Zaščita kraja nesreče?
Moderator: Janez Tratnik
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Zaščita kraja nesreče?
Nevem če smo pod opremo že govorili o tem?
Zanima me kakšne naprave oziroma pripomočke uporabljate za zaščito kraja nesreče? Recimo pri prometni nesreče smo že govorili da se postavi počes ceste "protinaleno" intervencijsko vozilo! Kaj pa pri požarih? Kako zavarujeta sam kraj? Samo triopan znak? Imate tudi trak gasilci da se loči kaj do kjer se lahko gibljejo civili? Kako poizušate odstraniti nezaželjene goste z kraja nesreče?Ali na kraju pustite užgane plave luči al ne? Saj nekaj mislim da smo že o tem samo tukaj bi rad bolj glede tehničnega področja, same naprave za našo in varnost in varnost tako imenovanih gledalcev?!
Kako smo opremljeni s temi stvarmi?
No pri nas 1 kategorija!
-trak za ločevanje (z napismom gasilci)
-2 triopan zbaka
pol pa že kar konča...
LP Marolt
Zanima me kakšne naprave oziroma pripomočke uporabljate za zaščito kraja nesreče? Recimo pri prometni nesreče smo že govorili da se postavi počes ceste "protinaleno" intervencijsko vozilo! Kaj pa pri požarih? Kako zavarujeta sam kraj? Samo triopan znak? Imate tudi trak gasilci da se loči kaj do kjer se lahko gibljejo civili? Kako poizušate odstraniti nezaželjene goste z kraja nesreče?Ali na kraju pustite užgane plave luči al ne? Saj nekaj mislim da smo že o tem samo tukaj bi rad bolj glede tehničnega področja, same naprave za našo in varnost in varnost tako imenovanih gledalcev?!
Kako smo opremljeni s temi stvarmi?
No pri nas 1 kategorija!
-trak za ločevanje (z napismom gasilci)
-2 triopan zbaka
pol pa že kar konča...
LP Marolt
življenje je lepo! Ne boj se mrtvih, boj se živih!
-
Matjaž Zupan
- Prispevkov: 674
- Pridružen: 21. Julij 2003, 20:12
- Mitja Gregorič
- Naj forumovec 2003

- Prispevkov: 4959
- Pridružen: 23. September 2002, 10:37
- Kraj: Volčja Draga
- Kontakt:
Poleg stalno prižganih modrih luči imamo na zadnjem delu prižgane rumene signalizacijske luči, ki označujejo obvoz mimo vozila in kraja nesreče, trakove za omejen dostop nepoklicanim, stožce velike in majhne, že omenjene rumene signalne luči, uključevanje policije, po potrebi tudi gasilca za urejanje prometa, saj so policisti preveč zaposleni 
Gobc me je zmer tepu!
Bivši član povžarske konjenice
Bivši član povžarske konjenice
- Marko Novak
- moderator

- Prispevkov: 1060
- Pridružen: 4. Marec 2003, 22:59
- Kraj: PGD Zagorje - mesto
- Kontakt:
Veliko ste napisali ,vecino pravilno razmisljate. Zavedajte pa se da je zavarovanje kraja intervencije delikatna zadeva v vseh pogledih. Fizicne prepreke, na prometnih nezgodah niti niso tako sporne. Vozila, triopani, stozci, bliskavice ipd. Pri strukturnih pozarih pa je stvar problematicna zaradi obsega, kraja..ce sem prav razumel vas motijo firbci. Verjetno najboljsa resitev po mojih izkusnjah je ta da vodja intervencije v dogovoru s policistom zapre del obmocja s trakom ki nosi napis STOP POLICIJA. Trak ima zakonsko podlago. Vsako nepooblasceno vstopanje preko traku pomeni krsenje zakona. Za to naj poskrbi POLICIJA, gasilci se ukvarjamo takrat z resevanjem drugih problemov.Na vodji intervencije pa je, da zagotavlja da delo poteka nemoteno. Pooblastila vodje intervencije pa seveda poznate.
LP Marko
LP Marko
Marko NOVAK...GSM 040 631 011
No do njiju je šel vodja intervencije, kaj jima je rekel ne vem ampak nič se nista znašla. Pa še operater z OKC-ja jima je rekel da če ne znata usmerjat prometa naj si slečeta uniforme. To mi je povedal kolega, ki je bil ravno v službi in je poslušal.
Čim manj opravka s takimi. :explode
Zato je boljše, da smo pripravljeni na vse!
Čim manj opravka s takimi. :explode
Zato je boljše, da smo pripravljeni na vse!
Ni bogat tisti ki ima, ampak je bogat tisti ki da!
Vsega ne morem vedeti, toda o vsem nas lahko poučijo.
Vsega ne morem vedeti, toda o vsem nas lahko poučijo.
No ja saj dogovor je pravgotovo potreben! Če policisti ne opravijo svojega dela so ravno tako odgovorni kot mi! Samo težko verjamem da pa policisti nebi opravili tega dela če le imajo trak s seboj! Saj gre za varovanje vseh državljanov! Sicer smo omenjeno temo te obravnavali in celo v Mladini sem prebral svojo izjavo katero sem podal na tam forumu o tej temi! Sem pa napisal da vodni curek ohladi še tako razvnetega firbca! Hudo no samo tako je..... So pa me tudi lepo spluvali.....čisto opravičeno no! Samo problematika niti ni tako neproblematična če vzamemo da se nekomu med našem posredovanjem kaj stori!
Lp Marolt
Lp Marolt
življenje je lepo! Ne boj se mrtvih, boj se živih!
Kolikor časa traja intervencija, modre luči morajo biti prižgane, vsaj takrat ko je na inetrvenciji eno, dve ali mogoče tri vozila. Če je večja koncentracija vozil se pustijo prižgane luči na zunanjem krogu vozil.
Ker: v mestnih središčih oz urbanih okoljih, kjer premoremo tudi mestne redarje pustimo recimo intervencijsko vozilo na intervenciji v coni za pešče, oz v zaprtem delu mesta, pride mimo redar in ima vso pravico nalimati listek za nepravilno parkiranje !!!!!
Glede sodelovanja s policijo pa mislim, da v Kranju ni nikakršnih problemov in tudi trak potegnejo, če je potrebno.
Ker: v mestnih središčih oz urbanih okoljih, kjer premoremo tudi mestne redarje pustimo recimo intervencijsko vozilo na intervenciji v coni za pešče, oz v zaprtem delu mesta, pride mimo redar in ima vso pravico nalimati listek za nepravilno parkiranje !!!!!
Glede sodelovanja s policijo pa mislim, da v Kranju ni nikakršnih problemov in tudi trak potegnejo, če je potrebno.
-
Matjaž Zupan
- Prispevkov: 674
- Pridružen: 21. Julij 2003, 20:12
mslim da bomo morali pri vodenju intervencij opredeliti cone in te cone pri gašenju in drugih delih upotevati.
v notranji coni so lahko samo gasilci in reševalci !
seveda pa razen pri nevarnih snoveh se večini o tem niti ne sanja kakor o prostih potek za umik ,...
avtorji pravil služb in zakonov - na vas je da to uredite.
darko
v notranji coni so lahko samo gasilci in reševalci !
seveda pa razen pri nevarnih snoveh se večini o tem niti ne sanja kakor o prostih potek za umik ,...
avtorji pravil služb in zakonov - na vas je da to uredite.
darko

