V društvu za v vozilo nabavljamo nove radijske postaje.
Žal postaje GP360 (ročna) in GM360 (mobilna) niso več dobavljive in morali bomo vzeti nekaj drugega.
Od enega od slovenskih ponudnikov s tovrstno radijsko opremo sem dobil ponudbo za ročno postajo Motorola DP4600e ter mobilo postajo DM4600e in me zanima če že ima kakšno društvo izkušnje z omenjenima postajama. Zanima me predvsem uporabniška izkušnja pri uporabnikih ki jim novejša tehnika ne leži najbolje.
Nad modelom DP3600 (starejši model) smo bili v društvu (predvsem jaz) močno razočarani zaradi izbiranja med kanali (razdeljeno v ZONE po 16 kanalov - 1-16, 17-32, ....) in ko preklapljaš med recimi 32 in 38 (kanala sta v uporabi na našem področju) je namesto 2sec da prevrtiš kolešček ali odtipkaš kanal trajalo predolgo saj je bilo potrebno v meniju menjati ZONE.
Obe postaji (DM4600e in DP4600e) sta glede na fotografije in posnetke izdelani kakovostno (kar pri Motoroli nisem niti dvomil).
Kaj pa vi nabavljate od novih ročnih in mobilnih radijskih postaj?
Motorola DP4600e in DM4600e
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Re: Motorola DP4600e in DM4600e
Za DP4800 lahko trdim da gredo vsi kanali ZARE tudi v eno "cono".
Odg: Re: Motorola DP4600e in DM4600e
Ja, to vem. Je bilo baje da veliko pritožb ravno na te cone in z novejšimi postajami naj bi te cone bile umaknjene.Jure napisal/-a:Za DP4800 lahko trdim da gredo vsi kanali ZARE tudi v eno "cono".
Je postaja primerljiva z GP360? Glede preprostosti uporabe.
73 de S55X
http://www.pgd-mozirje.si
http://www.pgd-mozirje.si
-
mad_milkman
- Prispevkov: 85
- Pridružen: 21. April 2006, 10:18
- GE: Civilna Zaščita
- Kraj: Malo tu,malo tam :)
Odg: Motorola DP4600e in DM4600e
Zdravo!
Pri omenjenih modelih postaje lahko daš vse v eno cono! Izgovori,kako je teżko z menuji,so nepotrebni. Kdor se je naučil rokovanja z gsm,se v manj kot pou ure lahko tudi dela s temi postajami!!!
Samo razjasnene pojme mora imeti kaj pomenijo določene stvari;)
Pri omenjenih modelih postaje lahko daš vse v eno cono! Izgovori,kako je teżko z menuji,so nepotrebni. Kdor se je naučil rokovanja z gsm,se v manj kot pou ure lahko tudi dela s temi postajami!!!
Samo razjasnene pojme mora imeti kaj pomenijo določene stvari;)
Odg: Motorola DP4600e in DM4600e
Meni osebno stvar ni težka, kvečjemu nadležna. Opažam pa, sploh pri starejših gasilcih, da jih precej moti oziroma se ne znajdejo s to menjavo con. Pač nekoliko ponesrečeno je to bilo rešeno pri modelih DP3600.mad_milkman napisal/-a:Zdravo!
Pri omenjenih modelih postaje lahko daš vse v eno cono! Izgovori,kako je teżko z menuji,so nepotrebni. Kdor se je naučil rokovanja z gsm,se v manj kot pou ure lahko tudi dela s temi postajami!!!
Samo razjasnene pojme mora imeti kaj pomenijo določene stvari;)
Žal kljub vsem vajam ki jih imamo v društvu na temo radijskih zvez se vedno najde nekdo ki ga je strah dela s postajo... Zakaj? ne vem
73 de S55X
http://www.pgd-mozirje.si
http://www.pgd-mozirje.si
-
mad_milkman
- Prispevkov: 85
- Pridružen: 21. April 2006, 10:18
- GE: Civilna Zaščita
- Kraj: Malo tu,malo tam :)
Odg: Motorola DP4600e in DM4600e
Jacksy napisal/-a:Meni osebno stvar ni težka, kvečjemu nadležna. Opažam pa, sploh pri starejših gasilcih, da jih precej moti oziroma se ne znajdejo s to menjavo con. Pač nekoliko ponesrečeno je to bilo rešeno pri modelih DP3600.mad_milkman napisal/-a:Zdravo!
Pri omenjenih modelih postaje lahko daš vse v eno cono! Izgovori,kako je teżko z menuji,so nepotrebni. Kdor se je naučil rokovanja z gsm,se v manj kot pou ure lahko tudi dela s temi postajami!!!
Samo razjasnene pojme mora imeti kaj pomenijo določene stvari;)
Žal kljub vsem vajam ki jih imamo v društvu na temo radijskih zvez se vedno najde nekdo ki ga je strah dela s postajo... Zakaj? ne vem
Kar 80%,če ne 90% uspešnosti interveniranja je v komunikaciji. Če bi imel čas,bi jim brezplačno tupil v glavo,dokler ne bi bilo kristalno jasno!!!:)
Re: Motorola DP4600e in DM4600e
Imamo DM46000 v avtu. Sprogramirana je po conah, kar zna biti problem za koga, ko se ne znajde najbolje. Sicer je ena cona, kjer so sprogramirani lokalni kanali za naše območje. Drugače deluje brez nekih zaznanih problemov. Zagon in ugašanje sta kar dolga. Dolgo moraš držati tipko IO in potem še kako sekundo da se prižge ali ugasne. Sicer pa bo to pričakovati pri kar nekaj modelih novih postaj.
Odg: Motorola DP4600e in DM4600e
jacksy, če boš kaj hodil mimo LJ lahko sprobaš pa sam preveriš uporabnost.
LP
LP
- man 14.284
- Prispevkov: 1001
- Pridružen: 8. Januar 2003, 23:25
- Kraj: Zgornja Bistrica
Odg: Motorola DP4600e in DM4600e
Mene pa pri omenjeni postaji motorola zanima funkcija "Selective Call" to se nam izpiše vedno pri stisku PTT tipke in nekaj sekund to ostane izpisano tako da druga ne deluje dokler ta zapis ne izgine. Zanima me če se to lahko kako izklopi oz v čem je štos tega Selective Call
Hvala za pomoč
Hvala za pomoč