Novo poveljniško vozilo Radovljica

Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Uporabniški avatar
GASILECLUKA
Prispevkov: 26
Pridružen: 14. Februar 2008, 1:08
Kraj: RADOVLJICA
Kontakt:

Odg: Novo poveljniško vozilo Radovljica

Odgovor Napisal/-a GASILECLUKA »

Vozilo ni imelo serijsko meglenk !
Uporabniški avatar
man 14.284
Prispevkov: 1001
Pridružen: 8. Januar 2003, 23:25
Kraj: Zgornja Bistrica

Odg: Novo poveljniško vozilo Radovljica

Odgovor Napisal/-a man 14.284 »

To pa je druga zgodba. Se opravičujem #-o
Uporabniški avatar
GASILECLUKA
Prispevkov: 26
Pridružen: 14. Februar 2008, 1:08
Kraj: RADOVLJICA
Kontakt:

Odg: Novo poveljniško vozilo Radovljica

Odgovor Napisal/-a GASILECLUKA »

:D Ja sej ne moreš vse vedt. :D
Uporabniški avatar
saxtenor3
Prispevkov: 566
Pridružen: 13. September 2005, 15:28

Odg: Novo poveljniško vozilo Radovljica

Odgovor Napisal/-a saxtenor3 »

Luka1 napisal/-a:Fantje, ne morem razumet, da se vam da toliko ˝˝jajcat˝ okrog enah ledic okrog avtomobila. Nasploh pa avto hvalite, kukr da je ne vem kaj posebnega.Če je dovolj denarja se je lahko preseravat... Meni osebno ima preveč ledic, zastopm, da je signalizacija pomembna vendar imas tako ali tako sireno...
PS. Upam, da boste s tem avtomobilom vozili bolj pametno in varno...

Lp. Luka
Tisti ki imamo letno za sabo xx intervencij dobro vemo da je dobra signalizacija še kako pomembna. Zato se mi zdi popolnoma neumestno komentiranje da jih je preveč. Sirena pa se ponoči ne uporablja, pa tud za zavarovanje kraja dogodka sirena ne pride glih prav...

To ni nobeno preseravanje, to je to da gredo fantje v korak s časom. Na vse več avtov montirajo vedno več ledic tudi na bočne strani, pa sigurno ne zaradi šminke...
Ni lepšega občutka kot da nekomu rešiš življenje......
Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: Novo poveljniško vozilo Radovljica

Odgovor Napisal/-a rfireman »

Bravo saxtenor, še eden, ki gre v korak s časom, ne pa nekateri, ki se jim j... in dajo na novo vozilo vredno 200.000 evrov rotacijo in podobno, za kozlat. Ali pa pri tolikšnem znesku za vozilo varčujejo pri modrih lučeh, ki so najmanjši strošek #-o
Še enkrat ponavljam. MODRIH LUČI NI NIKOLI PREMALO PA ŠE TE "MORAJO" BITI LED :!: :!: :!:
Če pa še prišteješ air horne je pa tak svetovno :wink:
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabniški avatar
gapi
Prispevkov: 1822
Pridružen: 31. December 2004, 20:51
GE: Lukovica
Kraj: Lukovica
Kontakt:

Odg: Novo poveljniško vozilo Radovljica

Odgovor Napisal/-a gapi »

Včeraj sem se peljal čez Radovljico, pa sem opazil da na dvorišču stoji še en PV-1. Kot sem videl na hitro je znamke Renault, model ??.

A lahko kdo iz Radovljice pove kaj več.
_____________

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
vidic
Prispevkov: 96
Pridružen: 23. Julij 2008, 19:44
GE: PGD Lesce
Kraj: Lesce

Odg: Novo poveljniško vozilo Radovljica

Odgovor Napisal/-a vidic »

Je res v Radovljici imajo še eno vozilo z oznako PV-1. Vozilo ni Renault temveč Dacia Sandero, služi pa kot vozilo ekipe paramedic. Nameščen ima defibrilator, ter opremo za nudenje prve pomoči.
Popravek: Vozilo je tipa Dacia Logan.
Zadnjič spremenil vidic, dne 1. September 2012, 14:06, skupaj popravljeno 1 krat.
ߣ€
Prispevkov: 72
Pridružen: 15. September 2006, 12:21

Odg: Novo poveljniško vozilo Radovljica

Odgovor Napisal/-a ߣ€ »

Zeloo dobro vem, kaj pomeni signalizacija,ampak, da avto zgleda kot novoletna jelka pa res ni potrebe! Moje mnenje!
ߣ€
Uporabniški avatar
mundat
Prispevkov: 818
Pridružen: 29. September 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona
Kraj: PGD Gor. Radgona

Odg: Novo poveljniško vozilo Radovljica

Odgovor Napisal/-a mundat »

Naj vsak ima narejeno kot njemu paše...če jim je všeč - pol je to glavno!
Čestitke za novo vozilo - predvsem pa zaradi njegove namembnosti!!! SUPER!!
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
LED

Odg: Novo poveljniško vozilo Radovljica

Odgovor Napisal/-a LED »

Nevem kaj vas toliko motijo lučke na čelni strani vozila. Nobenega pretiravanja ni. Dragi moji, koliko mularije ima v avtih glasbe prenagals, da niti sirene ne slišijo. Nekateri vozniki pa niti vzvratnih ogledal ne znajo uporabljati na svojem vozilu. Tako, da ko jim toliko lučk naenkrat za ritijo bliska se pa verjetno, da tudi malo v ogledalo ozrejo in umaknejo na kraj ceste. Slovenska foušija se res mora povsod utakniti, če ne v samo ''luksuzno'' nadgradnjo ali podvozje pa v par modrih LEDic #-o #-o Bolje novoletna jelka, kot udeležba v nesreči na intervencijski vožnji zaradi neopaznosti.
Uporabniški avatar
gubina
Prispevkov: 793
Pridružen: 29. Oktober 2004, 12:55
Kraj: LJ-okolica

Odg: Novo poveljniško vozilo Radovljica

Odgovor Napisal/-a gubina »

LED napisal/-a:Nevem kaj vas toliko motijo lučke na čelni strani vozila. Nobenega pretiravanja ni. Dragi moji, koliko mularije ima v avtih glasbe prenagals, da niti sirene ne slišijo. Nekateri vozniki pa niti vzvratnih ogledal ne znajo uporabljati na svojem vozilu. Tako, da ko jim toliko lučk naenkrat za ritijo bliska se pa verjetno, da tudi malo v ogledalo ozrejo in umaknejo na kraj ceste. Slovenska foušija se res mora povsod utakniti, če ne v samo ''luksuzno'' nadgradnjo ali podvozje pa v par modrih LEDic #-o #-o Bolje novoletna jelka, kot udeležba v nesreči na intervencijski vožnji zaradi neopaznosti.
je tako.kdor ne vozi pogosto, ali sploh ne, intervencije, še posebno podnevi, ne ve, kako pomembna je svetlobna signalizacija na intervencijskih vozilih.sirena sama ne reši nič, še posebno v mestih, kjer se zvok odbija od stavb in do zadnjega momenta ne veš, od kod prihaja zvok sirene.se pa še vedno premalo posvače svetlobni signalizaciji na zadnjem delu vozil in ob straneh.tu je še vedno premalo lučk, saj ko se ustavimo ne potrebujemo več toliko sperednje signalizacije kot jo rabimo zadnje in tudi bočne zaradi nevarnosti naleta.
di-du-di-du
Uporabniški avatar
nejc321
Prispevkov: 367
Pridružen: 2. Oktober 2006, 16:13

Odg: Novo poveljniško vozilo Radovljica

Odgovor Napisal/-a nejc321 »

ČE ga kdo hoče kupit ga lahko se prodaja vozilo ----> http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7443869&show=1
Gasilci, bratje, vedno in povsod!!!
Ž.Satler
Prispevkov: 94
Pridružen: 11. Februar 2005, 21:31
Kraj: Zagorska dolina

Odg: Novo poveljniško vozilo Radovljica

Odgovor Napisal/-a Ž.Satler »

Ena slika nove pridobitve PGD Radovljica iz njihove facebook strani:

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 4994_o.jpg
Uporabniški avatar
Gorilla
Prispevkov: 165
Pridružen: 21. April 2013, 10:58

Re: Novo poveljniško vozilo Radovljica

Odgovor Napisal/-a Gorilla »

Kakor vidim na Facebook-u je šel PV-1 v Vitanje. Je to res? :)
Lp, Luka

Kjer je problem, je tudi rešitev.
Odgovori