Požar na srednji šoli v Postojni
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Požar na srednji šoli v Postojni
Ob 11.15 je zagorelo v jedilnici Srednjega šolskega centra v Postojni. Požar je lokaliziral dijak pred prihodom gasilcev. Gasilci PGD Postojna so požar dokončno pogasili in pregledali prostore. Gorela je izolacija cevi za centralno kurjavo (poročilo URSZR).
Pri ukrepanju se je zelo dobro izkazal prostovoljni gasilec iz PGD Sežana - PIRJEVEC MARKO, ki je takoj pričel z gašenjem.
Poleg njega pa BOJAN MITRIČ iz PGD Pivka.
Dijaka sta se obnašala odgovorno, kar pa ne moremo trditi za ostale dijake in zaposlene. Na ReCO je prišel namreč samo klic in to iz OKC PU Postojna (113).
Skoraj neverjetno je, da ni nihče drug od množice o požaru obvestil ReCO na tel. 112.
Darko
Sličice gasilke Teje iz Planine, ki kažejo zadimljenost prostorov.
Pri ukrepanju se je zelo dobro izkazal prostovoljni gasilec iz PGD Sežana - PIRJEVEC MARKO, ki je takoj pričel z gašenjem.
Poleg njega pa BOJAN MITRIČ iz PGD Pivka.
Dijaka sta se obnašala odgovorno, kar pa ne moremo trditi za ostale dijake in zaposlene. Na ReCO je prišel namreč samo klic in to iz OKC PU Postojna (113).
Skoraj neverjetno je, da ni nihče drug od množice o požaru obvestil ReCO na tel. 112.
Darko
Sličice gasilke Teje iz Planine, ki kažejo zadimljenost prostorov.
Odg: Požar na srednji šoli v Postojni
Darko, saj lahko vidiš koliko so imeli dela s slikanjem z mobilnimi telefoni!
da bi pa nekdo rajši poklical?a si normalen?
Odg: Požar na srednji šoli v Postojni
Vredno pohvale (JAVNE). Darko zelo lepo ,da si pohvalil delo omenjenih gasilcev. Tu se razlikujejo gasilci od navadnih smrtnikov. Kruto pa to, da ne uporabljajo 112! 
Odg: Požar na srednji šoli v Postojni
posledica tega da so dijaki slikali in da niso obvestili 112 je najverjetneje v tem da jih noben ni poučil kaj storiti v takem primeru pohvala pa dijaku ki je lokaliziral požar
najbrž je tudi sam gasilec
Vijolčno sveti se nebo !
Odg: Požar na srednji šoli v Postojni
Z evakuacijo ljudi se tudi ni mudilo ! Sodeč po slikcah !
LP Koki
Odg: Požar na srednji šoli v Postojni
Kot je videt res ne prostor pa je že bil kr dobro zadimljen. Ve kdo če je bil kateri od dijakov zastrupljen z dimom ? 
Vijolčno sveti se nebo !
Odg: Požar na srednji šoli v Postojni
Mali_tona če podrobno prebereš prvi post boš prebral iz katerih društev sta bila dijaka 
Gasilci, bratje, vedno in povsod!!!
Re: Požar na srednji šoli v Postojni
Velikokrat se da marsikatera stvar razbrati iz predhodnih postov, če le prebereš vse in ne samo preletiš
lp,
tadejh
lp,
tadejh
Odg: Požar na srednji šoli v Postojni
Jaze sem vprašal če se je kdo od dijakov zastrupil z dimom kar pa v prejšnih postih ne piše 
Vijolčno sveti se nebo !
Odg: Požar na srednji šoli v Postojni
Moj odgovor se je nanašal na tisti tvoj prvi post, v katerem si predvideval, da je tisti dijak gasilec, kar pa je darko že lepo napisal v prvem postu
Je pa res zaskrbljujoče, da ni nihče obvestil RECO, niti učitelji, kaj šele dijaki, ki jim je bilo interesantneje slikati požar in dim, ter se zastrupljati z dimom.
Ob vsem tem se resno sprašujem, kje so bili takrat učitelji ali kuharji (oz. tisti, ki delajo v jedilnici), da res ni nihče poslal teh dijakov ven?!?
lp,
tadejh
Je pa res zaskrbljujoče, da ni nihče obvestil RECO, niti učitelji, kaj šele dijaki, ki jim je bilo interesantneje slikati požar in dim, ter se zastrupljati z dimom.
Ob vsem tem se resno sprašujem, kje so bili takrat učitelji ali kuharji (oz. tisti, ki delajo v jedilnici), da res ni nihče poslal teh dijakov ven?!?
lp,
tadejh
- Oskar
- Naj forumovec 2004

- Prispevkov: 8311
- Pridružen: 8. November 2002, 20:59
- Kraj: Malečnik
- Kontakt:
Odg: Požar na srednji šoli v Postojni
Fantje, dajte se malo skulirat. Berite počasi in tudi pišite s premislekom. Tako bo stvar bolj pregledna. (moderator) Tale požar je res nekaj posebnega, ampak reakcija prisotnih je za moje izkušnje dokaj predvidljiva. Vaje evakuacije na šolah se redko kje delajo resno in kvalitetno.
Tudi zaposlenim - učiteljem in drugim ni lahko. Mladi so po večinih neresni. So izjeme in tudi ta dva, ki sta gasila sta izjema ne pravilo. čestitke obema.
Še dva primera:
- Pred časom sem opisal vaju evakuacije šole zaradi požara. Učencem so naročili naj sedijo lepo in čakajo na gasilce !
- na višji šoli je ob požaru elektro omarice, ki je sproščala strupen dim profesor prosil vodjo intervencije če lahko do konca napišejo kontrolko !
- v nadstandardnem domu starostnikov so sami gasili kuhinjo in poklicali gasilce šele takrat ko niso znali izklopiti alarma ki se je vklopil. To so počei po navodilu direktorja
itd...
Žal ko bodo prve žrtve se bo nekaj premaknilo.
Tudi zaposlenim - učiteljem in drugim ni lahko. Mladi so po večinih neresni. So izjeme in tudi ta dva, ki sta gasila sta izjema ne pravilo. čestitke obema.
Še dva primera:
- Pred časom sem opisal vaju evakuacije šole zaradi požara. Učencem so naročili naj sedijo lepo in čakajo na gasilce !
- na višji šoli je ob požaru elektro omarice, ki je sproščala strupen dim profesor prosil vodjo intervencije če lahko do konca napišejo kontrolko !
- v nadstandardnem domu starostnikov so sami gasili kuhinjo in poklicali gasilce šele takrat ko niso znali izklopiti alarma ki se je vklopil. To so počei po navodilu direktorja
itd...
Žal ko bodo prve žrtve se bo nekaj premaknilo.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Odg: Požar na srednji šoli v Postojni
Mene pa zanima, ali niso v takšnih objektih predvideni javjalniki požara?
Rok Ušen, GČ I. st.
Odg: Požar na srednji šoli v Postojni
Se bi strinjal z oskarjem. Problem niso dijaki. Verjamem da če bi kdo rekel da zaradi evakuacije ne bo naslednje ure, bi v 10s spraznili komplet poslopje.
Problem so predvsem zaposleni. Kdo si bo delal probleme z birokracijo, popravljal plan dela, nadomeščal , prestavlal teste itd ... zaradi malo dimčka
Zato so tudi diaki/študentje brezbrižni do takih stvari, ker po domače povedano profesorja boli ku**** kaj se dogaja izven njegove učilnice. Če so lahko trije prišli do učilnice na test/predavanje ... potem res ne vidijo razloga zakaj ostalih 20 stoji zunaj pred šolo
Isto je bilo v Mb na Teh. Fakultetah ko je gorelo v kuhinji. Študentje so mirno čakali na izpit v dimu, ker vedo da če jih nebi bilo tam bi dobili 0% in bi lahko fasali še kako prepoved naslednjega roka ....
Me pa zanima kdo je po zakonu odgovoren za evakuacijo ? Res se ne bo nič premaknilo dokler ne bo kdo hospitaliziran ....
Vsaka čast mladima gasilcema za posredovanje
Problem so predvsem zaposleni. Kdo si bo delal probleme z birokracijo, popravljal plan dela, nadomeščal , prestavlal teste itd ... zaradi malo dimčka
Zato so tudi diaki/študentje brezbrižni do takih stvari, ker po domače povedano profesorja boli ku**** kaj se dogaja izven njegove učilnice. Če so lahko trije prišli do učilnice na test/predavanje ... potem res ne vidijo razloga zakaj ostalih 20 stoji zunaj pred šolo
Isto je bilo v Mb na Teh. Fakultetah ko je gorelo v kuhinji. Študentje so mirno čakali na izpit v dimu, ker vedo da če jih nebi bilo tam bi dobili 0% in bi lahko fasali še kako prepoved naslednjega roka ....
Me pa zanima kdo je po zakonu odgovoren za evakuacijo ? Res se ne bo nič premaknilo dokler ne bo kdo hospitaliziran ....
Vsaka čast mladima gasilcema za posredovanje
Don't raise your voice, Improve your argument!
Odg: Požar na srednji šoli v Postojni
@ blondi
Tudi če bi bil(so) javljalnik požara ,bi vsi brezbrižno sedeli dokler nebi videli odprtega ognja. Kaj misliš da še niso doživeli kak sprožen javljalnik, ko se je kak profesor spozabil in si prižgal cigareto v kabinetu ?
Tudi če bi bil(so) javljalnik požara ,bi vsi brezbrižno sedeli dokler nebi videli odprtega ognja. Kaj misliš da še niso doživeli kak sprožen javljalnik, ko se je kak profesor spozabil in si prižgal cigareto v kabinetu ?
Don't raise your voice, Improve your argument!