PREZRAČEVALNIK
Moderator: Janez Tratnik
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
No tako danes smo preiskusili prezračevalnik.
Zadimili smo garažo 9 X 9 X 3.5m=283,5 m2. Odprli smo vhodna vrata,ter prezračevalnik postalili cca. 3m od vrat,nato pa še odprli sekcijske vrata cca. 30cm.
Prezračevalnik je izpihal celotno garažo v 7 minutah, tko da njegova kapiciteta pihanja bila približno 40 m2/min.Oglejte si video (spet) z Realplayer-em.
Zadimili smo garažo 9 X 9 X 3.5m=283,5 m2. Odprli smo vhodna vrata,ter prezračevalnik postalili cca. 3m od vrat,nato pa še odprli sekcijske vrata cca. 30cm.
Prezračevalnik je izpihal celotno garažo v 7 minutah, tko da njegova kapiciteta pihanja bila približno 40 m2/min.Oglejte si video (spet) z Realplayer-em.
- Priponke
-
- Prezracevalnik 1.rar
- (232.72 KiB) Prenešeno 304 krat
Vse, česar popolnoma ne obvladamo, je nevarno. In to, kar obvladamo, je še nevarnejše; potem postanemo lahkomiselni.
Pavel Razboršek
Pavel Razboršek
Še en video
- Priponke
-
- Prezracevalnik 2.rar
- (188.51 KiB) Prenešeno 197 krat
Vse, česar popolnoma ne obvladamo, je nevarno. In to, kar obvladamo, je še nevarnejše; potem postanemo lahkomiselni.
Pavel Razboršek
Pavel Razboršek
Pa še en

- Priponke
-
- Prezracevalnik 3.rar
- (241.95 KiB) Prenešeno 183 krat
Vse, česar popolnoma ne obvladamo, je nevarno. In to, kar obvladamo, je še nevarnejše; potem postanemo lahkomiselni.
Pavel Razboršek
Pavel Razboršek
Za obrate nisem prepričan nekje med 2000-4000 obr/min lahko pa ti povem da sem danes opravil meritve količine zraka ki pa znašajo.
3250m3/h se pravi 54,2m3/min
Vem pa da ostali prezračevalniki imajo veliko več m3/min,ker pa ima motor
premajhno moč pa je to kar piše zgoraj.Mogoče bi dosegel še več če spremenim kot lopatic.
3250m3/h se pravi 54,2m3/min
Vem pa da ostali prezračevalniki imajo veliko več m3/min,ker pa ima motor
premajhno moč pa je to kar piše zgoraj.Mogoče bi dosegel še več če spremenim kot lopatic.
Vse, česar popolnoma ne obvladamo, je nevarno. In to, kar obvladamo, je še nevarnejše; potem postanemo lahkomiselni.
Pavel Razboršek
Pavel Razboršek
- Denis
- Prispevkov: 853
- Pridružen: 11. Avgust 2003, 1:12
- Kraj: Vrbje - Spodnja savinjska dolina
- Kontakt:
Hondin motor z 5 konjev pride okoli 100.000, pa vetrnica okol 20.000 pa material za ogrodje doma pobereš al pa pr sosedu pa imaš prezračevalnik za 120.000 Sit, in tako privračuješ 400.000 Sit.
Razby med motorjem in vetrnico so kakšna razbremenilna telesa ? ker pomoje ne moreš veternico direktno pritrditi na motor, ker bi bil motor preveč obremenjen predvsem pri zagonu.
Razby med motorjem in vetrnico so kakšna razbremenilna telesa ? ker pomoje ne moreš veternico direktno pritrditi na motor, ker bi bil motor preveč obremenjen predvsem pri zagonu.
Ta hudi PGD VRBJE.
Evo spet je ratal en podvig in sicer nov prezračevalnik.
Slike si lahko ogledate v galeriji. http://www.gasilci.org/galerija/main.ph ... mId=111911
Sicer je zato zaslužen moj brat PETER RAZBORŠEK.
lahko pa vam podam nekaj tehničnih podatkov:
motor 1 cilinder 4 taktniOHV Honda g-200
moč 5,5 km
premer 500 mm
izpih 36.000m3/h=55.000m3/h pri 2700obr/min
teža 27 kg
rezervoar za gorivo 3,1 l za 120 minut pri polnem plinu
Slike si lahko ogledate v galeriji. http://www.gasilci.org/galerija/main.ph ... mId=111911
Sicer je zato zaslužen moj brat PETER RAZBORŠEK.
lahko pa vam podam nekaj tehničnih podatkov:
motor 1 cilinder 4 taktniOHV Honda g-200
moč 5,5 km
premer 500 mm
izpih 36.000m3/h=55.000m3/h pri 2700obr/min
teža 27 kg
rezervoar za gorivo 3,1 l za 120 minut pri polnem plinu
Vse, česar popolnoma ne obvladamo, je nevarno. In to, kar obvladamo, je še nevarnejše; potem postanemo lahkomiselni.
Pavel Razboršek
Pavel Razboršek

