PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Vse kar je povezano z organiziranostjo gasilstva in predpisi
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Odgovori
anton56
Prispevkov: 31
Pridružen: 26. November 2009, 18:43

PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a anton56 »

Leto 2012 se nezadržno bliža koncu, a hkrati se nam hitro bliža mesec maj 2013, ko bo zasedal Kongres GZS, ki bo naredil inventuro za obdobje 2008 – 2013 in sprejel usmeritve dela krovne organizacije za naprej. Pri tem pa se bodo morali delegati Kongresa tudi odločiti komu vse podeliti mandat za vodenje krovne organizacije za naslednjo mandatno obdobje.

Moje mnenje je, da je že zadnji čas, da se v javnosti tako ali drugače preko socialnih omrežij in drugih medijev kaj spregovori v zvezi predkongresnih aktivnosti krovne gasilske organizacije. Tu imam v mislih, da ima vsak član gasilske organizacije ne glede na funkcijo oz. položaj v PGD, GZ, regiji in GZS priložnost, da na primeren in kulturen način po svojih sposobnostih, znanju, vedenju in videnju:
- oceni opravljeno delo GZS in njenih organov za preteklo programsko obdobje;
- izpostavi ključne probleme, ki jih vidi s svojega zornega kota pri delu GZS in njenih organov;
- predlaga načine za odpravo težav in predlaga rešitve za boljše in učinkovitejše delovanje;
- predlaga z imeni in priimki posameznike (obstoječe in nove obraze), ki bi osebnostno in po splošni ter strokovni gasilski izobrazbi bili primerni za prevzem vidnejših funkcij pri vodenju GZS (to še ne pomeni, da bi osebe, ki bi jih izpostavili bile pripravljene sprejeti kandidaturo, to je zopet poglavje zase oz. posebna postopkovna naloga).

Upajmo, da se bodo vaši komentarji in prispevki dotaknili tistih, ki se jih to tiče in boste s tem pripomogli spremembam in izboljšanju delovanja.
Dejstvo je, da vse kar predolgo traja se razvadi, izrabi in pokvari. Je pač treba na vsake nekaj časa stvari menjati - obnoviti, dopolniti in prilagoditi razmeram in času v katerem živimo. Potrebno je dati priložnost tistim starim in novim obrazom, ki se bodo sposobni odreči osebnim interesom in, ki bodo po splošni in strokovni sposobnostih kos današnjim razmeram, potrebam in izivom.

Ne pozabimo, namen delovanja GZS je, da kot najvišja oblika povezovanja PGD, PIGD in njihovih zvez uresničuje skupne in posebne interese članic na področju gasilstva in ne le interesov posameznikov.

Anton
Uporabniški avatar
tomaz
Prispevkov: 290
Pridružen: 2. Marec 2003, 22:24
Kraj: Kranj

Re: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a tomaz »

Anton, a pa misliš, da bodo delegati na kongresu predtem brali socialna omrežja? Ne verjamem. Poizkus je pa vseeno dobrodošel.
In potrebno bi bilo nekomu ali pa nekaterim razložit, da so sredstva iz požarnega sklada namenjena opremljanju in opremi operativnih gasilcev, ne pa turističnemu objektu v Fiesi. Očitno jih izkušnja Rdečega križa s hotelom Ajda na Debelem rtiču (ogromna izguba) nič ne izuči. Dejmo se raje na lastnih napakah učit, zakaj bi se na tujih...
Ampak to je že druga zgodba...
Vso srečo Anton
Uporabniški avatar
gapi
Prispevkov: 1822
Pridružen: 31. December 2004, 20:51
GE: Lukovica
Kraj: Lukovica
Kontakt:

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a gapi »

Danes sem na net strani GZS zasledil razpis tudi na nivoju GZS.

Rok za oddajo kandidatur je 11.02.2013. Pustimo se presenetiti, predvsem tega ali se bodo nekateri držali določil statuta??
_____________

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabniški avatar
MarkoSimšič
Prispevkov: 541
Pridružen: 13. September 2003, 20:33
Kraj: Planina

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a MarkoSimšič »

Imam informacijo, da se bodo. :twisted: Seveda v tem primeru sledi presenečenje... Ne skrbite, ne bomo pozitivno presenečeni. :evil:

lp marko =;
Audiatur et altera pars! (Naj sišimo še drugo mnenje!) latinski
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a darko »

Ja saj je že prav smešno, če ne bi bilo resnično. Mogoče bo sedaj bolje, ko iz Ptuja kandidira za poveljnika GZS tisti delavni predsednik na plenumu GZ ko so žagali Tončeka, ker je Tonček želel da bi se tudi gasilci v 1. kategoriji kaj naučili ! :roll:
Tako se menijo v eni izmed tem??

Darko
Uporabniški avatar
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002
Prispevkov: 5098
Pridružen: 28. Avgust 2002, 20:06
Kraj: Lukavci
Kontakt:

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a Drago »

Predkongresne aktivnosti in volitve organov GZS so čisto navadna farsa, katere rezultat je pač farse vreden (torej - tragi-komičen). Dokler kot prostovoljni gasilec nimam nobene možnosti vpliva na izvolitev npr. predsednika in poveljnika "moje" krovne organizacije - kakor jih imam kot državljan Slovenije, bo temu tako. Skratka, to dogajanje je še vedno bedno in če dočakam trenutek, ko bomo tudi tukaj zapisali "GOTOVI SO...!" - bom zares vesel. :smoke:

lp DC :roll:
Če nimaš ničesar s čimer se lahko izkažeš kot forumovec na GASILCI.ORG - ti nekaj manjka !
_______________________________________

Družba, ki ukroti svoje upornike, si zagotovi mir. Izgubi pa svojo prihodnost! (Anthony de Mello)
Novčin

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a Novčin »

Baje so predkongresne aktivnosti v polnem teku in za nekatere posvečene poteka tudi tečaj za imenovanje v višji čin (visoki gasilski častnik), da bodo izpolnjevali zahteve. Zanimivo da to poteka ravno pred volitvami. Očitno nekateri potrebujejo pravi čin.
MartinV
Prispevkov: 128
Pridružen: 18. Julij 2008, 11:00

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a MartinV »

darko napisal/-a:
Ja saj je že prav smešno, če ne bi bilo resnično. Mogoče bo sedaj bolje, ko iz Ptuja kandidira za poveljnika GZS tisti delavni predsednik na plenumu GZ ko so žagali Tončeka, ker je Tonček želel da bi se tudi gasilci v 1. kategoriji kaj naučili ! :roll:
Tako se menijo v eni izmed tem??

Darko
Kandidat za poveljnika je iz GZ Videm pri Ptuju in ne iz Ptuja.

Lep dan!

Martin
Uporabniški avatar
gapi
Prispevkov: 1822
Pridružen: 31. December 2004, 20:51
GE: Lukovica
Kraj: Lukovica
Kontakt:

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a gapi »

MartinV napisal/-a: Kandidat za poveljnika je iz GZ Videm pri Ptuju in ne iz Ptuja.
Sem pogledal na koledar, in danes ni 1. april, zato sprašujem če je to samo neslana šala??
_____________

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabniški avatar
Primoz
Prispevkov: 1025
Pridružen: 25. Februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a Primoz »

gapi napisal/-a:
MartinV napisal/-a: Kandidat za poveljnika je iz GZ Videm pri Ptuju in ne iz Ptuja.
Sem pogledal na koledar, in danes ni 1. april, zato sprašujem če je to samo neslana šala??
ne.

najbrž veš kdo je kandidat po napisanem ;)
Uporabniški avatar
gapi
Prispevkov: 1822
Pridružen: 31. December 2004, 20:51
GE: Lukovica
Kraj: Lukovica
Kontakt:

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a gapi »

Primoz napisal/-a:
gapi napisal/-a:
MartinV napisal/-a: Kandidat za poveljnika je iz GZ Videm pri Ptuju in ne iz Ptuja.
Sem pogledal na koledar, in danes ni 1. april, zato sprašujem če je to samo neslana šala??
najbrž veš kdo je kandidat po napisanem ;)
Ja jaz bi rekel da mag. Janez Merc??
_____________

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabniški avatar
Seko
Prispevkov: 130
Pridružen: 18. Januar 2011, 17:52
GE: PGD Žetale
Kraj: Žetale
Kontakt:

Re: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a Seko »

jap
Nejc Sakelšek - nejc@sakelsek.com
Operativni gasilec
PGD Žetale
Uporabniški avatar
gapi
Prispevkov: 1822
Pridružen: 31. December 2004, 20:51
GE: Lukovica
Kraj: Lukovica
Kontakt:

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a gapi »

Kaj pa kaj drugi kandidati??
_____________

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabniški avatar
Primoz
Prispevkov: 1025
Pridružen: 25. Februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a Primoz »

gapi napisal/-a:Kaj pa kaj drugi kandidati??
Iz MB koncev je.
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Ni , je pa iz GZ Starše, sedaj že zelo poznane po gasilcu Sašotu iz Oddaje Na zdravje :D
Mislim da ima magister dobrega protikandidata Francija Petka. (pišem na osnovi nepreverjenih virov)
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Odgovori