Pozdravljeni,
pišem vam glede evakuacijskih poti na objektu in sicer sem opazil, da ima večina njih označene s kontra hojo, ki temelji na vožnji po levi strani.
V čem je omenjeni smisel kontra hoje?
Evakuacijske poti na objektu
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Odg: Evakuacijske poti na objektu
Večina najbrž ne ve in tega nihče posebej ne poudarja, ampak je tudi v CPP oz. Zakonu o pravilih cestnega prometa navedeno, da morajo pešči hoditi ob levem robu vozišča v smeri hoje, kjer ni pločnika, pešpoti ali kolesarske steze. Razlog je zelo preprost: lažje in hitreje vidiš avto, če ti pripelje nasproti in se mu umakneš na stran kot pa če ti naenkrat pripelje iz hrbtne strani.
Precej prepričan sem, da je to razlog za takšne oznake.
Precej prepričan sem, da je to razlog za takšne oznake.
Re: Evakuacijske poti na objektu
To glede hoje oziroma gibanje peščev v prometu vem oziroma mi je povedal znanec iz komunale : zanimivo da tega ne učijo v avtošolah oziroma šolah vožnje.
Tudi jaz si omenjeno razlagam na ta način ; če si opazil so tace narisane oziroma nalepljene na levi strani.
Bom probal poslikati.
Tudi jaz si omenjeno razlagam na ta način ; če si opazil so tace narisane oziroma nalepljene na levi strani.
Bom probal poslikati.