Dnevi zaščite in reševanja 2005 v Mariboru

Tečaji, vaje, šola ...
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Odgovori
Uporabniški avatar
Denis
Prispevkov: 853
Pridružen: 11. Avgust 2003, 1:12
Kraj: Vrbje - Spodnja savinjska dolina
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Denis »

No tudi jaz sem si vajo ogledal in tudi nekaj posnemal. Vaja zelo zanimiva in zahtevna res se je pokazalo timsko delo seveda z nekaj napakam. Kar se tiče pa raztavnih prostorov nisem glih zadovoljen z prikazanim sem mislil da bo bolj obširno, predvsem me je motila prisotnost vojske.
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabniški avatar
Tomkat
Prispevkov: 1870
Pridružen: 4. Marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas
Kraj: Celje - Škofja vas

Odgovor Napisal/-a Tomkat »

No ja, razstavni prostori so kakršni so glede na konfiguracijo terena lahko (mestno jedro). Edino to je mogoče moteče, da je zadeva nekoliko raztresena po mestu in je malo več sprehoda med "štanti".

Kar se pa tiče vaje je pa moje skromno mnenje:
Dobra predpostavka, ideja. Tudi delovanje služb prvih posredovalcev je bilo na oko dobro in usklajeno. Predvsem pa za opazovalca zaradi množičnosti zanimivo.
Edino kar me je resnično motilo je bilo varovanje. Ogromno število "firbcev" se je veselo prosto sprehajalo po lokaciji intervencije in verjamem da tudi motilo ekipe na terenu. Sicer ne vem kako so si načrtovalci to zamislili, po mojem bi morala nekoliko bolj odločno nastopiti Policija. Verjetno je kaj o tem bilo rečeno na analizi, če je kdo iz MB konca prisostvoval se nebi branil kakšnih zaključkov.
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
jdrozg
Prispevkov: 464
Pridružen: 25. Julij 2004, 22:54
Kraj: duplek
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jdrozg »

Saj je bilo lepo nisem pa zasledil, da bi preizkusili kako se obnaša naše orodje za reševanje v prometnih nesrečah na vagonu? Po moje bi bilo pestro in zanimivo?
Priponke
DSC03145.JPG
DSC03228.JPG
DSC03162.JPG
jdrozg
Prispevkov: 464
Pridružen: 25. Julij 2004, 22:54
Kraj: duplek
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jdrozg »

Da nebi kdo mislil da je tretja slika simulacija. Lokomotivo je petarda res zakurila.
Uporabniški avatar
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006
Prispevkov: 4608
Pridružen: 21. Avgust 2003, 10:38
Kraj: Topole
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Janez Koncilija »

Matej B. napisal/-a:Še nekaj malega tukaj, sicer pa je bilo zelo veliko forumovcev tam z digitalci in upam do nov album nastal v Galeriji.
Ne vprašaj, slik ko toče, rdeča jakna je pomagala :lol: :wink: .

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabniški avatar
Peter
Upravnik
Upravnik
Prispevkov: 4829
Pridružen: 5. Julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica
Kraj: Breznica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Peter »

Upam, da ne boste iz foruma naredili galerije, zato vas prosim, da slike objavite v Galeriji. Žal je bil včeraj na našem koncu ADSL-ski mrk, zato nisem mogel naložiti slik, jih bom pa danes. Slike objavite tukaj. Vsak naj doda svoj podalbum, da ne bo zmešnjave.
Uporabniški avatar
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org
Prispevkov: 1865
Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
Kraj: smokuč

Odgovor Napisal/-a Milan Dubravac »

Ja no vaja je uspela (kot vedno).
Moti me, ker je koncept na vsaki državni vaji isti. Pokazati čimveč različnih struktur zaščite in reševanja ob istem času. To se mi ne zdi dobro, ker v realni situaciji pač to nikakor ne bi bila prava dinamika dogodkov. No malo smo to ustaljeno prakso prekinili na državni vaji požar 2005 na Bledu letos maja, ker smo nekateri (pa ne samo gasilci) malo bolj na trdnih tleh.
Osnovni namen vaje je bil kot sem bil informiran preveriti množično reševanje ponesrečencev ob takih dogodkih in sam sistem dela. V osnovi je bilo poskrbljeno za vse, tudi psihološka pomoč, zbiranje informacij o žrtvah, pogrešanih, poškodovanih... Ta del nismo mogli dobro spremljati, me pa zanima kako bi to potekalo, če bi bilo zares. Mislim, da se te službe niso sposobne tako hitro organizirati, kot je bilo to na vaji.
Motilo me je, da so bili gasilci na sceni kar nekaj minut prej kot reševalne službe, kar v realni situaciji ne bi bilo res, sploh ne v tako urbani sredini kot je Maribor.
Začetek vaje je bil naznanjen s pokom, kar ni bilo po scenariju. Po scenariju pride do nesreče in požara plina, kasneje pa do BLEVE efekta. Pri plinu(TNP) je to nekje po 5-7 minutah. Ne vem zakaj potem 4 eksplozije v bližini cisterne??
Lahko bi prišlo samo do uhajanja in potem eksplozije plina v okolici, ampak v scenariju ni bilo tako napisano. Če bi plin uhajal bi se ga večina razširila na nasprotno stran in na travnik, kjer so bili šotori, kar bi popolnoma spremenilo koncept posredovanja, saj postavitvena površina ne bi bila možna na travniku zadaj.

Mogoče sem malo preveč kritičen ampak jaz vajo gledam z drugačnimi očmi.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabniški avatar
rojniki
Prispevkov: 13
Pridružen: 13. Oktober 2005, 20:38
Kraj: Škofja vas

Odgovor Napisal/-a rojniki »

res vaja je bila zakon...no lahko bi jo naredili kje drugje ker tle ko je bila vaja je bilo preveč vse skupaj stisnjeno.drgač pa še več takih :D
Priponke
Slika(252).jpg
Slika(244).jpg
Slika(250).jpg
Uporabniški avatar
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006
Prispevkov: 4608
Pridružen: 21. Avgust 2003, 10:38
Kraj: Topole
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Janez Koncilija »

No, pravkar urejam album, osebno mi je bila vaja všeč, o posameznih napakah ne bi, ker bi jih bilo ob realnem posredovanju zagotovo več, res pa je, da sem bil večidel vaje prisoten na peronu, kjer se je izvajalo reševanje iz vagonov, kjer pa je delo med medicinskimi ekipami in gasilci potekalo zelo usklajeno.

Res pa je, kar pravi Milan, vseh služb, ki so bile na mestu nikakor ni možno aktivirati v tako kratkem času, tako, da bi se zadeve okrog oskrbe poškodovanih morale več ali manj odvijati kar na travniku, da o identifikaciji trupel in psihološki pomoči ne govorim.

Se je pa videlo, da se Bogataju kar samo smeje, vendar, ker je tokrat končno pohvalil gasilce kot temelj zaščite in reševanja, naj mu bo.

Imel sem hudega konkuretna pri dokumentiranju, saj mi je Peter ves čas stal za ritjo, ampak nekj slikc pa mislim, da je kar uspelo, kar si lahko ogledate na

http://www.pgd-topole.si/galerija/thumb ... ?album=177

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabniški avatar
Alex74
Prispevkov: 549
Pridružen: 12. Februar 2003, 16:40
GE: PGD Ravne na Kor.
Kraj: Prevalje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Alex74 »

Juh...

Mogoče kdo ve, kakšno tekmovanje bo to jutri v dvorani Tabor?

Bye
A. 8)
Uporabniški avatar
gobi
Prispevkov: 2215
Pridružen: 14. November 2004, 19:04
Kraj: Wajdušna-Ajdovščina-sin burje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gobi »

Kaj bi pomenila ta kratica :?:
(javna gasilska služba :?: )
Priponke
Picture%20074.jpg
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabniški avatar
Martin P.
Prispevkov: 878
Pridružen: 11. Oktober 2004, 22:02
Kraj: Meljski hrib
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Martin P. »

Gobi, to pomeni Javna Gasilska Služba, kot si že rekel!

LP,
Martin Plavec
Uporabniški avatar
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002
Prispevkov: 5098
Pridružen: 28. Avgust 2002, 20:06
Kraj: Lukavci
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Drago »

Ja, pbb me je "ulovil" v objektiv v družbi moje mame :lol: ...sam bom sicer moje fotke tudi objavil v galeriji, eno pa naj mi bo dovoljeno objaviti tukaj. :wink:

lp DC :smoke:
Priponke
...pozneje je doktorica ugotovila, da je mrtev..:)
...pozneje je doktorica ugotovila, da je mrtev..:)
Če nimaš ničesar s čimer se lahko izkažeš kot forumovec na GASILCI.ORG - ti nekaj manjka !
_______________________________________

Družba, ki ukroti svoje upornike, si zagotovi mir. Izgubi pa svojo prihodnost! (Anthony de Mello)
Uporabniški avatar
pbb
Prispevkov: 670
Pridružen: 6. Februar 2005, 18:20

Odgovor Napisal/-a pbb »

Alex74 napisal/-a:Juh...

Mogoče kdo ve, kakšno tekmovanje bo to jutri v dvorani Tabor?

Bye
A. 8)
http://www.gasilec.net/ul-priloge/DOPIS ... 202005.doc
če te je strah, delaj tisto česar te je strah !
Uporabniški avatar
Alex74
Prispevkov: 549
Pridružen: 12. Februar 2003, 16:40
GE: PGD Ravne na Kor.
Kraj: Prevalje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Alex74 »

pbb napisal/-a:
Alex74 napisal/-a:Juh...

Mogoče kdo ve, kakšno tekmovanje bo to jutri v dvorani Tabor?

Bye
A. 8)
http://www.gasilec.net/ul-priloge/DOPIS ... 202005.doc
Hvala. :mrgreen:
Odgovori