Hazmat training program

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Odgovori
Uporabniški avatar
Mateja
HazMat Team
Prispevkov: 524
Pridružen: 10. April 2003, 23:42
Kraj: Topole in Gornji Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mateja »

Upam, da bo program cim prej nasel pot med gasilce. Sama sem se z njim kar nekaj casa ukvarjala in me ze zelo zanima, kaksen bo koncni izdelek, saj smo testno razlicico se malo popravljali.

Lp z Bavarske.

Mateja
Znanost se ni začela z nami.
Uporabniški avatar
brankos
Prispevkov: 323
Pridružen: 23. November 2003, 15:34
Kraj: Ihan
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brankos »

O srečanju HazMat skupine so poročali tudi med poročili, mislim da na radiu Šport. Lepo, da je tudi medijsko podrprto in da o aktivnostih kaj izve tudi širša javnost.
Uporabniški avatar
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org
Prispevkov: 1865
Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
Kraj: smokuč

Odgovor Napisal/-a Milan Dubravac »

No zaenkrat toliko, ob koncu pa kaj več.
http://www.mors.si/mors/tiskovno_sredis ... 0419_4.htm
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabniški avatar
Marolt
Prispevkov: 894
Pridružen: 13. November 2003, 1:46
Kraj: Bloke

Odgovor Napisal/-a Marolt »

http://www.mors.si/mors/tiskovno_sredis ... 0419_4.htm

Povzetek:
"V paketu bodo tudi ustrezni ukrepi ob morebitnih terorističnih napadih z radiološkim, kemičnim in biološkim orožjem, to pa je sedaj zelo pomembno za vse države udeleženke."

Kaj je pomembno in kaj ni? No ja za moje pojme je pa vendarle več nesreč z nevarno snovjo v cestnem prometu industriji in tudi tako!
Ne pa da bi bil ta program sestavljen za napade skrajnih sil....

LP Marolt
življenje je lepo! Ne boj se mrtvih, boj se živih!
Uporabniški avatar
Mateja
HazMat Team
Prispevkov: 524
Pridružen: 10. April 2003, 23:42
Kraj: Topole in Gornji Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mateja »

Ne se bati fantje, program ima seveda vec poudarka na nevarnih snoveh, ki so "bolj obicajne", seveda pa je RBK se vedno tista draz, ki je vznemirljiva in naredi dobro novico, saj se vsem zacno tresti hlace. Ali pa vsaj vecini. Ce boste pridno delali z njim, se bo znanje zagotovo povecalo in utrdilo, to pa je konec koncev namen. Sami informativni deli so obsezni, hkrati pa vendar dovolj zanimivo sestavljeni, da se jih da brati po delih in da si jih lahko vedno priklicemo v spomin. Ampak kot receno, to je bil eden daljsih projektov v mojem zivljenju, ki je zahteval kar 1/26 celotnega zivljenja ... res pa je, da z leti delez postaja manjsi. :lol:

Lp, M.
Znanost se ni začela z nami.
Uporabniški avatar
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org
Prispevkov: 1865
Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
Kraj: smokuč

Odgovor Napisal/-a Milan Dubravac »

No srečanje je fuuuul uspelo in sem kar malo važen te dni. No malo nas omejujejo iz Hamletove dežele, tako da bodo CD-ji v kratkem na voljo. Dogovorili smo se tudi za nov projekt ''FIRE TRAINING'' program, ki bo podobno obdelal ogenj in požare. Res sem vesel, da smo tudi tu zraven. Nekaj bo seveda potrebno spet financ nekje nabrati, smo se pa s tem avtomatsko uvrstili med najrazvitejše na tem področju. Upam samo, da bom prepričal še odgovorne. No z naše strani bo poleg mene v projektu sodeloval tudi mag. Aleš Jug kar zagotavlja tudi prispevek naše države v ta projekt. Boste seveda o vsem obveščeni sproti.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabniški avatar
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003
Prispevkov: 4959
Pridružen: 23. September 2002, 10:37
Kraj: Volčja Draga
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mitja Gregorič »

Bravo Milan in ekipa!!!

=D>
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabniški avatar
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org
Prispevkov: 1865
Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
Kraj: smokuč

Odgovor Napisal/-a Milan Dubravac »

No CD-romi so natisnjeni in jih dobimo v kratkem. S tem bo osnovni projekt zaključen, potrebna pa je seveda še distribucija tega znanja med gasilce.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabniški avatar
SAKI
Prispevkov: 927
Pridružen: 16. Maj 2004, 20:43
Kraj: PGD ZAGORJE-mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SAKI »

Za ispeljani postopek =D> . Za distribucijo pa sporoči, če imaš mogoče kakšno idejo kako bi pri tem lahko priskočili na pomoč forumovci :idea:

Lp

Borut Satler
IZKORISTI, A NIKDAR NE IZKORIŠČAJ!

Lp

Borut Satler
Uporabniški avatar
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003
Prispevkov: 4959
Pridružen: 23. September 2002, 10:37
Kraj: Volčja Draga
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mitja Gregorič »

vedno pripravljeni !!!

:twisted: :twisted:
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabniški avatar
Mateja
HazMat Team
Prispevkov: 524
Pridružen: 10. April 2003, 23:42
Kraj: Topole in Gornji Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mateja »

No, distribucijo bo pa že treba narediti uradno in z določenimi navodili. Predvsem pa upam, da ne bo cd obležal v predalu, saj si ga lahko vsak naloži na soj računalnik in se zabava s scenariji. Konec koncev naj bi bilo ob razdelitvi tudi usposabljanje ali praktični prikaz uporabe ter nekakšna delavnica. to se mi zdi vsaj pametna rešitev.

Lp, Mateja
Znanost se ni začela z nami.
Štajerc
Prispevkov: 300
Pridružen: 15. Februar 2003, 7:59
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Štajerc »

Eno vprašanje imam... kdo bo upravičen do tega CD-ja? Le koncesionarji in poklicni?!? Ali tisti, ki na Igu opravijo specialnost NS?!? Ali pa tudi ostali zainteresirani in uka željni gasilci?!? Osebno vem, da ga bom prej ali slej preko ene ali druge veze zagotovo dobila, toda zanima me, če ga bo npr. moje društvo lahko nabavilo ali pa celo tudi jaz kot gasilec?!? In pa... cena...?!?

Se že vnaprej priporočam za CD, še posebej zato, ker v našem društvu nimamo dosti operativnih "stručkotov" za to... z upanjem za odgovori in na novo pridobljeno znanje pa...

...lp

bp
Uporabniški avatar
Mateja
HazMat Team
Prispevkov: 524
Pridružen: 10. April 2003, 23:42
Kraj: Topole in Gornji Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mateja »

Stajerc: Osebno vem, da ga bom prej ali slej preko ene ali druge veze zagotovo dobila
:shock: :?:

Sicer pa mislim, da je prav, da pride v cim sirsi krog ljudi!
Znanost se ni začela z nami.
Štajerc
Prispevkov: 300
Pridružen: 15. Februar 2003, 7:59
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Štajerc »

Lapsus linguae...

sem zdaj komaj videl...

lp

bp
Štajerc
Prispevkov: 300
Pridružen: 15. Februar 2003, 7:59
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Štajerc »

Eno vprašanje... kaj če sem tip, ki bom to takoj posredoval dalje drugim inštitucijam... kaj pa če sem tip, ki živi v mestu, kjer - če poči ena od "kartuš" v eni od velikih firm, 200000 ljudi ne bo mirno spalo, vse prve enote pa bodo šle k vragu... vklučno z mojimi 20 do 30 zlatimi operativci, ker jim niti IDA in ostali heci ne bodo pomagali...

žalostno, ampak resnično... sploh veste, koliko RKB oblek ima drugo največje slovensko mesto... in povprečna doba ene obleke na intervencijiu je 20 minut...
milan, ti veš... a ni to sramota?!?

lp

bp
Odgovori