Klavniški odpadki kot nevarna snov!

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Uporabniški avatar
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002
Prispevkov: 5098
Pridružen: 28. Avgust 2002, 20:06
Kraj: Lukavci
Kontakt:

Klavniški odpadki kot nevarna snov!

Odgovor Napisal/-a Drago »

Po zanesljivih informacijah se je danes ob 13.54 uri, na cesti Maribor - Gornja Radgona, v bližini Lenarta zgodila prometna nesreča v kateri je bilo udeleženih več vozil. Na srečo se je izšlo brez hujših posledic. Novica, ki bi ne bila vredna odpiranja posebne teme, ker pa je bilo potrebno posredovanje gasilcev, se ji splača malo bolj posvetiti. 8)

- Prvo vprašanje, ki se mi zastavlja je; ali je mogoče klavniške odpadke, ki so se ob nesreči razsuli po okolici, smatrati in obravnavati kot nevarne odpadke oziroma nevarno snov :? :?:

- Drugo vprašanje pa je še bolj problematično; namreč - med prvimi se je znašel na prizorišču nesreče naš "prvi gasilec" (beri: EE osebno) :oops: in zdaj me zanima, zakaj so ga policisti "zaposlili" s pihanjem v "pojočo travico", če pa bi lahko človeka (mogoče) bolj koristno zaposlili. :?

- V kolikor pa je bil voznik Clia z napisom GASILCI udeleženec, (da ne rečem povzročitelj) zadevne nesreče pa mi je enostavno zmanjkalo volje, da bi še nadalje postavljal vprašanja :oops: :roll:.

Bom počakal, če me lahko kdo dopolni (in da se malo razhladi :oops:) :lol: ...sicer pa, vse je dobro, če se dobro konča :roll:

lp DC
Če nimaš ničesar s čimer se lahko izkažeš kot forumovec na GASILCI.ORG - ti nekaj manjka !
_______________________________________

Družba, ki ukroti svoje upornike, si zagotovi mir. Izgubi pa svojo prihodnost! (Anthony de Mello)
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Izgledalo je kar grozno. Najmanj tri osebna vozila so bila poškodovana. Tovorno vozilo, ki je prevažalo v kontejnerju klavniške odpadke pa je bilo totalno uničeno v obcestnem jarku.
Gasilci so morali udeležence z ročnikom izpirati. Zadeva je sila neprijetna pri temperaturi nad 30 stopinj Celzija.
Kaj je vzrok za trčenje ne vem. Naši fantje pravijo , da je bil odeležen rdeči clio z napisom GASILCI na strehi. V bolnico so odpeljali voznika golfa in dva otroka-sopotnika.
Klavniški odpadki pa spadajo v razred 9, vsaj tako je bilo in upam da je še.
Poleg koncesionarja so sodelovali še gasilci PGD Lenart. Cestišče so oprali z novo pridobitvijo GVC 24-80, ki so jo nabavili na JZZPR Maribor.
Upam , da je bilo dovolj vode, da so oprali vso svinjarijo iz ceste. :wink:

Kakšne so možnosti okužbe pri takšni nesreči pa naj napiše nekdo , ki se na te reči bolje spozna.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002
Prispevkov: 5098
Pridružen: 28. Avgust 2002, 20:06
Kraj: Lukavci
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Drago »

Oskar napisal/-a:Gasilci so morali udeležence z ročnikom izpirati.
Oskar: :wink: :lol:

Hvala za dodatne informacije 8). Z ročnikom pa bi jaz (najbolj) "ispiral" povzročitelja nesreče ...za "očiščenje" ostalih pa bi uporabljal vodo, ki priteče iz ročnika... 8) :lol: (malo heca, nooooo :lol:)

lp DC :lol:
Če nimaš ničesar s čimer se lahko izkažeš kot forumovec na GASILCI.ORG - ti nekaj manjka !
_______________________________________

Družba, ki ukroti svoje upornike, si zagotovi mir. Izgubi pa svojo prihodnost! (Anthony de Mello)
Rafter
moderator
moderator
Prispevkov: 2948
Pridružen: 10. Junij 2003, 0:06
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rafter »

Drago napisal/-a:- Po zanesljivih informacijah se je danes ob 13.54 uri, na cesti Maribor - Gornja Radgona, v bližini Lenarta zgodila prometna nesreča v kateri je bilo udeleženih več vozil.
- med prvimi se je znašel na prizorišču nesreče naš "prvi gasilec" (beri: EE osebno)
- V kolikor pa je bil voznik Clia z napisom GASILCI udeleženec,
Bo kar držalo. Danes ob 13.30 sva ga z našim predsednikom videla, ko je na glavnem mariborskem križišču Titova - Ptujska - Tržaška - Prol. brigad pripeljal iz smeri LJ in zavijal desno proti MS. :wink:

Najbolj so mi bile všeč rotacijske lučke na strehi Clia, ker so res nekaj posebnega. Pardon - so bile nekaj posebnega. :twisted:
jdrozg
Prispevkov: 464
Pridružen: 25. Julij 2004, 22:54
Kraj: duplek
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jdrozg »

Je kaj hujšega Cliotu?
Uporabniški avatar
gasilec dejan
Prispevkov: 265
Pridružen: 4. Junij 2005, 22:20
Kraj: Pobrežje-Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gasilec dejan »

Lep pozdrav!
Kaj ima slučajno kdo sliko tega clio-ta? Me prav zanima kak zgleda (ko je celi)
Lep pozdrav Dejan
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
nejč
Prispevkov: 1204
Pridružen: 31. Januar 2005, 18:07
Kraj: Dvorjane
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nejč »

Dejan zelo lep zgleda je 1,6 16V pa rdeče barve je še lepši pa zgleda voznik :D

Je pa res fantje, da živim se vse zgodi :wink:
Rafter
moderator
moderator
Prispevkov: 2948
Pridružen: 10. Junij 2003, 0:06
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rafter »

jdrozg napisal/-a:Je kaj hujšega Cliotu?
Mene je že stisnilo pri srcu, ko sem malo površno prebral Oskarjev tekst:
Oskar napisal/-a:Izgledalo je kar grozno. Naši fantje pravijo, da je bil udeležen rdeči clio z napisom GASILCI na strehi.
saj sem razumel, da je Clio pristal na strehi. Zdaj pa vidim, da ni in da so lučke še cele. :twisted: :twisted: :twisted:
Uporabniški avatar
Pero
Prispevkov: 1091
Pridružen: 17. April 2006, 17:34

Odgovor Napisal/-a Pero »

back to topic:

to bi lahko spadalo pod zdravju skodljive snovi, tako kot medicinski odpadki ?



LP
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Po nekih nepreverjenih informacijah naj bi v tem primeru šlo za prevoz bioloških odpadkov oziroma zmiksanih ostankov hrane. Kontejner in vozilo pa tudi ne bi imelo nobenih tabel.
No smrdelo ja glih tako. :cry:
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
MICKA
Prispevkov: 1928
Pridružen: 31. December 2002, 16:25
Kraj: Slovenski Javornik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MICKA »

Vsi udeleženi ki so bili s temi odpadki politi ali poškropljeni, bi po moje lahko preventivno obiskali zdravnika, saj je bila prisotna kri in druge zadeve.
Smrdeti je moralo pa daleč.
Polovično znanje je nevarnejše od neznanja (bolivijski)

V vsem imenitno bi uspeli, če dvakrat bi lahko začeli (Johann W. Goethe)
Medo

Odgovor Napisal/-a Medo »

Klavniški odpadki zaradi smradu, ki ga povzročajo spadajo v razred 6 strupeno (oz. gabljivo)!
kristijan

Odgovor Napisal/-a kristijan »

zgleda da so gasilci v cliotu nevarni na cesti :D :D :D
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Končno sem dobil verodostojen preverjen podatek o snovi , ki jo je prevažal v kontejnerju tovornjak. Gre za flotat , oziroma mulj od čiščenja odpadnih voda. Pripeljan pa je bil iz mesne industrije v Radgoni.
Snov ne spada med nevarne snovi.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Rafter
moderator
moderator
Prispevkov: 2948
Pridružen: 10. Junij 2003, 0:06
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rafter »

Oskar napisal/-a:Končno sem dobil verodostojen preverjen podatek o snovi , ki jo je prevažal v kontejnerju tovornjak. Gre za flotat , oziroma mulj od čiščenja odpadnih voda. Pripeljan pa je bil iz mesne industrije v Radgoni.
Snov ne spada med nevarne snovi.
Še ena zgodba iz naših vrst:

Kot morda veste, največ turističnih spustov moji vodniki opravijo prav po reki Muri od Sladkega Vrha do Petanjskega mostu, se pravi da tudi skozi Gornjo Radgono. Kak kilometer in pol nižje od radgonskega mostu čez Muro iz desne strani v reko priteče delno reguliran potoček, ki ga je "po naravni poti" samo toliko, da se ga vidi. Tudi čez vikende, ko opravimo večino spustov, potoček teče malo-po-malo.

Čisto druga stvar pa je ob delovnih dneh - takrat je potoček konkretno večji - in rdeče barve. Po pripovedovanju domačinov namreč v klavnici MIR-a perejo tla in stene v prostorih, kjer koljejo, z visokim pritiskom in ta voda bi naj po tem potočku tekla direkt v Muro. Ali je to res ali ne, ne morem soditi. Ni pa razloga, da jim ne bi verjel. :?

Vem pa, da je ob tistih dneh pri izlivu potočka v Muro vedno vsaj pet, če ne celo več ribičev, ki pravijo, da ta voda privabi ščuke in ostale predatorje in da takrat ribe grizejo kot nore. :? :? :?

Ali so ribe potem užitne ali pa ne, vam prepuščam v lastno presojo.
Odgovori