Požar na srednji šoli v Postojni

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Požar na srednji šoli v Postojni

Odgovor Napisal/-a darko »

Ob 11.15 je zagorelo v jedilnici Srednjega šolskega centra v Postojni. Požar je lokaliziral dijak pred prihodom gasilcev. Gasilci PGD Postojna so požar dokončno pogasili in pregledali prostore. Gorela je izolacija cevi za centralno kurjavo (poročilo URSZR).

Pri ukrepanju se je zelo dobro izkazal prostovoljni gasilec iz PGD Sežana - PIRJEVEC MARKO, ki je takoj pričel z gašenjem.
Poleg njega pa BOJAN MITRIČ iz PGD Pivka.
Dijaka sta se obnašala odgovorno, kar pa ne moremo trditi za ostale dijake in zaposlene. Na ReCO je prišel namreč samo klic in to iz OKC PU Postojna (113).
Skoraj neverjetno je, da ni nihče drug od množice o požaru obvestil ReCO na tel. 112.

Darko

Sličice gasilke Teje iz Planine, ki kažejo zadimljenost prostorov.
Priponke
sš2.JPG
sš1.JPG
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odg: POŽAR NA SREDNJI ŠOLI V POSTOJNI

Odgovor Napisal/-a darko »

Še ena slika.
Darko
Priponke
sš3.JPG
boris79
Prispevkov: 60
Pridružen: 10. April 2008, 14:36

Odg: Požar na srednji šoli v Postojni

Odgovor Napisal/-a boris79 »

Darko, saj lahko vidiš koliko so imeli dela s slikanjem z mobilnimi telefoni! :evil: da bi pa nekdo rajši poklical?a si normalen?
Uporabniški avatar
Brko
Prispevkov: 322
Pridružen: 22. Oktober 2004, 21:35
Kraj: Rojstna vas Matevža Haceta

Odg: Požar na srednji šoli v Postojni

Odgovor Napisal/-a Brko »

Vredno pohvale (JAVNE). Darko zelo lepo ,da si pohvalil delo omenjenih gasilcev. Tu se razlikujejo gasilci od navadnih smrtnikov. Kruto pa to, da ne uporabljajo 112! =D>
Uporabniški avatar
mali_tona
Prispevkov: 387
Pridružen: 16. Januar 2010, 12:54
GE: Malečnik

Odg: Požar na srednji šoli v Postojni

Odgovor Napisal/-a mali_tona »

posledica tega da so dijaki slikali in da niso obvestili 112 je najverjetneje v tem da jih noben ni poučil kaj storiti v takem primeru pohvala pa dijaku ki je lokaliziral požar =D> najbrž je tudi sam gasilec
Vijolčno sveti se nebo !
Uporabniški avatar
Koki2
Prispevkov: 28
Pridružen: 26. December 2009, 12:39
GE: PGD Hrušica, JZ GARS
Kraj: Hrušica

Odg: Požar na srednji šoli v Postojni

Odgovor Napisal/-a Koki2 »

Z evakuacijo ljudi se tudi ni mudilo ! Sodeč po slikcah !
LP Koki
Uporabniški avatar
mali_tona
Prispevkov: 387
Pridružen: 16. Januar 2010, 12:54
GE: Malečnik

Odg: Požar na srednji šoli v Postojni

Odgovor Napisal/-a mali_tona »

Kot je videt res ne prostor pa je že bil kr dobro zadimljen. Ve kdo če je bil kateri od dijakov zastrupljen z dimom ? :-k
Vijolčno sveti se nebo !
Uporabniški avatar
nejc321
Prispevkov: 367
Pridružen: 2. Oktober 2006, 16:13

Odg: Požar na srednji šoli v Postojni

Odgovor Napisal/-a nejc321 »

Mali_tona če podrobno prebereš prvi post boš prebral iz katerih društev sta bila dijaka :D
Gasilci, bratje, vedno in povsod!!!
Uporabniški avatar
tadejh
Prispevkov: 32
Pridružen: 12. Februar 2009, 12:50
GE: PGD Hrastnik Mesto
Kraj: Hrastnik

Re: Požar na srednji šoli v Postojni

Odgovor Napisal/-a tadejh »

Velikokrat se da marsikatera stvar razbrati iz predhodnih postov, če le prebereš vse in ne samo preletiš [-X

lp,
tadejh
Uporabniški avatar
mali_tona
Prispevkov: 387
Pridružen: 16. Januar 2010, 12:54
GE: Malečnik

Odg: Požar na srednji šoli v Postojni

Odgovor Napisal/-a mali_tona »

Jaze sem vprašal če se je kdo od dijakov zastrupil z dimom kar pa v prejšnih postih ne piše ;)
Vijolčno sveti se nebo !
Uporabniški avatar
tadejh
Prispevkov: 32
Pridružen: 12. Februar 2009, 12:50
GE: PGD Hrastnik Mesto
Kraj: Hrastnik

Odg: Požar na srednji šoli v Postojni

Odgovor Napisal/-a tadejh »

Moj odgovor se je nanašal na tisti tvoj prvi post, v katerem si predvideval, da je tisti dijak gasilec, kar pa je darko že lepo napisal v prvem postu :wink:

Je pa res zaskrbljujoče, da ni nihče obvestil RECO, niti učitelji, kaj šele dijaki, ki jim je bilo interesantneje slikati požar in dim, ter se zastrupljati z dimom.

Ob vsem tem se resno sprašujem, kje so bili takrat učitelji ali kuharji (oz. tisti, ki delajo v jedilnici), da res ni nihče poslal teh dijakov ven?!? #-o

lp,
tadejh
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odg: Požar na srednji šoli v Postojni

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Fantje, dajte se malo skulirat. Berite počasi in tudi pišite s premislekom. Tako bo stvar bolj pregledna. (moderator) Tale požar je res nekaj posebnega, ampak reakcija prisotnih je za moje izkušnje dokaj predvidljiva. Vaje evakuacije na šolah se redko kje delajo resno in kvalitetno.
Tudi zaposlenim - učiteljem in drugim ni lahko. Mladi so po večinih neresni. So izjeme in tudi ta dva, ki sta gasila sta izjema ne pravilo. čestitke obema.

Še dva primera:
- Pred časom sem opisal vaju evakuacije šole zaradi požara. Učencem so naročili naj sedijo lepo in čakajo na gasilce ! #-o
- na višji šoli je ob požaru elektro omarice, ki je sproščala strupen dim profesor prosil vodjo intervencije če lahko do konca napišejo kontrolko !
- v nadstandardnem domu starostnikov so sami gasili kuhinjo in poklicali gasilce šele takrat ko niso znali izklopiti alarma ki se je vklopil. To so počei po navodilu direktorja
itd...

Žal ko bodo prve žrtve se bo nekaj premaknilo. :(
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Rok Ušen
Prispevkov: 752
Pridružen: 17. Marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Odg: Požar na srednji šoli v Postojni

Odgovor Napisal/-a Rok Ušen »

Mene pa zanima, ali niso v takšnih objektih predvideni javjalniki požara?
Rok Ušen, GČ I. st.
Uporabniški avatar
Pero
Prispevkov: 1091
Pridružen: 17. April 2006, 17:34

Odg: Požar na srednji šoli v Postojni

Odgovor Napisal/-a Pero »

Se bi strinjal z oskarjem. Problem niso dijaki. Verjamem da če bi kdo rekel da zaradi evakuacije ne bo naslednje ure, bi v 10s spraznili komplet poslopje.

Problem so predvsem zaposleni. Kdo si bo delal probleme z birokracijo, popravljal plan dela, nadomeščal , prestavlal teste itd ... zaradi malo dimčka #-o
Zato so tudi diaki/študentje brezbrižni do takih stvari, ker po domače povedano profesorja boli ku**** kaj se dogaja izven njegove učilnice. Če so lahko trije prišli do učilnice na test/predavanje ... potem res ne vidijo razloga zakaj ostalih 20 stoji zunaj pred šolo =D>

Isto je bilo v Mb na Teh. Fakultetah ko je gorelo v kuhinji. Študentje so mirno čakali na izpit v dimu, ker vedo da če jih nebi bilo tam bi dobili 0% in bi lahko fasali še kako prepoved naslednjega roka .... :roll:

Me pa zanima kdo je po zakonu odgovoren za evakuacijo ? Res se ne bo nič premaknilo dokler ne bo kdo hospitaliziran .... :|

Vsaka čast mladima gasilcema za posredovanje =D>
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabniški avatar
Pero
Prispevkov: 1091
Pridružen: 17. April 2006, 17:34

Odg: Požar na srednji šoli v Postojni

Odgovor Napisal/-a Pero »

@ blondi

Tudi če bi bil(so) javljalnik požara ,bi vsi brezbrižno sedeli dokler nebi videli odprtega ognja. Kaj misliš da še niso doživeli kak sprožen javljalnik, ko se je kak profesor spozabil in si prižgal cigareto v kabinetu ?
Don't raise your voice, Improve your argument!
Odgovori