UKW postaja na sistem ZARE
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Re: UKW postaja na sistem ZARE
Nahitro, 90% teh nastavitev za obcasno poslusanje ne rabis. Potrebujes SQL (squelch), doloca kako mocan mora biti signal da ga postaja "predvaja", na 0 bo verjetno nonstop sumelo, na 9 se bo redko prizgalo, nekje vmes je ok. STEP morda doloca za koliko se frekvenca spremeni ko vrtis gumb na postaji, igraj se da prides do zeljene frekvence. Vse kar moras narediti je to, da zavrtis gumb za izbiro frekvence "tiste x kode" na zazeljeno vrednost, te so pa povsod na googleu.
-
polo98
Odg: UKW postaja na sistem ZARE
A ti sploh postaja kdaj zašumi?
Drugo je SQL, izberi recimo trojko.
Lahko imaš vklopljeno T-DCS in zaradi tega ne sprejemaš?
Vse deni na off. Če ne bo niti potem naredi reset postaje.
Če tudi to ne bo delovala je možno, da je s postajo kaj narobe oz. enostavno ne veš kaj počneš.
Pa še nasvet;
Skeniraj tam od 467-468Mhz, nek čuden signal se ti pojavi, ali pa če imaš možnost tam od 390-395Mhz, tam pa imaš signalov vrh glave
Če boš naredil, tako kot sem rekel bomo lažje rešili ta tvoj problem.
Drugo je SQL, izberi recimo trojko.
Lahko imaš vklopljeno T-DCS in zaradi tega ne sprejemaš?
Vse deni na off. Če ne bo niti potem naredi reset postaje.
Če tudi to ne bo delovala je možno, da je s postajo kaj narobe oz. enostavno ne veš kaj počneš.
Pa še nasvet;
Skeniraj tam od 467-468Mhz, nek čuden signal se ti pojavi, ali pa če imaš možnost tam od 390-395Mhz, tam pa imaš signalov vrh glave
Če boš naredil, tako kot sem rekel bomo lažje rešili ta tvoj problem.
-
gasileccelje
- Prispevkov: 11
- Pridružen: 15. Februar 2016, 18:08
- GE: PAGE Gaberje Celje
Odg: UKW postaja na sistem ZARE
Dober večer.Mene pa zanima kako bi sprogramiral postajo BaoFeng UV-5R VHF/UHF 136-174/400-520MHz na sistem ZARE?
Hvala vsem za pomoč
Hvala vsem za pomoč
Re: UKW postaja na sistem ZARE
Najlažje je s kablom za baofeng, wouxun, ... in chirp oz. se potegne z neta baofeng-ov software.
Rabiš samo VHF območje.
Rabiš samo VHF območje.