Ukinjanje PGD

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Kobra
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. November 2017, 22:15

Re: Ukinjanje PGD

Odgovor Napisal/-a Kobra »

Kaj se sedaj razburjata?
Niso pomembni datumi, ampak stanje in sodelovanje!
Danes je tega nažalost čedalje manj in zadeve gredo čedalje nižje.
Kar je pa še zanimivo je tudi to, da je veliko članov PGD izven svojega okoliša.
Uporabniški avatar
gubina
Prispevkov: 793
Pridružen: 29. Oktober 2004, 12:55
Kraj: LJ-okolica

Odg: Ukinjanje PGD

Odgovor Napisal/-a gubina »

Razburjaš se ti ker ti marsikaj ni jasno.Generacije ljudi so tukaj ki so vpletene v ta način življenja.In ti bi sedaj v neki vasi ukinil tradicijo zaradi tvojega mišljenja.Verjetno so društva tu kjer so ne samo zaradi tradicije ampak tudi z razlogom.
In od kje tebi podatek da so vse slabša sodelovanja med društvi.So kakršna so a verjemi da ko pride do kakršnekoli intervencije je to pozabljeno. Zdej pa še omeni da so sodelovanja med PGD-ji in poklicnimi enotami slaba potem te bo pa res kdo povprašal po zdravju.
In kaj ima veze v katerem okolišu živiš in v katerem si član PGD ? Jaz živim v eni občini gasilec sem pa v sosednji.NIsem gasilec ne v svoji vasi ne v svoji občini ampak v sosednji vasi ki je v sosednji občini...in kaj je tukaj narobe...nobenega to ne moti razen tebe kot zgleda.
Ljudem ne moreš vzeti nečesa čez noč kar so oni ustvarjali desetletja...in veliko društev tudi stoletje in več.
Ne glede na to kako neka društva životarijo se le ta odzovejo na pomoč ljudem ko jih potrebujejo z opremo in sredstvi ki jih premorejo in ta človečnost šteje več kot vse drugo.
Poglej na sosednjo Hrvaško, koliko prošenj je da jim podarimo opremo in vozila in tudi dobijo od nas kolikor se pač zmore.Pa zaradi tega kr ne ukinjajo društva.In tudi pri nas se ne bojo.
di-du-di-du
Kobra
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. November 2017, 22:15

Re: Ukinjanje PGD

Odgovor Napisal/-a Kobra »

Gubina, narobe si to napisal.
Sem pristaš tradicije in govorim realno.
Škoda je pa ker ni veliko ljubiteljev oldtimerjev med njimi ; z legendami delovati je lažje in bolj atraktivno
Kobra
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. November 2017, 22:15

Odg: Ukinjanje PGD

Odgovor Napisal/-a Kobra »

Da ne odpiram po nepotrebnem nove teme bom kar tukaj nadaljeval.

Kdo bo gasil v Trbovljah?
Odkar imajo omenjeno županjo gre vse samo na slabše.
Očitno se ji vidi da deluje po sistemu Zokilanda in sicer spravi na kant in se smej.
Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: Ukinjanje PGD

Odgovor Napisal/-a rfireman »

No no ni tak hudo.....pa treba je zadevo poznat ne pa kar županjo na steno nabijat.
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Kobra
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. November 2017, 22:15

Odg: Ukinjanje PGD

Odgovor Napisal/-a Kobra »

rfireman napisal/-a:No no ni tak hudo.....pa treba je zadevo poznat ne pa kar županjo na steno nabijat.
Kako si to predstavljaš?
A si sploh videl in občutil kako funkcionirajo zadeve?
Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: Ukinjanje PGD

Odgovor Napisal/-a rfireman »

Sem seznanjen ja.
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Kobra
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. November 2017, 22:15

Odg: Ukinjanje PGD

Odgovor Napisal/-a Kobra »

rfireman napisal/-a:Sem seznanjen ja.
Si iz omenjene regije?
Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: Ukinjanje PGD

Odgovor Napisal/-a rfireman »

Ne.
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Kobra
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. November 2017, 22:15

Odg: Ukinjanje PGD

Odgovor Napisal/-a Kobra »

rfireman napisal/-a:Ne.
Ampak želiš povedati da razumeš situacije, ki se dogajajo na področju gasilstva in reševanja zadnja leta, katere pač odgovarjajo današnji vladi in režimu?

Ali to pomeni, da bodo gasilci tako kot so že reševalci na s.p. ?
Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: Ukinjanje PGD

Odgovor Napisal/-a rfireman »

Malo si odtaval...
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Kobra
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. November 2017, 22:15

Odg: Ukinjanje PGD

Odgovor Napisal/-a Kobra »

rfireman napisal/-a:Malo si odtaval...
Kako naj bi po tvoje odtaval?
To je pač realnost danes, da vse že deluje pod s.p. in v večini podizvajalsko.
Kaj te je zabolelo ker sem povedal realno stanje?
Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: Ukinjanje PGD

Odgovor Napisal/-a rfireman »

Ne,smešna mi je tvoja teorija o s.p. in na sploh tvoji posti. Vidim pa,da si strokovnjak na podrocju gasilstva in poznavalec razmer v občini Trbovlje zato se iz te debate umikam. Lp
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
polo98

Odg: Ukinjanje PGD

Odgovor Napisal/-a polo98 »

Kaj sedaj? Ali PGD društvo ob intervenciji dobi kakšen denar ali ne? Če ne, opravljate delo prostovolno. Za poklicne gasilce je pa to služba, ki je sigurno plačana. Pišem glede na naslov teme.
Kobra
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. November 2017, 22:15

Odg: Ukinjanje PGD

Odgovor Napisal/-a Kobra »

polo98 napisal/-a:Kaj sedaj? Ali PGD društvo ob intervenciji dobi kakšen denar ali ne? Če ne, opravljate delo prostovolno. Za poklicne gasilce je pa to služba, ki je sigurno plačana. Pišem glede na naslov teme.
Razlik med gasilskimi službami praktično ni več. Vse je namreč narejeno na sistem čim ceneje, pa sploh ni važna kvaliteta ulsuge oziroma storitve ter ostalo kar sodi zraven.
Glavno je da župani pospravijo v svoj žep in da se ustanove bahajo najnovejšim voznim parkom, kateri pa je seveda nabavljen na račun nas občanov. Vse več regij se žal zgleduje po sistemu Zokilandije.
Odgovori