostno je to, da gasilci zbiramo finančna sredstva na prostovoljni bazi, delo opravljamo zastoj, pa še davek moramo plačati, za razliko od ostalih društev, ki še delujejo v naši državi.
GZS je poleg tega potrebno postaviti rok, do kdaj morajo posredovati podatke na finančno ministrstvo, če ne zlepa pa zgrda, če že vsi štrajkajo, zakaj pa nebi še mi (Naj bo Ljubljana enkrat tudi rdeča), mislim da bi se tega shoda udeležila skoraj vsa gasilska društva iz Savinjske doline.
Lp Polo
Žalostno je to, da gasilci zbiramo finančna sredstva na prostovoljni bazi, delo opravljamo zastoj, pa še davek moramo plačati, za razliko od ostalih društev, ki še delujejo v naši državi.
GZS je poleg tega potrebno postaviti rok, do kdaj morajo posredovati podatke na finančno ministrstvo, če ne zlepa pa zgrda, če že vsi štrajkajo, zakaj pa nebi še mi (Naj bo Ljubljana enkrat tudi rdeča), mislim da bi se tega shoda udeležila skoraj vsa gasilska društva iz Savinjske doline.
Lp Polo
Re: DDV
Vsa društva v SLO, sredstva in ostale stvari kupujejo z davkom! Če je kako društvo davčni zavezanec, ga seveda šteje kot vstopnega in v primeru velike nabave lahko zahteva povračilo, kot vsak davčni zavezanec. S tem, ko pa je davčni zavezanec, pa plačuje tudi 20% davek na izdane račune. Sedaj mi pa povej, kolikokrat ste v vašem PGD od izdanega računa odvedli DDV?polo napisal/-a:Žalostno je to, da gasilci zbiramo finančna sredstva na prostovoljni bazi, delo opravljamo zastoj, pa še davek moramo plačati, za razliko od ostalih društev, ki še delujejo v naši državi.
lp Jani
A je kdo čital v "Ljubljanskem gasilcu" ? Na naslovnici naslov "Protesni zbor preložen, ne pa odpovedan", moram rečt, da se je spoštovani kolega - predsednik GZ Ljubljana, Tone Podobnik zelo potrudil in kar na dveh straneh obravnava problematiko DDV-ja, vendar je "sfalil" pri datumu, ker na forumu (ki ga sicer nikjer ne omenja) nikoli nismo določili nedelje 27. 10. 2002 - kot datum za naš INFO-DAN
vidim, da bo v bodoče še potrebno boljše usklajevanje
(pa sem mislil, da je tukaj na forumu kar nekaj "njegovih"
lp
lp

