SRŠENI???

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Uporabniški avatar
Estera
Prispevkov: 77
Pridružen: 30. Januar 2006, 13:03

Odgovor Napisal/-a Estera »

Sta dva zelo učinkovita načina:

prvi je tako kot je rekel Oskar ponoči vse skupaj oblečemo v vrečo, ki se da hitro zavezat in takoj na ogenj z njo.

drugi pa obleka plinska jeklenka in nastavek po domače brener zraven pa en gasilnik. Vsak sršen, ki se približa nemudoma zgubi krila pade dol stvar končana. Malo jim pa tudi notri podkuriš.
Sero venientibus ossa.
Uporabniški avatar
nejč
Prispevkov: 1204
Pridružen: 31. Januar 2005, 18:07
Kraj: Dvorjane
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nejč »

Jaz se na kakšnem podstrešju nebi igral z ognjem (prašni delci).
Uporabniški avatar
Estera
Prispevkov: 77
Pridružen: 30. Januar 2006, 13:03

Odgovor Napisal/-a Estera »

Če je pa tako kritično prašno da obstaja nevarnost požara potem pa mislim da tudi sršeni nikogar ne motijo. pa tudi dokler je prah skupaj ni problema.
Sero venientibus ossa.
Uporabniški avatar
nejč
Prispevkov: 1204
Pridružen: 31. Januar 2005, 18:07
Kraj: Dvorjane
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nejč »

Estera napisal/-a:Če je pa tako kritično prašno da obstaja nevarnost požara potem pa mislim da tudi sršeni nikogar ne motijo. pa tudi dokler je prah skupaj ni problema.
:shock: :shock:
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Estera, zanima me ker si tako samozavestno napisala kako uničevat sršene , če si kdaj že sodelovala v kakšni takšni intervenciji , predvsem pa še kako vam je uspelo kurjenje sršenov !
Hvala za odgovore ! :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
Estera
Prispevkov: 77
Pridružen: 30. Januar 2006, 13:03

Odgovor Napisal/-a Estera »

Sem moški samo nick sem dobil pri gasilcih.
Ni bila intervencija samo oče si je sposodil 2 čebelarski pokrivali in rokavice imela sva vrečo ki ima zapiranje na vrv. Gnezdo oblečeš zategneš in to je to.
Neseš ven malo bencina...

Zunaj v drevesu: na palico blago pomočeno v nafto, v rokah pa plastično flaško z bencinom, v intervalih stiskaš flaško proti goreči "bakli" tako se ti drevo ne vžge sršeni pa samo padajo okoli. Seveda to sva počela na prostem ne v gozdu.
Sero venientibus ossa.
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

to pa ja to , zunaj v drevesu, pa še tam pazi na suho travo !
oprosti Estera , bolje, da bi bil Ester, ker bo pomot še več ! :D :D :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
Volkec
Prispevkov: 316
Pridružen: 8. Januar 2003, 18:16
GE: Kobarid
Kraj: Kobarid

Bzzzzz...

Odgovor Napisal/-a Volkec »

Manjše opozorilo:

Sršeni sovražijo vlago in si gnezda zgradijo na suhem in zračnem kraju... Njihova prebivališča so idealna mesta za začetne požare. Uničevanje gnezd s plinskim gorilcem se mi zdi skrajno neodgovorno in nevarno, sploh v zaprtih prostorih.

Zaradi uničevanja sršenov z ognjem, sta v naši občini pogoreli brunarica in lovska preža.
The only thing that I regret- I didn't take what I could get. (Motörhead)

LP Borut Volk
Uporabniški avatar
Gregor K.
moderator
moderator
Prispevkov: 3046
Pridružen: 16. Februar 2003, 13:20
Kraj: Nekje na poti...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Gregor K. »

Glede na podane nasvete in priporočila nekaterih vidim da gasilcem dela ne bo zmanjkalo - še bomo gasili... :lol:
Fantje ne se hecat z raznim kurjenjem sršenov no... :roll:

Sicer pa - zakaj narediti na enostaven in zelo učinkovit način (rumeni pips) če lahko zakompliciramo... :roll: O odstranjevanju sršenov je bila že ena tema, kjer se je vse skupaj dodobra razdelalo, tako da ne vidim potrebe zakaj je potrebno vse - znova. :?
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabniški avatar
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003
Prispevkov: 4959
Pridružen: 23. September 2002, 10:37
Kraj: Volčja Draga
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mitja Gregorič »

Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabniški avatar
Denis
Prispevkov: 853
Pridružen: 11. Avgust 2003, 1:12
Kraj: Vrbje - Spodnja savinjska dolina
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Denis »

Nekateri jih imajo pa radi, mogoče pa postanejo hišni ljubljenčki :)
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabniški avatar
Estera
Prispevkov: 77
Pridružen: 30. Januar 2006, 13:03

Odgovor Napisal/-a Estera »

No to je pa že mal večje pa tista dva načina ne držita več. : :wink:
Drgač pa strica očitno ne motjo. Kolegi pač. :shock:
Sero venientibus ossa.
MVr
Prispevkov: 148
Pridružen: 10. Julij 2006, 14:09

Odgovor Napisal/-a MVr »

Pozdravljeni!

V kratkem bomo v praksi preverili naše metode. Bomo videli, koliko ljudi bomo odpeljali v bolnico.

Lep dan še naprej!

Martin
Rafter
moderator
moderator
Prispevkov: 2948
Pridružen: 10. Junij 2003, 0:06
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rafter »

Estera napisal/-a:Drgač pa strica očitno ne motjo. Kolegi pač. :shock:
Men se je tisti stric zdel tak, da tud včasih dela "Bzzzzzz..." okrog hiše. :twisted:
Uporabniški avatar
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003
Prispevkov: 4959
Pridružen: 23. September 2002, 10:37
Kraj: Volčja Draga
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mitja Gregorič »

Rafter napisal/-a:
Estera napisal/-a:Drgač pa strica očitno ne motjo. Kolegi pač. :shock:
Men se je tisti stric zdel tak, da tud včasih dela "Bzzzzzz..." okrog hiše. :twisted:

Dosti verjetno nisi sfalil tudi sem ob prizoru imel tak občutek....!!!


:twisted: :twisted:
:roll: :roll:
8)

Me pa zanima kako se bo spravil nad Panj in sršene... :roll: :roll:
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Odgovori