SRŠENI???
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
SRŠENI???
Pozdravljeni!
Zanima me kako je z odstranitvijo velikega koša s sršeni izpod strehe na naši hiši. Ali to opravljajo gasilci in kakšna je cena tega? Nisem gasilec, smo iz okolice MB. Prosim za pomoč, ker ne vemo kako se jih naj lotimo!
L.p.
Zanima me kako je z odstranitvijo velikega koša s sršeni izpod strehe na naši hiši. Ali to opravljajo gasilci in kakšna je cena tega? Nisem gasilec, smo iz okolice MB. Prosim za pomoč, ker ne vemo kako se jih naj lotimo!
L.p.
- Oskar
- Naj forumovec 2004

- Prispevkov: 8311
- Pridružen: 8. November 2002, 20:59
- Kraj: Malečnik
- Kontakt:
sršen, če si v občini maribor ti lahko pomagajo poklicni gasilci. Stane nekje blizu 9.000 sit. Za ostale občine in tudi mariborsko pa to opravlja Zavod za zdravstveno varstvo. Njihovega cenika pa ne poznam. Videl sem jih na delu neki dan. kar dobra oprema , zaščitni kombinizoni, škropivo itd...
gasilci imajo obleke , škropiva pa ne , tako da imaš še stroške z škropivom.
lp
gasilci imajo obleke , škropiva pa ne , tako da imaš še stroške z škropivom.
lp
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
- Ndrej
- Prispevkov: 411
- Pridružen: 26. September 2004, 10:38
- GE: PGD Prečna
- Kraj: Prečna, Novo mesto
- Kontakt:
Misliš zavod za zdravstveno varstvoblaz.K napisal/-a:Za zatiranje sršenov in podobne golazni so zadolžene pristojne službe - zavodi za deratizacijo
http://www.zzv-mb.si/webslo/?pid=view_menu&menu_id=5
Lahko pa osja oz. sršenja gnezda tudi zažgeš. Samo tega ti kot gasilec ne bi priporočal, če je to na strehi hiše... Na kakšnem drevesu pa že.
LP, Andrej
Sršeni
Pozdravljeni!
Se strinjam s trditvami Dragom-a. Sršene lahko odstranimo tudi s pomočjo CO2. Pri tem pa je potrebno upoštevati, da ji predhodno ne vznemirimo in da to delamo v času, ko so vsi v notranjosti panja - drugače zna priti do zanimivih situacij.
Drugače jih je možno odstraniti tudi s pomočjo razpršenega curka.
OPOMBA: v praksi uporabljena ena in druga metoda.
Lep dan še naprej!
Martin.
Se strinjam s trditvami Dragom-a. Sršene lahko odstranimo tudi s pomočjo CO2. Pri tem pa je potrebno upoštevati, da ji predhodno ne vznemirimo in da to delamo v času, ko so vsi v notranjosti panja - drugače zna priti do zanimivih situacij.
Drugače jih je možno odstraniti tudi s pomočjo razpršenega curka.
OPOMBA: v praksi uporabljena ena in druga metoda.
Lep dan še naprej!
Martin.
- Janez Tratnik
- moderator

- Prispevkov: 2740
- Pridružen: 7. Avgust 2002, 8:47
- Kraj: Dobračeva - Žiri
- Kontakt:
- Oskar
- Naj forumovec 2004

- Prispevkov: 8311
- Pridružen: 8. November 2002, 20:59
- Kraj: Malečnik
- Kontakt:
Zanimiva debata, ki smo jo že enkrat obdelali ampak nič hudega če ponovimo.
Njaprej CO2
zadeva ni zanesljiva in je bolj začasna "amaterska rešitev" ose in sršeni so nevarni za življenje ljudi, zato jih je potrebno uničiti in istočasno preprečit , da ne naložijo novega gnezda, to pa CO2 ne garantira.
- vodni curek, še nisem poskusil , pa tudi ne bom , je prenevarno za okolico
- tablete , ki jih omenja gobi ne poznam , se pa mi zdijo dobra zadeva . le da traja predolgo, tačas ko deluje lahko že sršen piči otroka in tragedija je blizu.
Iz prakse lahko zapišem , da kadar se občan obrne na nas, gremo v večernih urah zaščiteni v stare plinotesne obleke in močnim sprejem za leteče škodljivce. Posprejaš, odrežeš gnezdo (če se le da) v vrečo in na varnem kraju skuriš.
Mesto kjer je bilo gnezdo dobro očistiš in močno posprejaš . No potem jih tam več ni.
Njaprej CO2
zadeva ni zanesljiva in je bolj začasna "amaterska rešitev" ose in sršeni so nevarni za življenje ljudi, zato jih je potrebno uničiti in istočasno preprečit , da ne naložijo novega gnezda, to pa CO2 ne garantira.
- vodni curek, še nisem poskusil , pa tudi ne bom , je prenevarno za okolico
- tablete , ki jih omenja gobi ne poznam , se pa mi zdijo dobra zadeva . le da traja predolgo, tačas ko deluje lahko že sršen piči otroka in tragedija je blizu.
Iz prakse lahko zapišem , da kadar se občan obrne na nas, gremo v večernih urah zaščiteni v stare plinotesne obleke in močnim sprejem za leteče škodljivce. Posprejaš, odrežeš gnezdo (če se le da) v vrečo in na varnem kraju skuriš.
Mesto kjer je bilo gnezdo dobro očistiš in močno posprejaš . No potem jih tam več ni.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
- Janez Tratnik
- moderator

- Prispevkov: 2740
- Pridružen: 7. Avgust 2002, 8:47
- Kraj: Dobračeva - Žiri
- Kontakt:
Mi smo že to delali s sprejem za lase (lak). Trivremenski TAFT je najboljši.
Smo pa to delali z osami. S sršeni še nismo sodelovali.
Smo pa to delali z osami. S sršeni še nismo sodelovali.
Lep preostanek dneva vam želim.
Janez Tratnik, GSM: 041 587 444.
______________________________________

Kot gasilec se rodiš in večno ostaneš!
Gasilce rajši pokličite prehitro kot prepozno!
Janez Tratnik, GSM: 041 587 444.
______________________________________

Kot gasilec se rodiš in večno ostaneš!
Gasilce rajši pokličite prehitro kot prepozno!
Popolnoma drži, s tem, da če kraj ni primeren za kurjenje se v vrečo nalije voda in se sršene dobesedno utopi.Oskar napisal/-a:Iz prakse lahko zapišem , da kadar se občan obrne na nas, gremo v večernih urah zaščiteni v stare plinotesne obleke in močnim sprejem za leteče škodljivce. Posprejaš, odrežeš gnezdo (če se le da) v vrečo in na varnem kraju skuriš.
Mesto kjer je bilo gnezdo dobro očistiš in močno posprejaš . No potem jih tam več ni.
