"INFO - DAN" slovenskih gasilcev na Prešernovi 11

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Uporabniški avatar
Peter
Upravnik
Upravnik
Prispevkov: 4829
Pridružen: 5. Julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica
Kraj: Breznica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Peter »

Aktivnosti v zvezi z povračilom DDV-ja, ki so bile sprožene na tem forumu so razburkale mirne vode slovenskega gasilstva in prebudile kapitana ladje, ki ni pričakoval takšnega viharja.

Preberite si uradno stališče GZS
Uporabniški avatar
mezan
Prispevkov: 178
Pridružen: 9. Avgust 2002, 12:00
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mezan »

Drago

Ali ti priimek ministra ne pove dosti (ROP). V narekovajih, kdo bo naslednji, ki bo prišel pod roke g. ROP-a.

Drugače pa podpiram Jaka.
Uporabniški avatar
Jani
Prispevkov: 633
Pridružen: 19. Avgust 2002, 19:09
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jani »

Zanimivo, Drago! Odkar ni več debate o info - dnevu, ja na forumu prisotnih veliko manj gostov! Iz tega sledi, da se tudi na GZS že malo spoznajo na informatiko. Do sedaj sem mislil, da si edini, ali pa vsaj med redkimi, pa vidim, da sem se motil!

lp Jani :mrgreen:
Uporabniški avatar
Matej B.
Prispevkov: 1138
Pridružen: 30. Julij 2002, 23:39
GE: Ptuj / Tržec
Kraj: Ptuj - Tržec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matej B. »

Ja ni kaj, jutri pa gre za res. KOt ste navedli bo info-dan 30.oktobra ob 13.uri v Ljubljani. Upam da vas bo veliko. Žal iz našega društva ne bo nikogar pa čeprav imamo 24 let staro cisterno TAM 110.
Upam, da boste dobili odgovor, pričakujem pa tudi kakšno fotko od oldtimerjev :wink:
Uporabniški avatar
mezan
Prispevkov: 178
Pridružen: 9. Avgust 2002, 12:00
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mezan »

Matej

Info dan je prestavljen, saj GZS v pismu, ki je objavljen tudi na forumu, drugače pa v gasilcu na 321 strani, obljublja rešitev problema.
Prestavljen pa je, če imam prav za 1 mesec, :evil: če ne bo nikakršnih rezultatov :twisted: .
Uporabniški avatar
Jaka
Prispevkov: 818
Pridružen: 13. Julij 2002, 23:14
Kraj: Podhom

Odgovor Napisal/-a Jaka »

Ja Mezan ima prav. Po seji P GZS se bo verjetno vedelo, kakšni so rezultati posvetovanj in razgovorov. Drugače bomo pa šli vprašat. V Ljubljano namreč. :twisted:
Uporabniški avatar
polo
Prispevkov: 54
Pridružen: 27. Oktober 2002, 15:50
Kraj: Štajerska

DDV

Odgovor Napisal/-a polo »

Mislim, da je potrebno še malo počakati glede " štrajka gasilcev zaradi DDV v Ljubljani". Mogoče pa si bodo gospodje poslanci le premislili in nekako rešili vsaj nekaj pozitivnega v prid gasilcem.

Žalostno je to, da gasilci zbiramo finančna sredstva na prostovoljni bazi, delo opravljamo zastoj, pa še davek moramo plačati, za razliko od ostalih društev, ki še delujejo v naši državi.

GZS je poleg tega potrebno postaviti rok, do kdaj morajo posredovati podatke na finančno ministrstvo, če ne zlepa pa zgrda, če že vsi štrajkajo, zakaj pa nebi še mi (Naj bo Ljubljana enkrat tudi rdeča), mislim da bi se tega shoda udeležila skoraj vsa gasilska društva iz Savinjske doline.

Lp Polo
Uporabniški avatar
Jani
Prispevkov: 633
Pridružen: 19. Avgust 2002, 19:09
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: DDV

Odgovor Napisal/-a Jani »

polo napisal/-a:Žalostno je to, da gasilci zbiramo finančna sredstva na prostovoljni bazi, delo opravljamo zastoj, pa še davek moramo plačati, za razliko od ostalih društev, ki še delujejo v naši državi.
Vsa društva v SLO, sredstva in ostale stvari kupujejo z davkom! Če je kako društvo davčni zavezanec, ga seveda šteje kot vstopnega in v primeru velike nabave lahko zahteva povračilo, kot vsak davčni zavezanec. S tem, ko pa je davčni zavezanec, pa plačuje tudi 20% davek na izdane račune. Sedaj mi pa povej, kolikokrat ste v vašem PGD od izdanega računa odvedli DDV?

lp Jani
Uporabniški avatar
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002
Prispevkov: 5098
Pridružen: 28. Avgust 2002, 20:06
Kraj: Lukavci
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Drago »

Ej fantje ! na forum sem povabil predsedniškega kandidata g. Janeza Drnovška (zna_bt, da pride), glejte, da se boste "kulturno" obnašali :!: :lol:

lp DC
Andrej
Prispevkov: 490
Pridružen: 27. Avgust 2002, 16:44
Kraj: Duplje

Odgovor Napisal/-a Andrej »

Drago ali se sedaj ne?

Andrej
Uporabniški avatar
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002
Prispevkov: 5098
Pridružen: 28. Avgust 2002, 20:06
Kraj: Lukavci
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Drago »

Ma jaaaaaa Andrej, seveda se :shock: :lol: samo tako kot marsikaj drugega je tudi kultura stvar "relativnosti" :lol:
Uporabniški avatar
polo
Prispevkov: 54
Pridružen: 27. Oktober 2002, 15:50
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a polo »

Bomo videli, če bo res prišel! Če bo prišel bo vse obljubil - zapišite. :cry:

Lp polo
Uporabniški avatar
Jaka
Prispevkov: 818
Pridružen: 13. Julij 2002, 23:14
Kraj: Podhom

Odgovor Napisal/-a Jaka »

Dobro bi bilo, če bi se predsednik vlade ali pa vsaj resorni minister vključil v delo foruma :D . Pa ne samo pred volitvami. :shock: . Sicer pa so to samo pobožne želje :oops: .
Ali mogoče že kdo ve, kaj se dogaja pri pogajanjih za DDV (če dogovarjanja sploh so) :evil:
Uporabniški avatar
matjaž
Prispevkov: 1065
Pridružen: 19. Julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki
Kraj: Kostanjevica na Krki

Odgovor Napisal/-a matjaž »

Ej fantje, politika je k...!

LP!

Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabniški avatar
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002
Prispevkov: 5098
Pridružen: 28. Avgust 2002, 20:06
Kraj: Lukavci
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Drago »

A je kdo čital v "Ljubljanskem gasilcu" ? Na naslovnici naslov "Protesni zbor preložen, ne pa odpovedan", moram rečt, da se je spoštovani kolega - predsednik GZ Ljubljana, Tone Podobnik zelo potrudil in kar na dveh straneh obravnava problematiko DDV-ja, vendar je "sfalil" pri datumu, ker na forumu (ki ga sicer nikjer ne omenja) nikoli nismo določili nedelje 27. 10. 2002 - kot datum za naš INFO-DAN :shock: vidim, da bo v bodoče še potrebno boljše usklajevanje :lol: (pa sem mislil, da je tukaj na forumu kar nekaj "njegovih" :roll:

lp
Odgovori