Zgodovinska gasilska vozila

Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Uporabniški avatar
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003
Prispevkov: 4959
Pridružen: 23. September 2002, 10:37
Kraj: Volčja Draga
Kontakt:

Zgodovinska gasilska vozila

Odgovor Napisal/-a Mitja Gregorič »

Pred časom sem med naletel na zelo zanimivo stran o starejših gasilskih vozilili nad 30 let ki so še vedno registrirana in v voznem stanju nekatera izmed njih še vedno služijo svojemu namenu. v prvih operativnih vrstah :wink: Na strani http://www.historical-fire-engines.com si lahko ogledate galerije z slikami in podatki o teh vozilih....pod rubriko Slovenija sta zaenkrat le dve vozili .Ker se vSoveniji nahaja še veliko tovrstnih vozil (operativna in stara nad 30 let) vas vabim da jih poslikate (slikajte samo vozilo -po vzoru slik v galeriji :!: ) ter skupaj z navedenimi podatki pošljete na tale naslov čez neka dni bo tudi vaše vozilo na teh straneh .Jaz sem to že storil ko sem Dragotovo mrcino "krinco" kot prvo poslal in otvoril poglavje Slovenija,sledil je Novogoriški Fiat 662 te dni pa jim pošljem našega Unimoga 404 ,Uaz-a,Tamiča,....


http://www.historical-fire-engines.com/ ... age_id=948
Skratka več kot jih bo in bolj kot bojo različni bolje bo!


Svojevrsten pristop za promocijo gasilstva na Slovenskem.... in v Evropi :wink:


LP


Zahtevani podatki se pošljejo na naslov : info@historical-fire-engines.com
Podatki morajo vsebovati!!!


1.Chassis type: (model-znamka)
2.Body Work: (nadgradnja)
3.Tecnical details: (teh.podatki)
4.Veichle registraton number: (registrska številka vozila npr GO-s2-080)
5.Year put into service: (letnica začetka uporabe)
6.Fire Brigade: (gasilska brigada ali društvo -
7.Owner: (lastnik)
8.Photographer: (slikal fotografijo)
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabniški avatar
SAKI
Prispevkov: 927
Pridružen: 16. Maj 2004, 20:43
Kraj: PGD ZAGORJE-mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SAKI »

Bravo Mitja =D>

O tem bom obvestil ICO-ta, ki ureja našo spletno stran, da pošlje na ta naslov KOMBINRKO TAM 5500, ki je letnik 1971, in še vedno 100% delujoča :wink:

Lp

Borut Satler
IZKORISTI, A NIKDAR NE IZKORIŠČAJ!

Lp

Borut Satler
Uporabniški avatar
Martina
Prispevkov: 911
Pridružen: 26. November 2003, 21:31
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Martina »

ojla :)

čeprav smo majhen narod... nas je povsod dovolj :D

Lp
Vaja dela mojstra, če mojster dela vaje! :)
Uporabniški avatar
MarkoSimšič
Prispevkov: 541
Pridružen: 13. September 2003, 20:33
Kraj: Planina

Odgovor Napisal/-a MarkoSimšič »

Tole "vozilo" sicer ni več v uporabi je pa vseeno zanimivo. :lol: :lol: Imajo pa ga v muzeju v Pragi, kdaj pa so ga imeli v "operativi" pa ne vem.
Glede na opremljenost bi rekel, da je šlo za vozilo napadalcev.
Priponke
Praga 160.jpg
Audiatur et altera pars! (Naj sišimo še drugo mnenje!) latinski
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Mene pa zanima , ali imajo dovolj prostora na tem portalu , če pošljemo slovenci vsa vozila starejša od 30 let. !? :shock: :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
mailo
moderator
moderator
Prispevkov: 274
Pridružen: 4. September 2003, 14:26
Kraj: Dobračeva

Odgovor Napisal/-a mailo »

Še par let pa bo na tej strani tudi dobračevski Tam 190 :)
Naj bo ogenj naš prijatelj!
Uporabniški avatar
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002
Prispevkov: 5098
Pridružen: 28. Avgust 2002, 20:06
Kraj: Lukavci
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Drago »

Jih imamo v naši zvezi še (najmanj) 8 kom. Takoj za "Krtinco" je "Legenda" iz Kranjske gore na vrsti :wink: :lol:.

lp DC :smoke:
Če nimaš ničesar s čimer se lahko izkažeš kot forumovec na GASILCI.ORG - ti nekaj manjka !
_______________________________________

Družba, ki ukroti svoje upornike, si zagotovi mir. Izgubi pa svojo prihodnost! (Anthony de Mello)
Uporabniški avatar
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003
Prispevkov: 4959
Pridružen: 23. September 2002, 10:37
Kraj: Volčja Draga
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mitja Gregorič »

Nič Bat prostora je menda dovolj.....


Jih je treba kar bombardirat z našimi aktivnimi veterani... :twisted:

Teh v naši lepi ne manjka ker je zbirka zelo pestra in bogata pa tudi "modeli" so še dokaj nepoznani in se šele uveljavljajo.... :twisted: :twisted:



Kar korajžno jih zasujte z slikami in podatki (po zgornjem vzorcu)

Naj bo "naša ponudba" bogata!!!!

:twisted:
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabniški avatar
Alex74
Prispevkov: 549
Pridružen: 12. Februar 2003, 16:40
GE: PGD Ravne na Kor.
Kraj: Prevalje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Alex74 »

Hudika...

Moram preverit prometno od našega GVC 16/25 - "TAM 125 T10".
Ga bo potrebno že tudi počasi šteti med veterane. Letnica je okoli 1975?!

Če je "ta pravi" za objavo, bo v kratkem gor... Če ni, bo pa kakšno leto počalal. 8)

Aja... Un bicikel v Pragi je ta pravi!!! :lol:
Uporabniški avatar
SAKI
Prispevkov: 927
Pridružen: 16. Maj 2004, 20:43
Kraj: PGD ZAGORJE-mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SAKI »

Alex74 napisal/-a: Letnica je okoli 1975?!Če je "ta pravi" za objavo, bo v kratkem gor... Če ni, bo pa kakšno leto počalal.
Dopolnjenih 30. let :wink:

Lp

Borut Satler
IZKORISTI, A NIKDAR NE IZKORIŠČAJ!

Lp

Borut Satler
Uporabniški avatar
SAKI
Prispevkov: 927
Pridružen: 16. Maj 2004, 20:43
Kraj: PGD ZAGORJE-mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SAKI »

Tako jaz sem organiziral zadevo, in pridobil vse ustrezne podatke, Nejc Satler je našo veteranko poslikal, ICO pa bo to jutri zjutraj vse skupaj lepo naložil na ustrezno spletno stran :!: :wink:

Dobro jutro Evropa, pa si oglej legendo :)

Lp

Borut Satler
IZKORISTI, A NIKDAR NE IZKORIŠČAJ!

Lp

Borut Satler
Uporabniški avatar
SAKI
Prispevkov: 927
Pridružen: 16. Maj 2004, 20:43
Kraj: PGD ZAGORJE-mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SAKI »

Ponovno se javljam v tej temi iz sledečega razloga :!:

Ko je Alex 74 dejal, da bi objavil na tej strani njihov TAM 125 T 10, z letnico rojstva nekje okrog leta 1975, sem mu odgovoril, da mora biti vozilo staro najmanj 30. let :!:
To tudi drži, za veterane, vendar na tej strani kot izgleda teh normativov ne spoštujejo, saj je republika Hrvaška objavila svoje vozilo FAP, letnik 1977 iz Bjelovarja, ki mu do statusa veterana manjka še tri leta :shock:

Zato Alex, kar veselo v objavo :wink:

Za informacijo pa še to, da smo dobili povratni odgovor glede naše veteranke, ki se glasi, da se zahvaljujejo za nice picture, ter, da bo ogled našega vozila, na njihovi strani, možen ta vikend :blob:

Lp

Borut Satler
IZKORISTI, A NIKDAR NE IZKORIŠČAJ!

Lp

Borut Satler
Rafter
moderator
moderator
Prispevkov: 2948
Pridružen: 10. Junij 2003, 0:06
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rafter »

Glede veteranskega statusa vozila, ki ga lahko vnovčite pri znižanjem obveznem zavarovanju vozila, so merila naslednja:

- za nemška in ameriška vozila 30 let ali več
- za ostala vozila (francoska, italijanska, jugoslovanska...) 25 let ali več.

Tako da lahko (po mojem mnenju) Alex brez skrbi objavi njihovega Tamiča.
Uporabniški avatar
SAKI
Prispevkov: 927
Pridružen: 16. Maj 2004, 20:43
Kraj: PGD ZAGORJE-mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SAKI »

rafter napisal/-a:- za nemška in ameriška vozila 30 let ali več
- za ostala vozila (francoska, italijanska, jugoslovanska...) 25 let ali več.
Rafter prepričan sem, da si se o tem nekje pozanimal, in dal preverjene informacije na forum :!:

Samo :lol:

Ali so nemška in ameriška vozila tako kvalitetna, da imajo daljši rok :?: :D
Ali imajo nemška in ameriška vozila tako modern design, da zastarajo kasneje :?: :D
Ali pa morda v Nemčiji in Ameriki čas teče hitreje, pa se z ostalimi srečajo na neki določeni točki v razmaku petih let :?: :D

Priznaj, da zakon tak kot je pač je, apak logike pa nobene #-o

To je ravno tako kot, če bom jaz postal gasilski veteran pri 30-ih letih staža v gasilstvu, ti pa po 25-ih, ali pa obratno [-X

Lp

Borut Satler
IZKORISTI, A NIKDAR NE IZKORIŠČAJ!

Lp

Borut Satler
Uporabniški avatar
Atron
Prispevkov: 449
Pridružen: 27. Oktober 2003, 11:05
Kraj: Šempeter Pri Gorici
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Atron »

Drago mobil seka na strani hehe, kera reklama za gasilci.org
Kot mi je nekoč zelo moder gasilec reku.....Atron...daj času čas :twisted:

V službi ljudstva

Aleš Lazar...GSM: 041 604 851 LP
Odgovori