brez predsednika?
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
-
s secnik
brez predsednika?
Eno nujno vprašanje.Namreč,volitve so pred vrati,mi pa nimamo predsednika.Sedanji je oddelal tri mandate,novi pa je tik pred zdajci moral odpovedati kandidaturo zaradi osebnih zadev.Kandidacijska komisija do občnega zbora(jutri) ne more najti drugega kandidata.V statutu glede takega primera ne piše nič.
Kaj storiti?Kakšne so pravne podlage?Naj povem,da je društvo osrednja enota in da imamo veliko poslovnih partnerjev.Treba bo podpisovati račune,pogodbe..
Prosim za pomoč oziroma nasvete.
LP Srečo
Kaj storiti?Kakšne so pravne podlage?Naj povem,da je društvo osrednja enota in da imamo veliko poslovnih partnerjev.Treba bo podpisovati račune,pogodbe..
Prosim za pomoč oziroma nasvete.
LP Srečo
- mundat
- Prispevkov: 818
- Pridružen: 29. September 2008, 9:46
- GE: Gornja Radgona
- Kraj: PGD Gor. Radgona
Odg: brez predsednika?
kaj pa namestnik predsednik? On nebi bil predsednik?
Lahko izvolite starega predsednika (če se strinja), in drugo leto na občnem zboru menjate njega in izvolite novega predsednika.
Lahko pa namestnik predsednika vodi društvo do izrednega občnega zbora ali OZ v 2014. Saj uradno namestnik predsednika je uradna funkcija.
Vsaj jaz bi tako probal narediti...
Lahko izvolite starega predsednika (če se strinja), in drugo leto na občnem zboru menjate njega in izvolite novega predsednika.
Lahko pa namestnik predsednika vodi društvo do izrednega občnega zbora ali OZ v 2014. Saj uradno namestnik predsednika je uradna funkcija.
Vsaj jaz bi tako probal narediti...
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
-
s secnik
Odg: brez predsednika?
Hvala za odgovor,vendar je tako:
Ker novi predsednik ne bo prevzel funkcije,tudi njegov namestnik ne bo,dokler ne izve kdo bo novi predsednik.Stari namestnik bo ravno tako prenehal s funkcijo.Razumljivo je,da ljudje radi delajo z tistim s katerim se ujamejo.Siliti ljudi v intenzivno skupno delo,pa si ti niso na isti valovni dolžini je kontraproduktivno.Verjetno bo res najbolje zdajšnjemu podaljšat mandat za eno leto,seveda, če bo pristal.
Kaj pa, če ne bo?
LP Srečo
Ker novi predsednik ne bo prevzel funkcije,tudi njegov namestnik ne bo,dokler ne izve kdo bo novi predsednik.Stari namestnik bo ravno tako prenehal s funkcijo.Razumljivo je,da ljudje radi delajo z tistim s katerim se ujamejo.Siliti ljudi v intenzivno skupno delo,pa si ti niso na isti valovni dolžini je kontraproduktivno.Verjetno bo res najbolje zdajšnjemu podaljšat mandat za eno leto,seveda, če bo pristal.
Kaj pa, če ne bo?
LP Srečo
Odg: brez predsednika?
Društvo zakonitega zastopnika mora imeti, v vašem primeru očitno je po statutu to predsednik.
Najprej se morate v društvu pogovoriti, če bi sploh kdo želel biti predsednik. Če ne je opcija sprememba statuta in prenos vseh pooblastil s predsednika na poveljnika in ukinitev predsedniške funkcije, seveda če bo poveljnik in občni zbor s tem soglašov.
Najprej se morate v društvu pogovoriti, če bi sploh kdo želel biti predsednik. Če ne je opcija sprememba statuta in prenos vseh pooblastil s predsednika na poveljnika in ukinitev predsedniške funkcije, seveda če bo poveljnik in občni zbor s tem soglašov.
Kdor živi od meča bo z mečem pokončan.
-
s secnik
Odg: brez predsednika?
Problem je,da potrebujemo predsednika danes.Če bi novi kandidat odpovedal en teden nazaj bi še šlo,tako pa je odpovedal včeraj.Ja,težko je tole čez noč...Če bo vse po sreči,bo stari predsednik postal podpredsednik in še naprej peljal gospodarske zadeve,novi pa organizacijske.
LP Srečo
LP Srečo
Re: brez predsednika?
S tarim predsednikom se zmenite,d a prevzeme za max. eno leto, pa je to to.
-
s secnik
Odg: brez predsednika?
Smo pol ure pred občnim zborom dobili kandidata.In to dobrega,samo se je pustil prosit.
Hvala vsem za pomoč.
LP Srečo
Hvala vsem za pomoč.
LP Srečo
Odg: brez predsednika?
Kaj pa spoštovanje razpisa in Pravilnikas secnik napisal/-a:Smo pol ure pred občnim zborom dobili kandidata.In to dobrega,samo se je pustil prosit.
Odg: brez predsednika?
Z zadostno večino na zboru članstva se lahko s sklepi elegantno zaobide. Sem podpornik tega, če je le rezultat za vse dober. V tem primeru po mojem mnenju je.gapi napisal/-a:Kaj pa spoštovanje razpisa in Pravilnika
-
s secnik
Odg: brez predsednika?
Gapi,
kar se tiče razpisa je tako,da so se en mesec prej pobirale prijave za kandidaturo.To pa zato,da se ve že vnaprej sestaviti upravni odbor in poveljstvo,katera takoj lahko pričneta z delom.V razpisu je pisalo,da se lahko kandidati prijavijo do začetka občnega zbora.Torej, kaj ni jasno?
Je že tako,da funkcija prinese samo delo in odgovornost,pri politiki je ravno nasprotno.Če pomislim,da podpisnik odgovarja s svojim premoženjem..
Problem je le vtem,da bo trajalo nekaj dlje do prve seje.Jaz sem sklical poveljstvo že za četrtek.
Pa še nekaj,sem že kar nekaj časa v gasileriji in moram ti povedati,da je delo ostalo isto,papirnata zadeva pa je narasla za 10x.Za koga? Da se eni strici trkajo po prsih? Če bi vsi morali delali vse po predpisih,lahko 3/4 društev ukineš.Ker ni kadra,predpisane izobrazbe,opreme,vozil...Koliko je društev,katerim manjkajo vozila po kategorizaciji!
LP Srečo
kar se tiče razpisa je tako,da so se en mesec prej pobirale prijave za kandidaturo.To pa zato,da se ve že vnaprej sestaviti upravni odbor in poveljstvo,katera takoj lahko pričneta z delom.V razpisu je pisalo,da se lahko kandidati prijavijo do začetka občnega zbora.Torej, kaj ni jasno?
Je že tako,da funkcija prinese samo delo in odgovornost,pri politiki je ravno nasprotno.Če pomislim,da podpisnik odgovarja s svojim premoženjem..
Problem je le vtem,da bo trajalo nekaj dlje do prve seje.Jaz sem sklical poveljstvo že za četrtek.
Pa še nekaj,sem že kar nekaj časa v gasileriji in moram ti povedati,da je delo ostalo isto,papirnata zadeva pa je narasla za 10x.Za koga? Da se eni strici trkajo po prsih? Če bi vsi morali delali vse po predpisih,lahko 3/4 društev ukineš.Ker ni kadra,predpisane izobrazbe,opreme,vozil...Koliko je društev,katerim manjkajo vozila po kategorizaciji!
LP Srečo
Odg: brez predsednika?
Nisem vedel, saj zato sem pa vprašal. Logočno bi pa sicer bilo, da bi se razpisni postopek zaključil nekaj dni pred občnim, zato da se lahko pregledajo kandidature. To je še toliko bolj pomembno za poveljnika ker mora izpolnjevati določene pogoje.s secnik napisal/-a:Gapi,
V razpisu je pisalo,da se lahko kandidati prijavijo do začetka občnega zbora.Torej, kaj ni jasno?
Se ne morem strinjat bolj. Sam opravljam delo tajnika v društvu, vsako leto napišem več doementov. Pa ne rečem da imamo vse urejen v nulo, ker za vse enostavno ni časa. Če bi to želel bi skor mogu že nekoga zaposlit.s secnik napisal/-a:Gapi,
Pa še nekaj,sem že kar nekaj časa v gasileriji in moram ti povedati,da je delo ostalo isto,papirnata zadeva pa je narasla za 10x.
-
s secnik
Odg: brez predsednika?
Gapi
,se strinjam in tako je tudi pri nas mišljeno,a kaj,ko je že dogovorjen kandidat moral zadnji dan odpovedat.
Saj smo dobili drugega,samo sem mu moral obljubit,da ga zamenjam čez pet let vkolikor mu ne bo več za to funkcijo.
LP Srečo
,se strinjam in tako je tudi pri nas mišljeno,a kaj,ko je že dogovorjen kandidat moral zadnji dan odpovedat.
LP Srečo
Odg: brez predsednika?
Spremenite statut, predsednika črtajte in naj njegovo delo opravlja poveljnik.
Ne bi bil prvi tak primer v Sloveniji.
LP
Ne bi bil prvi tak primer v Sloveniji.
LP
Polovično znanje je nevarnejše od neznanja (bolivijski)
V vsem imenitno bi uspeli, če dvakrat bi lahko začeli (Johann W. Goethe)
V vsem imenitno bi uspeli, če dvakrat bi lahko začeli (Johann W. Goethe)
-
s secnik
Odg: brez predsednika?
Poveljniku še na misel ne pride,da bi si na glavo nakopal še to delo.
LP Srečo
LP Srečo
