plača poklicnega gasilca

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
erno
Prispevkov: 249
Pridružen: 12. Julij 2005, 14:22
Kraj: Slovenske Konjice

Odg: plača poklicnega gasilca

Odgovor Napisal/-a erno »

Benetek napisal/-a: In če si že tako ekonomsko naravnan je to opravičeno, da PGD izvozi z 4 vozili na zapiranje vode v stanovanju ??? :oops:
Ker ne poznate celotne zgodbe in pišete tisto kar pač vidite in čujete bom napisal zakaj je prišlo na intervenciji kjer je puščal števec za vodo (zelo) do izvoza štirih vozil.
V tem omenjenem dnevu smo vršili tudi požarno stražo v neki firmi, kjer so izvajali vroča dela. Ker smo imeli nekaj dodatne opreme na tej firmi smo to opremo ravno pospravljali v drugo vozilo ko se je sprožil pozivnik.Se pravi, da smo končali z požarno stražo. Ta firma in omenjena intervencija je na isti relaciji do gasilskega doma in valjda so se fantje ustavili in pokomentirali dogajanje.
Toliko v vednost- drugič pa vprašajte pa boste izvedeli.
Ker to nima nič veze z plačo poklicnega gasilca se opravičujem ampak sem bil izzvan.

ČIM VEČJA JE TEM BOLJŠE JE PA ŠE VEČ OSTANE
LP Erno

Čisti računi-dobri prijatelji

Slika
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odg: plača poklicnega gasilca

Odgovor Napisal/-a Oskar »

erno, mislim , da je prav da si to napisal, ker res prevečkrat pišemo, baba čula baba rekla. Sicer pa je tebi dovoljeno še kaj več napisat, saj si zaslužiš še benificiran staž , ker imaš v svoji enoti cvetko po imenu Pero ! :D #-o
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
plačani

Odg: plača poklicnega gasilca

Odgovor Napisal/-a plačani »

Benetek je napisal:In če si že tako ekonomsko naravnan je to opravičeno, da PGD izvozi z 4 vozili na zapiranje vode v stanovanju ??? :oops:



Ker ne poznate celotne zgodbe in pišete tisto kar pač vidite in čujete bom napisal zakaj je prišlo na intervenciji kjer je puščal števec za vodo (zelo) do izvoza štirih vozil.
V tem omenjenem dnevu smo vršili tudi požarno stražo v neki firmi, kjer so izvajali vroča dela. Ker smo imeli nekaj dodatne opreme na tej firmi smo to opremo ravno pospravljali v drugo vozilo ko se je sprožil pozivnik.Se pravi, da smo končali z požarno stražo. Ta firma in omenjena intervencija je na isti relaciji do gasilskega doma in valjda so se fantje ustavili in pokomentirali dogajanje.
Toliko v vednost- drugič pa vprašajte pa boste izvedeli.
Ker to nima nič veze z plačo poklicnega gasilca se opravičujem ampak sem bil izzvan.
Erno, po vseh vaših podatkih kateri so objavljeni na spletu tvoja izjava oz. obramba prav nič ne drži.
Na SPINu si lahko pogledaš povprečno udeležbo gasilcev na intervencijo in pri vas to nanese 13.9 gasilcev/int. Močno dvomim da ste v letošnjem letu imeli same "težke" intervencije da ste potrebovali toliko gasilcev na kraju. Potem lahko pogledamo na vašo internetno stran, kjer vidimo zadnjo int. Iztekanje goriva iz osebnega vozila, 17 gasilcev z tremi vozili. Zakaj že?
Rafter
moderator
moderator
Prispevkov: 2948
Pridružen: 10. Junij 2003, 0:06
Kontakt:

Odg: plača poklicnega gasilca

Odgovor Napisal/-a Rafter »

plačani napisal/-a:Zakaj že?
Zakaj pa ne?

In še medklic: ker skrivaš svojo identito - se nam razkrij, da bomo vedeli, s kom se pogovarjamo. Potem bodo tvoje izjave kredibilne. Zdaj namreč niso niti malo.

R.
Uporabniški avatar
hec
Prispevkov: 896
Pridružen: 17. Februar 2006, 1:55

Odg: plača poklicnega gasilca

Odgovor Napisal/-a hec »

Rafter napisal/-a:
plačani napisal/-a:Zakaj že?
Zakaj pa ne?

In še medklic: ker skrivaš svojo identito - se nam razkrij, da bomo vedeli, s kom se pogovarjamo. Potem bodo tvoje izjave kredibilne. Zdaj namreč niso niti malo.

R.
Pa še moj medklic: Da izjave postanejo, kredibilne na podlagi tega, kdo jih izreče se mi zdi višek neumnosti #-o Številke in statistika nimajo obraza, pa tudi imena ne, lahko jih dematiraš z protiargumenti, vsekakor pa jih ne boš izničil z osebno diskreditacijo.
Uporabniški avatar
Pero
Prispevkov: 1091
Pridružen: 17. April 2006, 17:34

Odg: plača poklicnega gasilca

Odgovor Napisal/-a Pero »

Čaki zaj , od kdaj je narobe da imaš aktivno operativo, ki se redno in številčno udeležuje intervencij ? [-o<
Tistih par litrov nafte, bi porabili tudi med kondicijsko vožnjo če bi vozila stala v garaži ? Medtem pa obnavjlamo znanje in si nabiramo izkušnje...

Če misliš da se potem 19 gasilcem na intervenciji povrne plača ker so bili takrat v službi (malo poglej ure), ter s tem porabljamo tvoj davkoplačevalski denar, potem se motiš...

Po tvojem naj torej ko vidim poziv, pokličem ostalih 10 kolegov, če mislijo na intervencijo , potem pa se naj odločim če grem ali ne ? =D> =D>

p.s. Spet ima nekdo prebavne motnje in se ne drži naslova teme ??

lp
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabniški avatar
erno
Prispevkov: 249
Pridružen: 12. Julij 2005, 14:22
Kraj: Slovenske Konjice

Odg: plača poklicnega gasilca

Odgovor Napisal/-a erno »

plačani napisal/-a:
Benetek je napisal:In če si že tako ekonomsko naravnan je to opravičeno, da PGD izvozi z 4 vozili na zapiranje vode v stanovanju ??? :oops:



Ker ne poznate celotne zgodbe in pišete tisto kar pač vidite in čujete bom napisal zakaj je prišlo na intervenciji kjer je puščal števec za vodo (zelo) do izvoza štirih vozil.
V tem omenjenem dnevu smo vršili tudi požarno stražo v neki firmi, kjer so izvajali vroča dela. Ker smo imeli nekaj dodatne opreme na tej firmi smo to opremo ravno pospravljali v drugo vozilo ko se je sprožil pozivnik.Se pravi, da smo končali z požarno stražo. Ta firma in omenjena intervencija je na isti relaciji do gasilskega doma in valjda so se fantje ustavili in pokomentirali dogajanje.
Toliko v vednost- drugič pa vprašajte pa boste izvedeli.
Ker to nima nič veze z plačo poklicnega gasilca se opravičujem ampak sem bil izzvan.
Erno, po vseh vaših podatkih kateri so objavljeni na spletu tvoja izjava oz. obramba prav nič ne drži.
Na SPINu si lahko pogledaš povprečno udeležbo gasilcev na intervencijo in pri vas to nanese 13.9 gasilcev/int. Močno dvomim da ste v letošnjem letu imeli same "težke" intervencije da ste potrebovali toliko gasilcev na kraju. Potem lahko pogledamo na vašo internetno stran, kjer vidimo zadnjo int. Iztekanje goriva iz osebnega vozila, 17 gasilcev z tremi vozili. Zakaj že?
Nisi bil zraven na intervenciji in ne veš. Jaz še vedno stojim za mojo izjavo.

Kar se tiče ostalih intervencij in prisotnosti operativnega članstva na intervencijah je udeležba res dobra ali celo nad povprečna in tako tudi ostaja dokler bomo društvo vodili kot ga.
Če koga glava boli ker imamo veliko število operativcev naj pride k meni po aspirine jih bom z veseljem dal.
(z stranskimi učinki apirina se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom).

Pa ne se sekirat preveč škoduje zdravju :clubbed: jaz se bom takrat ko mi bo prišlo na intervencijo 5 gasilcev.
LP Erno

Čisti računi-dobri prijatelji

Slika
Uporabniški avatar
erno
Prispevkov: 249
Pridružen: 12. Julij 2005, 14:22
Kraj: Slovenske Konjice

Odg: plača poklicnega gasilca

Odgovor Napisal/-a erno »

Vrnite se raje na prvotno temo.
LP Erno

Čisti računi-dobri prijatelji

Slika
Uporabniški avatar
Marjetica
moderator
moderator
Prispevkov: 861
Pridružen: 29. Julij 2004, 20:06
Kraj: Hotinja vas-mariborska regija

Odg: plača poklicnega gasilca

Odgovor Napisal/-a Marjetica »

Skrajni čas je, da končate s smetenjem, če ne bosta morala posredovati moderatorja.

Naslov teme je plača poklicnega gasilca - torej govorite o tem, ali pa odprite drugo temo.

Od 1. avgusta 2008 so tudi poklicni gasilci plačani kot javni uslužbenci torej po novem plačnem sistemu. Vsi javni uslužbenci smo bili prepričani, da bo nov plačni sistem odpravil razlike, nesorazmerja, nam dal pravičnejšo plačo predvsem pa takšno, ki bo primerna tako glede izobrazbe in strokovnosti, ki jo na določenem delovnem mestu potrebujemo. Vendar še zdaleč ni tako, nekaterim se je plača res zelo "popravila", nekaterim malo, zopet drugim nič oz. smo na varovani plači.

Plača poklicnega gasilca je kakršna je, še zdaleč pa premala za delo, ki ga poklicni gasilci opravljajo, še posebno za vsa tveganja in izpostavljanja svojega zdravja in življenja (tudi njih vsaki dan znova doma nestrpno čakajo družine, da se vrnejo živi in zdravi)
V hitrosti časa nikar ne pozabite nase in sebi ljube ljudi!!!
Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: plača poklicnega gasilca

Odgovor Napisal/-a rfireman »

Točno tako kot si napisala sem že js napisal, roko na srce, nekaterim poklicnim gasilcem se je zelo popravila plača, če ne kr vsem, so pa tudi drugi poklici pri katerih nosimo glavo v torbi pa se nam je plača dvignila za drobiž Slika Slika
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
gost mb

Odg: plača poklicnega gasilca

Odgovor Napisal/-a gost mb »

Kdo je dobil več in kdo manj je pač rezultat 6- letnih pogajanj sindikatov z vladno stranjo in pa prejšnje slabe plače. Sicer pa je namen zakona ravno odprava plačnih nesorazmerij, kar je razvidno iz 2.odstavka 1. člena ZSPJS.

(2) Zakon določa skupne temelje sistema plač v javnem sektorju, in sicer za uveljavitev načela enakega plačila za delo na primerljivih delovnih mestih, nazivih in funkcijah, za zagotovitev preglednosti sistema plač ter stimulativnosti plač.
Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: plača poklicnega gasilca

Odgovor Napisal/-a rfireman »

Odprava plačnih sorazmerij, da ne bom umrl od smeha, pravljica ex-ministra Viranta, tisti 2. odstavek pa si tut lahk nekam.....
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabniški avatar
hec
Prispevkov: 896
Pridružen: 17. Februar 2006, 1:55

Odg: plača poklicnega gasilca

Odgovor Napisal/-a hec »

gost mb napisal/-a:Kdo je dobil več in kdo manj je pač rezultat 6- letnih pogajanj sindikatov z vladno stranjo in pa prejšnje slabe plače. Sicer pa je namen zakona ravno odprava plačnih nesorazmerij, kar je razvidno iz 2.odstavka 1. člena ZSPJS.

(2) Zakon določa skupne temelje sistema plač v javnem sektorju, in sicer za uveljavitev načela enakega plačila za delo na primerljivih delovnih mestih, nazivih in funkcijah, za zagotovitev preglednosti sistema plač ter stimulativnosti plač.
Primerljivost??kaj je že to. Poklic-gasilec je pred leti lahko napredoval iz zahtevnega delovnega mesta v bolj zahtevnega, kjub temu da 60% zaposlenih tega standarda sploh ni izpolnjevalo....ostalim takoimenovanim primerljivim poklicem pa tako napredovanje ni bilo omogočeno.....Odpravljamo nesorazmerja, ustvarjamo še večja!
gost mb

Odg: plača poklicnega gasilca

Odgovor Napisal/-a gost mb »

No pa nekateri le kažete svoj pravi obraz

...pravi prijatelji !!!
Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: plača poklicnega gasilca

Odgovor Napisal/-a rfireman »

Kako to misliš :?: Vidim da ne poznaš "reforme" novega plačnega sistema :evil:
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Zaklenjeno