UKW postaja na sistem ZARE

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Uporabniški avatar
Zbiljc
Prispevkov: 631
Pridružen: 10. September 2006, 19:38
GE: Medvode
Kraj: Bojna linija

Re: UKW postaja na sistem ZARE

Odgovor Napisal/-a Zbiljc »

UV5R se da "štelat" frekvence, pač vpišeš določeno, in maš
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabniški avatar
stjepko
Prispevkov: 104
Pridružen: 21. November 2008, 17:54
GE: Prevalje
Kraj: Prevalje

Odg: UKW postaja na sistem ZARE

Odgovor Napisal/-a stjepko »

Da se "naštelat" sprejemno frekvenco, vendar moraš potem še ročno nastavit odajno frekvenco, ter oba sub tona..Najbolje, da jo daš komo, da ti jo sprogramira, ali pa si sam naročiš podatkovni kabel in si jo sprogramiraš, ker je čisto preprosto..Sam sem sicer nekaj časa uporabljal postajo Baofeng UV5R in sem bil zelo razočaran, imel sem veliko motenj in šumov pri sprejemu..
"Those who stand for nothing, fall for anything!"

NA POMOČ !!
polo98

Odg: UKW postaja na sistem ZARE

Odgovor Napisal/-a polo98 »

stjepko napisal/-a:Da se "naštelat" sprejemno frekvenco, vendar moraš potem še ročno nastavit odajno frekvenco, ter oba sub tona.
Zakaj 2 subtona? Eden je dovolj na oddajni frekvenci za repetitorje. Za v direktu ga pa sploh ne rabiš.

Edit: je pa postaja precej podobna Wouxsonovi.
Uporabniški avatar
stjepko
Prispevkov: 104
Pridružen: 21. November 2008, 17:54
GE: Prevalje
Kraj: Prevalje

Odg: UKW postaja na sistem ZARE

Odgovor Napisal/-a stjepko »

polo98 napisal/-a:
stjepko napisal/-a:Da se "naštelat" sprejemno frekvenco, vendar moraš potem še ročno nastavit odajno frekvenco, ter oba sub tona.
Zakaj 2 subtona? Eden je dovolj na oddajni frekvenci za repetitorje. Za v direktu ga pa sploh ne rabiš.

Edit: je pa postaja precej podobna Wouxsonovi.
Res je, da ni potrebno subtona za sprejemno frekvenco, ni pa nič spornega...Sem zamenjal kar nekaj teh postaj, zdaj uporabljam Midland CT 210 in sem izredno zadovoljen..
"Those who stand for nothing, fall for anything!"

NA POMOČ !!
nemirovc

Odg: UKW postaja na sistem ZARE

Odgovor Napisal/-a nemirovc »

Re: UKW postaja na sistem ZARE

Seko » 18. november 2012, 22:41

tomaž... nekak začetek in konec tvojega posta ne greta glih skup... kako si lahko vodil intervencije, brez da bi mel postajo na ZaRE frekvencah?

Nejc Sakelšek - nejc@sakelsek.com
Operativni gasilec
PGD Žetale



Ja ker sem ročno vneseu 2 kanala katera sem potreboval. Pvezavo z reco in delovni kanal. Rad bi pa če kdo pozna koga ki bi to sprogramirau ???
polo98

Odg: UKW postaja na sistem ZARE

Odgovor Napisal/-a polo98 »

nemirovc napisal/-a:Re: UKW postaja na sistem ZARE

Seko » 18. november 2012, 22:41

tomaž... nekak začetek in konec tvojega posta ne greta glih skup... kako si lahko vodil intervencije, brez da bi mel postajo na ZaRE frekvencah?

Nejc Sakelšek - nejc@sakelsek.com
Operativni gasilec
PGD Žetale



Ja ker sem ročno vneseu 2 kanala katera sem potreboval. Pvezavo z reco in delovni kanal. Rad bi pa če kdo pozna koga ki bi to sprogramirau ???
Svetujem ti, da kontaktiraš prodajalca, si kupiš kabel in softwar in si jo sprogramiraš sam. Ali pa si zadevo malo olajšaš in ročno vneseš vse skupaj. Koliko vidim/razberem že veš kako to gre ročno.
Uporabniški avatar
Seko
Prispevkov: 130
Pridružen: 18. Januar 2011, 17:52
GE: PGD Žetale
Kraj: Žetale
Kontakt:

Odg: UKW postaja na sistem ZARE

Odgovor Napisal/-a Seko »

tomaž, če si kje z okolice štajerskega (ptuj) ali pa ljubljane... se lahko kdaj dobima pa probama sprogramirat z wouxun kablom, mislim da bi moglo it, glede na to da so kontakti identični, pa še postaje podobne... ne garantiram pa nič.

več na ZS

lp
Nejc Sakelšek - nejc@sakelsek.com
Operativni gasilec
PGD Žetale
Uporabniški avatar
Jacksy
Prispevkov: 323
Pridružen: 30. Maj 2007, 18:58
GE: Mozirje
Kraj: Mozirje

Odg: UKW postaja na sistem ZARE

Odgovor Napisal/-a Jacksy »

Kontakti so res identični vendar jaz sem svojo KG-UVD1P brez problema sprogramiral medtem ko pa postaje KG-699 od kolegice z istim kablom in ni šlo... Oziroma po nekaj mukah je čudežno uspelo..... Tako da zadeva mogoče le ni tako preprosta, ali pa sem ga le polomil pri kakšnih softwarskih nastavitvah.
mateyyy
Prispevkov: 4
Pridružen: 8. April 2013, 20:38
GE: pgd rače

Odg: UKW postaja na sistem ZARE

Odgovor Napisal/-a mateyyy »

Dober dan,

Dobil sem napravo baofeng uv-5r in ker prvič držim kaj takšnega v rokah bi prosil za pomoč...
Če hočem npr. poslušati reševalce ali policijsko postajo v mariboru (zgolj iz dolgčasa:) samo vtipkam 168.425 in bi moglo špilat ali bi moral pred tem naštelat napravo v meniju ( v meniju je namreč 40 korakov )?
Če je to potrebno bi lepo prosil tiste, ki imate to napravo, za pomoč pri nastavitvi vseh 40ih korakov...

Lp
polo98

Odg: UKW postaja na sistem ZARE

Odgovor Napisal/-a polo98 »

Policije na to postajo ne boš poslušal...gasilstvo se pa da.
mateyyy
Prispevkov: 4
Pridružen: 8. April 2013, 20:38
GE: pgd rače

Odg: UKW postaja na sistem ZARE

Odgovor Napisal/-a mateyyy »

a tako...policija je mariboru blokirana?
sem vtipkal 168.575/ 173.075 za gasilce pa mi ne lovi... ko sem bil na obisku pri človeku, ki mi je dal napravo je delalo vse...sva lahko poslušal policaje in ostalo (resda to ni bilo v mariboru) in sem zgleda moral po pomoti nekaj spremeniti v nastavitvah. Bi vprašal za nasvet gospoda od katerega sem dobil napravo pa je žal odsoten...zato iščem pomoč tukaj...
odgovere mi lahko pošljkete tudi na mateyyy@hotmail.com

lp
polo98

Odg: UKW postaja na sistem ZARE

Odgovor Napisal/-a polo98 »

Ajd, en del policije še lahko poslušaš na 16x.xxxMHz, to je res(za tvoj konec).
Za ostale frekvence se pa malo potrudi z stričkom Googlom :D
mateyyy
Prispevkov: 4
Pridružen: 8. April 2013, 20:38
GE: pgd rače

Odg: UKW postaja na sistem ZARE

Odgovor Napisal/-a mateyyy »

:) sm poguglo pa najdo x kod...
nč ne špila...še ko skenam nič ne najde...tu v mb bi mogla bit nosnstop akcija, šoferji, štromarji, švercerji, reševalci, dojenčki...tako da je res očitno neki narobe z nastavitvami...

Lp
Uporabniški avatar
b4d
Prispevkov: 235
Pridružen: 20. Julij 2006, 19:14

Re: UKW postaja na sistem ZARE

Odgovor Napisal/-a b4d »

Ni to Radio Center, da bo "spilalo" non-stop. Pred leti brez GSM je morda se bilo tako, ampak za danasnji cas prevec pricakujes. Opravi radioamaterski tecaj ce te komunikacije veselijo, do konca tecaja, te poslusanje gasilcev ne bo vec brigalo in bos klofal s kolegi na repetitorjih.
mateyyy
Prispevkov: 4
Pridružen: 8. April 2013, 20:38
GE: pgd rače

Odg: UKW postaja na sistem ZARE

Odgovor Napisal/-a mateyyy »

razumem, da to ni radijo :)
sam, da pa cel dan ni nič je pa tudi čudno zato sumim napako v nastavitvah...
to napravo sem dobil, o radioamaterstvu nimam blage veze (nul koma josef), sem bol desno možganski tip (al katera je že tista bol umetniška, čustvena in hipi varijanta)...pač malo bi poslušal, ko mi bo dolgčas...tako, da polaganje izpita za 1x odpade
ker ne znam nastavit, bom tukaj napisal kaj je v meniju ( glavne točke in opcije izbire) in prosim nekoga, da me pelje čez nastavitve...
1 nagrada je pivo :)


menu:
SQL: 0-9 STEP: 2,5K - 50k TXP: high-low SAVE: 1 - 4, off VOX: 1-10,off WN: wide-narr ABR:1-10,off TDR:on-off TOT:15-600 R-DCS: D023N-D754I,off T-DCS: D023N-D754I,off T-CTCS:67.0Hz-254.1Hz,off DTMFST:DT+ST, ANI+ST, DT+ANI,off S-CODE:1-15 SC-REV:TO, CO, SE PTT-ID:off, bot, eot, both PTT-LT:0-50, BCL:off-on SFT-D:+ - off OFFSET:0-69.950 AL-MOD:tone, mode, site STE:on, off RP-STE1-10, off RPT-RL:1-10, off ROGER:on-off
Odgovori