PREZRAČEVALNIK

Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Uporabniški avatar
Razby
Prispevkov: 540
Pridružen: 3. November 2003, 12:18
Kraj: Brezje na Gorenskem
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Razby »

No tako danes smo preiskusili prezračevalnik.
Zadimili smo garažo 9 X 9 X 3.5m=283,5 m2. Odprli smo vhodna vrata,ter prezračevalnik postalili cca. 3m od vrat,nato pa še odprli sekcijske vrata cca. 30cm.
Prezračevalnik je izpihal celotno garažo v 7 minutah, tko da njegova kapiciteta pihanja bila približno 40 m2/min.Oglejte si video (spet) z Realplayer-em.
Priponke
Prezracevalnik 1.rar
(232.72 KiB) Prenešeno 304 krat
Vse, česar popolnoma ne obvladamo, je nevarno. In to, kar obvladamo, je še nevarnejše; potem postanemo lahkomiselni.

Pavel Razboršek
Uporabniški avatar
Razby
Prispevkov: 540
Pridružen: 3. November 2003, 12:18
Kraj: Brezje na Gorenskem
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Razby »

Še en video
Priponke
Prezracevalnik 2.rar
(188.51 KiB) Prenešeno 197 krat
Vse, česar popolnoma ne obvladamo, je nevarno. In to, kar obvladamo, je še nevarnejše; potem postanemo lahkomiselni.

Pavel Razboršek
Uporabniški avatar
Razby
Prispevkov: 540
Pridružen: 3. November 2003, 12:18
Kraj: Brezje na Gorenskem
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Razby »

Pa še en :lol: :lol:
Priponke
Prezracevalnik 3.rar
(241.95 KiB) Prenešeno 183 krat
Vse, česar popolnoma ne obvladamo, je nevarno. In to, kar obvladamo, je še nevarnejše; potem postanemo lahkomiselni.

Pavel Razboršek
Uporabniški avatar
Denis
Prispevkov: 853
Pridružen: 11. Avgust 2003, 1:12
Kraj: Vrbje - Spodnja savinjska dolina
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Denis »

No ja ni slabo glede na to kakšno moč motorja vsebuje prezračevalnik nekje 10 manj zraka spodrine kot rosenbauer fangery. Razby mogoče veš koliko obratov na minuto premore.
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabniški avatar
Razby
Prispevkov: 540
Pridružen: 3. November 2003, 12:18
Kraj: Brezje na Gorenskem
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Razby »

Za obrate nisem prepričan nekje med 2000-4000 obr/min lahko pa ti povem da sem danes opravil meritve količine zraka ki pa znašajo.
3250m3/h se pravi 54,2m3/min
Vem pa da ostali prezračevalniki imajo veliko več m3/min,ker pa ima motor
premajhno moč pa je to kar piše zgoraj.Mogoče bi dosegel še več če spremenim kot lopatic.
Vse, česar popolnoma ne obvladamo, je nevarno. In to, kar obvladamo, je še nevarnejše; potem postanemo lahkomiselni.

Pavel Razboršek
Uporabniški avatar
binep
Prispevkov: 556
Pridružen: 1. September 2002, 23:55
Kraj: Podnart
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a binep »

Evo Razby naše podatke za katere si spraševal

34000 m3/h oziroma
566 m3/min

Gre pa za prezračevalnik Rosenbauer turboventilator Fanergy 566

lp

Bine
Uporabniški avatar
Denis
Prispevkov: 853
Pridružen: 11. Avgust 2003, 1:12
Kraj: Vrbje - Spodnja savinjska dolina
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Denis »

Hondin motor z 5 konjev pride okoli 100.000, pa vetrnica okol 20.000 pa material za ogrodje doma pobereš al pa pr sosedu pa imaš prezračevalnik za 120.000 Sit, in tako privračuješ 400.000 Sit.

Razby med motorjem in vetrnico so kakšna razbremenilna telesa ? ker pomoje ne moreš veternico direktno pritrditi na motor, ker bi bil motor preveč obremenjen predvsem pri zagonu.
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabniški avatar
Razby
Prispevkov: 540
Pridružen: 3. November 2003, 12:18
Kraj: Brezje na Gorenskem
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Razby »

Veternica je direktno pritrjena na os motorja in ni nobenih težav pri zagonu.
Vse, česar popolnoma ne obvladamo, je nevarno. In to, kar obvladamo, je še nevarnejše; potem postanemo lahkomiselni.

Pavel Razboršek
Uporabniški avatar
Denis
Prispevkov: 853
Pridružen: 11. Avgust 2003, 1:12
Kraj: Vrbje - Spodnja savinjska dolina
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Denis »

Razby še eno vprašanje kakšen je material iz katere je izdelana veternica ?
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabniški avatar
Razby
Prispevkov: 540
Pridružen: 3. November 2003, 12:18
Kraj: Brezje na Gorenskem
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Razby »

Iz umetne mase (plastika) na drugem,ki je v izdelavi pa Aluminij.
Vse, česar popolnoma ne obvladamo, je nevarno. In to, kar obvladamo, je še nevarnejše; potem postanemo lahkomiselni.

Pavel Razboršek
Uporabniški avatar
Dejan Z.
Prispevkov: 234
Pridružen: 23. Maj 2005, 21:37
GE: Stojnci
Kraj: Stojnci

Odgovor Napisal/-a Dejan Z. »

Super iznajdba ČESTITAM. Zanima me pa nekaj, ko ste delali test je bil mogoče kdo v garaži seveda z IDA ? Aja z čem ste zadimili prostor?
Brez gasilcev res ne gre
Slika
Uporabniški avatar
Razby
Prispevkov: 540
Pridružen: 3. November 2003, 12:18
Kraj: Brezje na Gorenskem
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Razby »

Dejan Z
Zadimili smo prostor z dimotvorcem, seveda se lahko notri sprehajaš po mili volji, ker ni škodliv.Podoben dim uporabljajo na Ig-u in v marsikateri discoteki.
Vse, česar popolnoma ne obvladamo, je nevarno. In to, kar obvladamo, je še nevarnejše; potem postanemo lahkomiselni.

Pavel Razboršek
Uporabniški avatar
Razby
Prispevkov: 540
Pridružen: 3. November 2003, 12:18
Kraj: Brezje na Gorenskem
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Razby »

Evo spet je ratal en podvig in sicer nov prezračevalnik.
Slike si lahko ogledate v galeriji. http://www.gasilci.org/galerija/main.ph ... mId=111911
Sicer je zato zaslužen moj brat PETER RAZBORŠEK.
lahko pa vam podam nekaj tehničnih podatkov:
motor 1 cilinder 4 taktniOHV Honda g-200
moč 5,5 km
premer 500 mm
izpih 36.000m3/h=55.000m3/h pri 2700obr/min
teža 27 kg
rezervoar za gorivo 3,1 l za 120 minut pri polnem plinu
Vse, česar popolnoma ne obvladamo, je nevarno. In to, kar obvladamo, je še nevarnejše; potem postanemo lahkomiselni.

Pavel Razboršek
Uporabniški avatar
Razby
Prispevkov: 540
Pridružen: 3. November 2003, 12:18
Kraj: Brezje na Gorenskem
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Razby »

No pa še en primer med prvim in drugim prezračevalnikom.
Oglejte si slikco.
Priponke
14072007095.jpg
Vse, česar popolnoma ne obvladamo, je nevarno. In to, kar obvladamo, je še nevarnejše; potem postanemo lahkomiselni.

Pavel Razboršek
Rafter
moderator
moderator
Prispevkov: 2948
Pridružen: 10. Junij 2003, 0:06
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rafter »

Razborški ste zakon. =D> =D> =D>

Dajta si še neko tako mašino izmislit, da bomo na Dravi, na Lentu imeli divjo vodo. :twisted:
Odgovori