Ob 8.46 se je na avtocesti Ljubljana-Kranj, pred cestninsko postajo Torovo, občina Vodice, prevrnil kamion - cisterna poln kurilnega olja. Iz poškodovane cisterne je pričelo iztekati olje. V cisterni, z nosilnostjo 30.000 litrov, je bilo v dveh od treh prekatov 20.000 litrov kurilenga olja. Prvi prekat je bil malo poškodovan, tako je gasilcem, preko lovilnih posod, uspelo, v cisterno Petrola, prečrpati skoraj vso količino olja. Tretji je bil tako hudo poškodovan, da je iztekla skoraj vsa količina, okoli 10.000 litrov kurilnega olja. Olje se je razlilo po cesti, po zemljini, v obcestni jašek in v bližnji potok. Gasilci so v jarek in na potok postavili večjo količino pivnikov in lovilnih čreves. S površine potoka so gasilci z vedri odstranjevali olje. Zaradi velike količine olja so morali gasilci in delavci VGP Drava sproti menjati pivnike in črevesa. Večino onesnažene zemljine so odstranili delavci Kemisa, ki bodo tudi preverili koncentracijo onesnaženja preostale zemlje. Kemis je tudi prevzel prepojene pivnike in črevesa. Z menjavo pivnikov, čreves ter kontorolo onesnaženja bodo gasilci, dežurna ekipa VGP Drava in Kemisa nadaljevali še naslednje dni. Gasilci so prečrpali tudi okoli 200 litrov diesel goriva iz rezervoarja kamiona. Razlito olje po cesti so odstranili s pomočjo upojnih sredstev. V nesreči se je poškodoval voznik, ki so ga odpeljali v ljubljanski klinični center. V intervenciji sodelovalo 24 poklicnih gasilcev iz Ljubljane in Kranja ter 45 gasilcev iz GZ Vodice. Obveščene so bile tudi pristojne inšpekcijske službe ter občina Vodice.
Tako pravi poročilo URSZR. Na terenu pa zopet kup problemov in ogromno angažiranih gasilcev. Gasilci v vročini pa napol zaščiteni in opremljeni.....
Darko
Kurilno olje v vodi
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
- Oskar
- Naj forumovec 2004

- Prispevkov: 8311
- Pridružen: 8. November 2002, 20:59
- Kraj: Malečnik
- Kontakt:
Odg: Kurilno olje v vodi
Na Kanalu A sem slišal , da na teren ni bilo inšpekcijskih služb, ki bi pomagale vodji intervencije. Ali to drži ?
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Re: Kurilno olje v vodi
Da inšpekcijskih služb na kraj ni me nič ne preseneča, saj so tam zvečine ˝zafrustrirani˝, samovšeči birokrati, ki so do stroke toliko oddaljeni, kot jst od vesolja. To je samo slika našega kadrovanja na pomembne položaje v državnem aparatu. Ni problem od danes, se že vleče kar nekaj časa.