Gostovanje spletnih strani društev

Uporaba informatike v gasilstvu

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Ali bi s spletnimi stranmi vašega društva gostovali na Gasilci.org?

Da
120
59%
Ne
15
7%
Mogoče
30
15%
Samo, če bi bila ponudba zelo ugodna
39
19%
 
Skupaj glasov: 204

Daly
Prispevkov: 4
Pridružen: 15. April 2004, 23:48
Kraj: prejnuta

login strani...

Odgovor Napisal/-a Daly »

registriral sem domeno pri arnesu, čez dva dni sem hotel logirati stran vendar jo ni bilo mogoče prikazati- od arnesa sem dobil odgovor.

(Do težave je verjetno prišlo, ker ste sporočilo o izbrani domeni dobili
šele potem, ko je ta že bila vpisana na Arnesu.)

kaj lahko storim da bom stran lahko logiral
cvetka

domena

Odgovor Napisal/-a cvetka »

Pozdravljeni!

Zanima me, če se da tudi pri vas dobiti domeno, ali jo moramo drugje registrirati, kot npr pri Arnesu ali kje drugje?

In če je gostovanje že zacelo delovati oziroma kdaj bo?

Hvala za odgovore!
Uporabniški avatar
Peter
Upravnik
Upravnik
Prispevkov: 4829
Pridružen: 5. Julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica
Kraj: Breznica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Peter »

Domeno .si lahko registrirate pri registrarjih, ki so objavljeni na Arnesovem spletišču, ostale domene (.com, .org, .net itd.) pa pri vseh registrarjih. Pri tem je treba poudariti, da je registracija svetovnih domen cenejša od domačih.

Gostovanje že deluje.
peters
Prispevkov: 89
Pridružen: 1. Junij 2005, 22:18
Kraj: Cerkvenjak
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a peters »

Pozdravljen

Zanima me kako lahko vstavim ikono pred povezavo spletne strani.Npr.
--ikona--http://www.naslov spletne strani.

Gostovanje na strežnikih za GD so cene zelo ugodne.

Ali podpira Front Page?Ali je Linux ali Windovs operacijski sistem na strežniku.
VSI ZA ENEGA,EDEN ZA VSE!
go_kyu
Prispevkov: 87
Pridružen: 18. Oktober 2004, 14:54
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a go_kyu »

peters napisal/-a:Pozdravljen

Zanima me kako lahko vstavim ikono pred povezavo spletne strani.Npr.
--ikona--http://www.naslov spletne strani.
<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico">

Aja to das med <head></head>

Seveda potrebujes majhno ikono favicon.ico pri cemer je favicon tvoja slikca.. pac shranis jpg kot ico.. za kaj vec pa pm ce rabis.
Gasilci smo in pogasimo vse kar je v ognju... :)
peters
Prispevkov: 89
Pridružen: 1. Junij 2005, 22:18
Kraj: Cerkvenjak
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a peters »

Hvala go_kyu za hiter odgovor in pomoč. Koliko pikslov je lahko velika ikona ali jpg. slika?
VSI ZA ENEGA,EDEN ZA VSE!
Uporabniški avatar
Martin P.
Prispevkov: 878
Pridružen: 11. Oktober 2004, 22:02
Kraj: Meljski hrib
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Martin P. »

Jaz imam 100×75, pa je dovolj :wink: . Lahko je tudi večja, ampak mislim, da ti bo dalj časa uploadalo na strežnik :roll: .
dive1
Prispevkov: 61
Pridružen: 16. Januar 2006, 17:39

Odgovor Napisal/-a dive1 »

Fantje, mam drugačen predlog! :D

Ker se mi zdi cena gostovanja 2200 na mesec kar velika, vam predlagam da si pogledate ponudbo kje drugje na spletu! Pa ne pri naišh ponudnikih (siol,...).

http://www.cleverdot.com ponuja svoj paket storitev identičen paketu št.2 pri gasilci.org, no ja v ceni je razlika. :!:

30$ z domeno :lol: pri cleverdot proti tej ponudbi ki znaša cca 25000 sit. :shock:

Vsi upravljalci te strani in strežnika, denar je pri nas gasilcih nekaj, česar se ne "meče" stran.

Ponudba je ponudba, brez zamere...
:oops:
Uporabniški avatar
Pero
Prispevkov: 1091
Pridružen: 17. April 2006, 17:34

Odgovor Napisal/-a Pero »

ok ka sm jaz narobe vido al so drugi narobe prebrali
na http://www.gasilci.org/gostovanje/index.html pise da 1000 LETNO?
ne msecesno ...


ker 1000 oz 2200 sit na leto ni nic za php&mysql server fantje
to je skor zastojn :roll:
joejoe
Prispevkov: 125
Pridružen: 3. November 2003, 20:55
GE: PGD Kozarje

Odgovor Napisal/-a joejoe »

ker 1000 oz 2200 sit na leto ni nic za php&mysql server fantje
to je skor zastojn
Jst bi upal domnevat, da je to cena za mesecni najem pri placilu za celo leto hkrati.

Torej mali paket: 12.000SIT za celo leto.

Peter:
Kako pa je s prehodom med paketi, ce presezes promet v kakem mesecu? Je prehod avtomatski oz. so pri tem kaki penali?

Je moznost gostovanja z vecimi mail naslovi za domeno? Je moznost imet za mail preusmeritev na svoj streznik (posledicno vecje stevilo email naslovov)?

Vnaprej hvala za odgovore.

LP
JJ
Uporabniški avatar
Peter
Upravnik
Upravnik
Prispevkov: 4829
Pridružen: 5. Julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica
Kraj: Breznica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Peter »

Plačilo je letno, plačaš za celo leto. Sicer pa dobro razmišljaš. :D

Ni penalov za prekoračitev in vse se da urediti.

E-pošto je možno preusmeriti, lahko pa se spremeni tudi MX vpis.
zibko
Prispevkov: 209
Pridružen: 28. Februar 2006, 0:13
Kraj: Dvor pri Polhovem Gradcu
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zibko »

Pero napisal/-a:ker 1000 oz 2200 sit na leto ni nic za php&mysql server fantje
to je skor zastojn :roll:
cena je povsem konkurenčna in kar za to ponujajo je sprejemljivo
Uporabniški avatar
Ndrej
Prispevkov: 411
Pridružen: 26. September 2004, 10:38
GE: PGD Prečna
Kraj: Prečna, Novo mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ndrej »

Za slovenske razmere na trgu je to vsekakor dobra ponudba (čeprav se najdejo tudi cenejše npr.: http://www.hitrost.com/)
Uporabniški avatar
pilot
Prispevkov: 296
Pridružen: 8. Februar 2006, 17:31

Odgovor Napisal/-a pilot »

Mene pa zanima koliko prostora imate zakupljenega po društvih za spletno stran, ter kakšno imate kaj zasedenost prostora?
Kdor živi od meča bo z mečem pokončan.
Uporabniški avatar
Franci
Prispevkov: 1658
Pridružen: 27. Junij 2005, 10:45
Kraj: Velike Lašče
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Franci »

Evo nekaj podatkov za našo stran http://www.pgd-velikelasce.si:

Poraba prostora na disku: 49.39 Megabajtov
SQL raba diska: 0 Megabajtov
Disk na voljo: 150.61 Megabajtov
Pretok podatkov (tekoci mesec): 152.46 Megabajtov
Email racuni: 1 / 3
Email preusmeritve: 0
Avto odzivnik: 1
Mailing Liste: 0 / 0
Email filtri: 0
Ftp racuni: 1 / 1

Mislim da smo enu mal iz teme. :oops:
Stati inu obstati. /Trubar/
Odgovori