UKW postaja na sistem ZARE
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Odg: UKW postaja na sistem ZARE
Če že kupujete nove postaje malo razmislite o postajah, ki podpirajo tudi digitalni način komunikacije DMR. Omenjena postaja tega ne omogoča.
Odg: UKW postaja na sistem ZARE
Smo razmišljal tudi o tem, a kaj ko je cena postaje z DMR, faktor 2 take brez DMR.Peprič napisal/-a:Če že kupujete nove postaje malo razmislite o postajah, ki podpirajo tudi digitalni način komunikacije DMR. Omenjena postaja tega ne omogoča.
Odg: UKW postaja na sistem ZARE
Zdravo
Da ne odpiram nove teme bom vprašanje zastavil kar tukaj. Kupil se skener v katerega je možen ročni nos frekvence npr xxx.xxx .Glede na to da sistem ZA-RE uporablja frekvence kot je npr. 173.5125 me zanima ali bo zadeva delovala tudi če vnesem frekvenco brez zadnje številke npr. 173.512 .
Hvala za odgovor
Da ne odpiram nove teme bom vprašanje zastavil kar tukaj. Kupil se skener v katerega je možen ročni nos frekvence npr xxx.xxx .Glede na to da sistem ZA-RE uporablja frekvence kot je npr. 173.5125 me zanima ali bo zadeva delovala tudi če vnesem frekvenco brez zadnje številke npr. 173.512 .
Hvala za odgovor
Odg: UKW postaja na sistem ZARE
kje si najdel 173.5125 ne vem, ker grejo koraki po 25 KhZ.drugače pa da.arok napisal/-a:Zdravo
Da ne odpiram nove teme bom vprašanje zastavil kar tukaj. Kupil se skener v katerega je možen ročni nos frekvence npr xxx.xxx .Glede na to da sistem ZA-RE uporablja frekvence kot je npr. 173.5125 me zanima ali bo zadeva delovala tudi če vnesem frekvenco brez zadnje številke npr. 173.512 .
Hvala za odgovor
di-du-di-du
Re: UKW postaja na sistem ZARE
Pozdravljen
Te frekvence sem našel na spletni strani enega od radioamaterjev.
Malic 01-REG CE 01 173.5125
Mozirje 02-REG CE 02 173.4375
Rimski vrh 03-REG CE 03 173.2125
Brdce 04-REG CE 04 173.2875
Kope 05-REG SG 05 173.3875
Plesivec 06-REG SG 06 173.4125
Trstelj 07-REG GO 07 173.5125
Planinica 08-REG GO 08 173.375
Kobariski Stol 09-REG GO 09 173.5625
Jih je še kar nekaj vendar nebom vseh lepil sem.
Torej bi zadeva morala delovati tudi brez "zadnje številke".
Hvala
Te frekvence sem našel na spletni strani enega od radioamaterjev.
Malic 01-REG CE 01 173.5125
Mozirje 02-REG CE 02 173.4375
Rimski vrh 03-REG CE 03 173.2125
Brdce 04-REG CE 04 173.2875
Kope 05-REG SG 05 173.3875
Plesivec 06-REG SG 06 173.4125
Trstelj 07-REG GO 07 173.5125
Planinica 08-REG GO 08 173.375
Kobariski Stol 09-REG GO 09 173.5625
Jih je še kar nekaj vendar nebom vseh lepil sem.
Torej bi zadeva morala delovati tudi brez "zadnje številke".
Hvala
Odg: UKW postaja na sistem ZARE
to so repetitorske frekvence, simpleksi grejo pa po 25 KhZ.
di-du-di-du
Odg: UKW postaja na sistem ZARE
Ce je skener kolkor tolko moderen omogoca tudi 12.5 kHz korak, potem bos lahko vnasal vse frekvence ZARE.
Re: UKW postaja na sistem ZARE
Ali je kdo preizkušal postajo uv5r?
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Re: UKW postaja na sistem ZARE
Nekaj ze, doma pa imam UV-3R... Kaj te tocno zanima?
Re: UKW postaja na sistem ZARE
Je uporabno za operativno gasilstvo... Lovi dovolj dobro?
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Re: UKW postaja na sistem ZARE
Baofeng je le se ena v nizu Kitajskih igrack, saj deluje dobro, vendar je radijska postaja kos opreme, ki je vcasih kljucnega pomena in mislim da tukaj ni vredno varcevati. Bolj se splaca kupiti kvalitetno postajo priznane firme kot pa taksne zadeve. Tudi izmed Motorole, Kenwooda, iComa, Vertexa,... se da dobit za kulturno ceno odlicno profesionalno postajo. Razlike so v kvaliteti izdelave, ohisja, vgrajenih elektronskih elementov, ki se pri razlicnih pogojih s katerimi se srecujemo razlicno obnasajo.
Sicer pa kot radioamaterska postaja nimam pripomb, kvaliteta na ravni cene, funkcij je dovolj, dobi se tudi ogromno baterijo zanjo, tako da ima svoje namene.
"Lovi", to je sirok pojem, prilozena antena je bolj umetno breme kot kaj drugega, se pa da dobro komunicirati tudi z njo. Sam imam vcasih daljso anteno na UV3r in je za 3W izhodne moci, ki jih premore, zadeva precej uporabna.
Sicer pa kot radioamaterska postaja nimam pripomb, kvaliteta na ravni cene, funkcij je dovolj, dobi se tudi ogromno baterijo zanjo, tako da ima svoje namene.
"Lovi", to je sirok pojem, prilozena antena je bolj umetno breme kot kaj drugega, se pa da dobro komunicirati tudi z njo. Sam imam vcasih daljso anteno na UV3r in je za 3W izhodne moci, ki jih premore, zadeva precej uporabna.
-
polo98
Odg: UKW postaja na sistem ZARE
Vse je odvisno od antene. Pa tudi uporabnika...
Kitajski proizvodi sploh niso tako slabi, imam poleg treh mobilnih UKV postaj tudi ročno( wouxun) in dela izjemno dobro.
Funkcij je skoraj da preveč.
Dobi se jo pa za 105€ v Sloveniji (novo)
Kitajski proizvodi sploh niso tako slabi, imam poleg treh mobilnih UKV postaj tudi ročno( wouxun) in dela izjemno dobro.
Funkcij je skoraj da preveč.
Dobi se jo pa za 105€ v Sloveniji (novo)
Re: UKW postaja na sistem ZARE
Nisem rekel da so slabe, pac samo ceni primerne, to velja za vecino kitajckov. Tudi cene pocasi rastejo, mobilna postaja Wouxun je ze blizu cene ostalih.
Moj Wouxun UVD1, prva serija ima kar precej programskih napak in ce se postaji na intervenicji "sfeclja" ni najbolje. Mislim da pri verziji P so vecino zadev odpravili, celo ohisje je boljse pri zadnjih modelih. Vseeno pa to ni postaja primerna za gasilce na prvi bojni liniji. Ce potrebujes kolicino ze, pa da jih uporabljas za rediteljstva in delo v ozadju na intervencijah.
Moj Wouxun UVD1, prva serija ima kar precej programskih napak in ce se postaji na intervenicji "sfeclja" ni najbolje. Mislim da pri verziji P so vecino zadev odpravili, celo ohisje je boljse pri zadnjih modelih. Vseeno pa to ni postaja primerna za gasilce na prvi bojni liniji. Ce potrebujes kolicino ze, pa da jih uporabljas za rediteljstva in delo v ozadju na intervencijah.
Odg: Re: UKW postaja na sistem ZARE
No, saj to, za v prvo linijo bi klasično motorole, za zunaj pa kakšna taka?b4d napisal/-a: Vseeno pa to ni postaja primerna za gasilce na prvi bojni liniji. Ce potrebujes kolicino ze, pa da jih uporabljas za rediteljstva in delo v ozadju na intervencijah.
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Re: UKW postaja na sistem ZARE
Najbolj se mi dopade pri teh kitajskih igračkah, je to da omogoča dual-band, se pravi sočasno spremljanje dveh kanalov. Ni več potrebe po dveh postajah. Je pa res da niso najbolj zanesljive, čeprav v zadnjih modelih sploh po mojem mnenju ni več problemov z tam, manjka idino še IP sandardi, vodoodpornost in pa povečana odpornost na udarce. Čeprav sem enkrat dobil ponudbo enega kitajskega proizvajalca, ki je ponujal ravno to. Ampak se trenutno ne spomnim katerega.
Sam si lastim wouxun KG uv6d in sem zelo zadovoljen, baterija še po dveh letih drži zmerni čas (in pa tudi nove niso drage), moč postaje zelo dobra, enostavna za uporabo, programiranje USB,... - vglavnem glede na ceno, zelo uporabno in vredno nakupa.
LP
Sam si lastim wouxun KG uv6d in sem zelo zadovoljen, baterija še po dveh letih drži zmerni čas (in pa tudi nove niso drage), moč postaje zelo dobra, enostavna za uporabo, programiranje USB,... - vglavnem glede na ceno, zelo uporabno in vredno nakupa.
LP