SRŠENI???

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
sršen
Prispevkov: 1
Pridružen: 21. Avgust 2006, 6:51

SRŠENI???

Odgovor Napisal/-a sršen »

Pozdravljeni!

Zanima me kako je z odstranitvijo velikega koša s sršeni izpod strehe na naši hiši. Ali to opravljajo gasilci in kakšna je cena tega? Nisem gasilec, smo iz okolice MB. Prosim za pomoč, ker ne vemo kako se jih naj lotimo!

L.p.
Uporabniški avatar
gobi
Prispevkov: 2215
Pridružen: 14. November 2004, 19:04
Kraj: Wajdušna-Ajdovščina-sin burje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gobi »

Nekaj je tu :arrow:
search.php?mode=results

So pa za ta dela tudi pristojne službe in ne le gasilci :wink:
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

sršen, če si v občini maribor ti lahko pomagajo poklicni gasilci. Stane nekje blizu 9.000 sit. Za ostale občine in tudi mariborsko pa to opravlja Zavod za zdravstveno varstvo. Njihovega cenika pa ne poznam. Videl sem jih na delu neki dan. kar dobra oprema , zaščitni kombinizoni, škropivo itd...
gasilci imajo obleke , škropiva pa ne , tako da imaš še stroške z škropivom.
lp
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
dragom
Prispevkov: 320
Pridružen: 5. Avgust 2004, 11:35

Odgovor Napisal/-a dragom »

CO2 pa je mir
Sršen1

Odgovor Napisal/-a Sršen1 »

Kaj to pomeni, da jih samo s CO2 not špricnem. Kaj se zgodi ali je to preverjeno?
dragom
Prispevkov: 320
Pridružen: 5. Avgust 2004, 11:35

Odgovor Napisal/-a dragom »

preverjeno vse OK
blaz.K
Prispevkov: 163
Pridružen: 27. Januar 2004, 15:09
Kraj: pod Krvavcem

Odgovor Napisal/-a blaz.K »

Nakladaš ni vse OK če napad izvedeš s CO2. Za zatiranje sršenov in podobne golazni so zadolžene pristojne službe - zavodi za deratizacijo
Lp!
Blaž
Uporabniški avatar
Ndrej
Prispevkov: 411
Pridružen: 26. September 2004, 10:38
GE: PGD Prečna
Kraj: Prečna, Novo mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ndrej »

blaz.K napisal/-a:Za zatiranje sršenov in podobne golazni so zadolžene pristojne službe - zavodi za deratizacijo
Misliš zavod za zdravstveno varstvo :wink:

http://www.zzv-mb.si/webslo/?pid=view_menu&menu_id=5


Lahko pa osja oz. sršenja gnezda tudi zažgeš. Samo tega ti kot gasilec ne bi priporočal, če je to na strehi hiše... Na kakšnem drevesu pa že.


LP, Andrej
dragom
Prispevkov: 320
Pridružen: 5. Avgust 2004, 11:35

Odgovor Napisal/-a dragom »

Ne nakladam.
Ko vsi pristojni dvignejo roke kdo je za kaj, je "edina" rešitev problema ta. Tako smo zadevo rešili. So pa problemi, da zadeva ni v skladu.
Včasih pač moraš zadevo rešiti mimo vsega.
MVr
Prispevkov: 148
Pridružen: 10. Julij 2006, 14:09

Sršeni

Odgovor Napisal/-a MVr »

Pozdravljeni!

Se strinjam s trditvami Dragom-a. Sršene lahko odstranimo tudi s pomočjo CO2. Pri tem pa je potrebno upoštevati, da ji predhodno ne vznemirimo in da to delamo v času, ko so vsi v notranjosti panja - drugače zna priti do zanimivih situacij.
Drugače jih je možno odstraniti tudi s pomočjo razpršenega curka.
OPOMBA: v praksi uporabljena ena in druga metoda.

Lep dan še naprej!


Martin.
Uporabniški avatar
Janez Tratnik
moderator
moderator
Prispevkov: 2740
Pridružen: 7. Avgust 2002, 8:47
Kraj: Dobračeva - Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Janez Tratnik »

Martin, ali lahko tisto s curkom malo razložiš prosim?
Lep preostanek dneva vam želim.
Janez Tratnik, GSM: 041 587 444.
______________________________________
Slika
Kot gasilec se rodiš in večno ostaneš!
Gasilce rajši pokličite prehitro kot prepozno!
Uporabniški avatar
gobi
Prispevkov: 2215
Pridružen: 14. November 2004, 19:04
Kraj: Wajdušna-Ajdovščina-sin burje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gobi »

Obstajajo pa tudi neke tablete 8)

Pri mojem stricu smo imeli eno orenk gnezdo :x vsak dan podvečer si jim moral dati pred luknjo tableto in po nekem določenem času so ''pocrkali'' in smo gnezdo preprosto odstranili in zažgali :flames: :twisted:


Bili so pa taki, da si jih lahko :sniper:
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Zanimiva debata, ki smo jo že enkrat obdelali ampak nič hudega če ponovimo.
Njaprej CO2
zadeva ni zanesljiva in je bolj začasna "amaterska rešitev" ose in sršeni so nevarni za življenje ljudi, zato jih je potrebno uničiti in istočasno preprečit , da ne naložijo novega gnezda, to pa CO2 ne garantira.
- vodni curek, še nisem poskusil , pa tudi ne bom , je prenevarno za okolico
- tablete , ki jih omenja gobi ne poznam , se pa mi zdijo dobra zadeva . le da traja predolgo, tačas ko deluje lahko že sršen piči otroka in tragedija je blizu.

Iz prakse lahko zapišem , da kadar se občan obrne na nas, gremo v večernih urah zaščiteni v stare plinotesne obleke in močnim sprejem za leteče škodljivce. Posprejaš, odrežeš gnezdo (če se le da) v vrečo in na varnem kraju skuriš.
Mesto kjer je bilo gnezdo dobro očistiš in močno posprejaš . No potem jih tam več ni.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
Janez Tratnik
moderator
moderator
Prispevkov: 2740
Pridružen: 7. Avgust 2002, 8:47
Kraj: Dobračeva - Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Janez Tratnik »

Mi smo že to delali s sprejem za lase (lak). Trivremenski TAFT je najboljši. :twisted:

Smo pa to delali z osami. S sršeni še nismo sodelovali.
Lep preostanek dneva vam želim.
Janez Tratnik, GSM: 041 587 444.
______________________________________
Slika
Kot gasilec se rodiš in večno ostaneš!
Gasilce rajši pokličite prehitro kot prepozno!
Uporabniški avatar
himi
Prispevkov: 471
Pridružen: 8. Maj 2005, 14:37
Kraj: Dvorjane
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a himi »

Oskar napisal/-a:Iz prakse lahko zapišem , da kadar se občan obrne na nas, gremo v večernih urah zaščiteni v stare plinotesne obleke in močnim sprejem za leteče škodljivce. Posprejaš, odrežeš gnezdo (če se le da) v vrečo in na varnem kraju skuriš.
Mesto kjer je bilo gnezdo dobro očistiš in močno posprejaš . No potem jih tam več ni.
Popolnoma drži, s tem, da če kraj ni primeren za kurjenje se v vrečo nalije voda in se sršene dobesedno utopi.
Kdor še ni bil v nevarnosti, ne pozna svojega poguma !!!

http://www.gasilcidvorjane.com
Odgovori