V centru Slovenske Bistrice najdeno eksplozivno telo??

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Odgovori
Uporabniški avatar
Dušan
Prispevkov: 1420
Pridružen: 27. Julij 2003, 22:22
Kraj: Zgornja Bistrica (Tirgot)

V centru Slovenske Bistrice najdeno eksplozivno telo??

Odgovor Napisal/-a Dušan »

V centru Slovenske Bistrice so zjutraj našli telo neznanega izvora. Šlo naj bi za eksplozivno telo. Zaradi tega je bilo zaprto mestno jedro omejeno gibanje in promet, ki ga je preventivno izvajala policija. Na sam kraj bi naj prišel tudi pirotehnik. Zadeva je odstranjena , strokovnjaki ugotavljajo ali je res šlo za eksplozivno telo.
Trenutno je promet sproščen.

Vir:Radio Rogla
Tehnika nam lajša življenje!
Uporabniški avatar
Tomkat
Prispevkov: 1870
Pridružen: 4. Marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas
Kraj: Celje - Škofja vas

Odgovor Napisal/-a Tomkat »

Kolikor sem ujel, je zadnja informacija, da ni šlo za peklenski stroj.
Bistričani ste lahko torej mirni. :wink:
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabniški avatar
Tomkat
Prispevkov: 1870
Pridružen: 4. Marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas
Kraj: Celje - Škofja vas

Odgovor Napisal/-a Tomkat »

No tule je še potrditev:
Sumljiv predmet razstrelili z vodnim topom
Maribor - Policisti v Slovenski Bistrici so bili danes zjutraj malo pred osmo uro obveščeni o najdbi sumljivega predmeta, ki je bil ovit v aluminijasto folijo in se je nahajal na pločniku ob cerkvi na Trgu svobode v Slovenski Bistrici. Policisti so kraj takoj ustrezno zavarovali, nato pa počakali na prihod bombnih operaterjev specialne enote Generalne policijske uprave.
Kot so še sporočili iz PU Maribor, so pripadniki specialne enote sumljivi predmet ob prihodu na kraj razstrelili z vodnim topom, pri pregledu pa so ugotovili, da je šlo za nenevaren predmet. Zaradi omenjenega dogodka je bila nekaj časa zaprta regionalna cesta skozi Slovensko Bistrico
Vir: siol.net
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabniški avatar
Dušan
Prispevkov: 1420
Pridružen: 27. Julij 2003, 22:22
Kraj: Zgornja Bistrica (Tirgot)

Odgovor Napisal/-a Dušan »

No hvala bogu , da ni kaj hujšega. Me pa res zanima kdo se ima čas igračkat s takimi zadevami ali bi morda šlo za predmet , ki bi lahko padel iz kakšnega tovornega vozila??

Je pa v času zaprtja mestnega jedra bil totalni prometni kaos!
Tehnika nam lajša življenje!
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Zadeva je lahko resna, nikoli ne veš kaj ljudi zmeša. Tokrat se je izšlo in previdnost ni odveč.

Ko sem izvedel za to novico preko mojega člana enote iz Sl. Bistrice sem najprej pomislil na potegavščino. Kajti ne boste verjeli, kar nekajkrat so že klicali na policijsko postajo v Sl. Bistrici , da na trgu stoji moški z ročno bombo v roki !!!

Pa ne boste verjeli , še danes stoji !

:D :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
Dušan
Prispevkov: 1420
Pridružen: 27. Julij 2003, 22:22
Kraj: Zgornja Bistrica (Tirgot)

Odgovor Napisal/-a Dušan »

Oskar, Oskar! Ja res je, da mož stoji z bombo sredi trga in to že lep čas čeprav ga en čas ni bilo in je bila kar polemika, če se še bo vrnil pa se očitno je! :D No pa hec nastran....

Verjetno je malo možnosti , da bi šlo za nek resen teroristični napad V Slovenski Bistrici, ampak hitro se pa lahko najde kak amater , ki z njim ni vse vredu in preizkuša kakšne lastne izdelke v tem primeru bombne tako , da glede na čas v katerem smo je res potrebna previdnost!

:?
Tehnika nam lajša življenje!
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

ali maš kako sliko od onega ki stoji z bombo, jaz je ne najdem ! :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
Pero
Prispevkov: 1091
Pridružen: 17. April 2006, 17:34

Odgovor Napisal/-a Pero »

znameniti trg , cerkev in granatometač
Slika

p.s. google najde vse

LP
Uporabniški avatar
edvard
Prispevkov: 357
Pridružen: 16. Oktober 2005, 21:02
Kraj: Komen

Odgovor Napisal/-a edvard »

Jasno da previdnost je mati modrosti sam folk dela največkrat paniko brezveze! Ne vem kako je izgledal ta paket sam mal logike je treba uporablat nevem no kak bi jaz reagiral na tako situacijo sam do zdaj so bli povzročitelji nevarnosti prisotni(z ekspozivom ali jeklenko unp) da pa bi se bali teroristov pa lepo prosim "smo malo premajhni"!
DELAJ NAPAKE, AMPAK DELAJ JIH PRAVILNO! (LOESJE)

http://www.carnium.si
http://www.gasilcikranj.si
Uporabniški avatar
dollar
Prispevkov: 285
Pridružen: 1. November 2005, 10:13
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a dollar »

Moje mišlenje; šola se je začela in spet so se našli modrijani, kateri vedo kako popestrit nomalen vsakdanjik!
Se pa strinjam, da morajo ustrezne službe vsako tovrstno dejanje obravnavat kot je predpisano v PS-u!

LP
Odgovori